Głowa manekina – do ekspozycji i nie tylko

Manekiny najczęściej wykorzystywane są do ekspozycji odzieży i dodatków, nie jest to jednak ich jedyne zastosowanie. Podobnie jest z głowami manekinów – poza prezentacją czapek i dodatków służą także do nauki adeptom fryzjerstwa, charakteryzacji i pokrewnych zawodów. Prezentujemy najpowszechniejsze sposoby ich wykorzystania.

Manekiny-głowy w edukacji

Przyczyną dużej popularności głów manekinów jest ich niewielki rozmiar i cena niższa od pełnych sylwetek. Można je zatem wstawić w miejsca, w których wykorzystanie dużego manekina byłoby niemożliwe, a niewielki koszt powoduje, że można oszczędzić na takiej ekspozycji. Szczególnie istotne jest to w małych butikach, ale głowy manekinów często wykorzystywane są w szkołach fryzjerstwa. W takich warunkach szczególnie ważne jest, by można było ustawić wiele stanowisk, ale też by łatwo można było zmieniać ustawienie w sali szkoleniowej.

Głowy manekinów w sklepach

Ekspozytory głowy najczęściej stosowane są jednak z sklepach, zarówno dużych sieciówkach, jak i małych punktach skupiających się wyłącznie na nakryciach głowy czy dodatkach i akcesoriach. W zależności od wielkości sklepu i asortymentu nieco inaczej się je ustawia, ale trudno wyobrazić sobie butik bez głów manekinów.

W sklepach poświęconych wyłącznie sprzedaży czapek, szalików czy kapeluszy wykorzystywanie pełnego manekina mijałoby się z celem. W nowoczesnych, designerskich butikach najlepiej sprawdzają się abstrakcyjne głowy manekinów, takie jak dostępne tu: https://sklep.moremannequins.pl/ekspozytory-glowy.84. W większych sklepach warto dopasować stylistykę manekinów-głów do modeli przedstawiających całą postać ludzką, by tworzyły spójną stylistycznie całość. Warto zadbać też o to, by materiał, z jakiego są wykonane – zarówno ekspozytory głowy, jak i pełne manekiny – pasował do odzieży sprzedawanej w sklepie. Do większości ubrań dobrze pasują modele wykonane z włókna szklanego, ale np. do ekologicznej odzieży dobrze sprawdzą się modele z drewna lub drutu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here