Wycieczka do Tokio

0

Japonia to kraj fascynujący dla Europejczyków. Tradycja i nowoczesność mieszają się tu w jedyny w swoim rodzaju sposób, składając się na niezwykłą kulturę. W Kraju Kwitnącej Wiśni znajdziemy zarówno tętniące życiem futurystyczne metropolie, jak i niezwykłe zabytki, buddyjskie świątynie i szintoistyczne chramy. Będąc w Japonii warto przyjrzeć się bliżej najnowszym, technologicznym gadżetom, zjeść sushi i wziąć udział w ceremonii parzenia herbaty. Wyjazd do Japonii byłby oczywiście niekompletny bez wizyty w stolicy tego kraju, Tokio.

Wycieczka do Tokio – co warto zobaczyć?

Tokio jest jednym z najdroższych miast świata, mimo to każdego roku jest wręcz oblegane przez turystów. To miasto, które przyciąga i hipnotyzuje. Ogromna metropolia, pełna zatłoczonych i ruchliwych ulic, wieżowców, migających reklam i neonów. Miłośnicy nowoczesności powinni przede wszystkim odwiedzić stylową dzielnicę Ginza i budynki rządowe w Shinjoku i zobaczyć słynne przejście Shibuya. Niezwykłe wrażenie robi Tokio oglądane po zmroku z wysokości – z tego powodu warto po zmroku wjechać na górę Tokyo Tower.

Wycieczka do Tokio – tradycja i nowoczesność

Tradycyjne części Tokyo robią tak samo wielkie wrażenie jak te nowoczesne. Z pewnością będąc w Tokyo należy odwiedzić tutejsze buddyjskie świątynie: najstarszą w Japonii świątynię Senso-ji i niezwykle klimatyczną, popularną wśród turystów świątynię Meiji. Dla fanów japońskiej tradycji najbardziej atrakcyjna będzie dzielnica Asakusa.

Zwiedzanie Tokio

Warto pamiętać o tym, że każda dzielnica w Tokio ma zupełnie odmienny, unikatowy styl i charakter, stanowi odrębny mikro-świat. Każdy tu znajdzie coś dla siebie.

Z pewnością będąc w Tokio warto wybrać się także do baru sushi. Sushi w Japonii jest niezwykle świeże i aromatyczne. Miłośnicy ryb powinni również wybrać się na słynny targ Tsukiji, gdzie odbywają się targi tuńczyków.

Pobyt w Tokio z pewnością dostarczy nam wielu niezapomnianych wrażeń. Podróż do Japonii będziemy wspominać do końca życia.

Magnez – największy wojownik organizmu, który ciągle walczy o przetrwanie!

0

Pomimo dość sporej ilości magnezu w otaczającym nas środowisku okazuje się, że prawie 100 procent Polaków cierpi na jego niedobór. A jak wiadomo, magnez to jeden z najważniejszych dla naszego zdrowia biopierwiastków. Z czego wynika problem z jego przyswajaniem i jak sobie z nim poradzić?

Legionella pneumophila – bakteria niebezpieczna dla człowieka

0

Właściwa izolacja ścian i poddasza w domu, ma ogromne znaczenie. Odnosi się to do wielu kwestii. Ważne jest by stosować materiały porządnej jakości, które się szybko i efektownie nakłada. Jednak równie ważny jest ich główny skład. Nie każdy o tym wie, że użycie niektórych materiałów izolacyjnych, może u ludzi wywołać różne choroby, które będą dla nich niebezpieczne.

Bardzo znana jest bakteria Legionella pneumophila, którą często można znaleźć w różnych środkach izolacyjnych, które mają postać aerozolu. Bakteria ta doskonale radzi sobie w różnych warunkach, nie przeszkadza jej chlor ani wysoka temperatura. Najlepiej rozmnaża się w stojących zbiornikach wodnych, gdzie optymalna temperatura wynosi około 35*. Można więc z nią mieć do czynienia, używając wanny z hydromasażem, rozpylacza prysznicowego, a także klimatyzatora czy kąpieliska.

Aby pozbyć się tej bakterii, trzeba ją zabić temperaturą przewyższającą 60 stopni, co jest bardzo istotne. Lepiej jednak stosować rozwiązania, które ograniczą pojawienie się tej bakterii w naszym domu. Dobrym sposobem będzie zastosowanie pianki poliuretanowej, metodą natryskową. Ta pianka jest w pełni bezpieczna dla człowieka i dla otoczenia, wie o tym każdy, kto jej używał. Nakłada się ją szybko i precyzyjnie, dociera ona do najmniejszych szczelin w podłożu.

To najlepszy sposób do tego, by ochronić się przez szkodliwymi bakteriami w swoim domu. Dzięki temu będzie się zdrowszym, a dom będzie lepiej zabezpieczony przed różnymi szkodliwymi czynnikami.

Trening cardio – wady i zalety

0

Niezależnie od tego, czy dopiero zbliżają się wakacje, czy już się skończyły i właśnie jesień dobija się od okien, trzeba mieć na uwadze stan swojej sylwetki. Bardzo często wraz z jesiennymi chłodami sięgamy po grube wełniane swetry, płaszcze lub puchowe, pikowane kurtki i zajadamy się niezdrowym jedzeniem, zapominając o zdrowym żywieniu. Sport też już nie jest tak ważnym czynnikiem jak był wcześniej, zapewne też z tego powodu, że nie musimy już nosić bikini i eksponować naszego ciała publicznie.

Cardio to jednak taka forma treningu, która powinna towarzyszyć nam zawsze. Nie musi to być tylko bieganie, może to być też zwykła jazda rowerem na uczelnię, do pracy lub zrezygnowanie z podróży autobusem na rzecz spaceru.

Sport nie musi wcale odbywać się na siłowni, nie musimy podnosić ciężkich ciężarów. Jeżeli jednak – szczególnie w okresie zimowym – nie jesteśmy już na tyle odważni by na przykład biegać lub jeździć rowerem po zamarzniętej powierzchni, możemy na siłowni bez problemu robić cardio. Jak? Są rowerki lub bieżnie. Bardzo dobrą porą na korzystanie z siłowni są ranki, gdyż w godzinach popołudniowych sale są okupowane przez ludzi, którzy właśnie zakończyli swoją zmianę w pracy lub zajęcia szkolne.

Jak widać, w ich wszystkich przypadku sport odgrywa czołową rolę. Nic tylko pochwalić, gdyż bardzo ciężko jest się zmotywować do wysiłku fizycznego od jesieni, dlatego przez całą zimę zapuszczamy się, zaniedbujemy i potem znów postanawiamy sobie z początkiem nowego roku, że w tym roku znowu schudniemy, a na początku spróbujemy zrobić pierwsze kroki poprzez cardio. A przecież można tak łatwo uniknąć takich kłopotów.

Sen – jak spać by czuć się wyspanym?

0

Polak średnio przesypia od 7 do 8 godzin na dobę. Sen jest dla nas niezwykle istotny, zarówno dla zdrowia jak i relaksu by odpocząć po całym dniu. Większość z nas ma problemy ze snem, mogą być one różne, od bezsenności po zasypianie „na zawołanie, nawet w miejscach publicznych. Malo kto z nas jest zadowolony ze swojego snu i czujemy się niewyspani, jest tego wiele przyczyn – stres, praca, zdrowie.

Sporo ludzi po obudzeniu się dalej jest zmęczonych i sennych. W nocy natomiast wielu z nas budzi się w środku nocy.

Czego należy unikać przed snem? Zalecane jest by nie oglądać telewizji, a także nie jeść przed snem. Nasze miejsce do spania również pozostawia wiele do życzenia. Często zamiast normalnego łóżka mamy niewygodną kanapę.

Zalecane są krótkie drzemki w ciągu dnia, które są nieraz zbawienne dla naszego organizmu. Wiele znanych światu ludzi było zwolennikami drzemek w ciągu dnia, można tu wymienić choćby takie osoby jak Einstein, Edison, Da Vinci czy Napoleon. Pamiętajmy jednak by nasze drzemki nie były zbyt długie i nie trwały powyżej 20 minut, gdyż możemy wejść w twardy sen, a wtedy budząc się będziemy leniwi i często w gorszym stanie niż przed pójściem spać. Drzemki po godzinie 16 mogą spowodować problemy z zasypianiem w nocy, więc drzemkę warto sobie zrobić od godziny 13 do 16-tej.

Przed snem warto wywietrzyć naszą sypialnię oraz spędzić aktywnie koło 2 godzin na świeżym powietrzu. Starajmy się chodzić spać w miarę regularnie o stałych porach. Przed snem można puścić relaksująca muzykę czy poczytać książkę. Naszą kąpiel można urozmaicić np. aromatycznym olejkiem.

Umiejętność picia alkoholu

0

Alkohol jest dla ludzi – lecz to, czy mamy go pić zależy od tego, czy potrafimy się nim raczyć.

Organizując imprezy nie sposób nie ugościć przybyłych trunkami. Choć można również zrezygnować z tej części menu na przyjęciu i w zamian postarać się, by nasze towarzystwo bawiło się równie dobrze.

Bywa, że zebrani na imprezie młodzi ludzie (choć nie tylko) spożywają zbyt dużo alkoholi standardowych marek, ale również próbują eksperymentować w tej kwestii mieszając składniki i szukając sposobów na stworzenie nowego rodzaju drinków, które często działają bardzo szybko i są strasznie niezdrowe, w skrajnych przypadkach mogą wręcz zabić.

Alkohol powoduje, że atmosfera się rozluźnia i staje się wesoła, przypływa chęć do zabawy. I na tym etapie warto by zaprzestać, lub chociażby zwolnić konsumpcję trunków.

Ponieważ spożycie większej jego ilości powoduje, że ludzie zaczynają słaniać się na nogach, gdyż są pijani i łatwo wtedy między nimi o kwestie sporne, nawet w najbardziej banalnej sprawie. Wybuchają wtedy kłótnie, a nawet bójki.

Alkohol sprawia, że po stanie jeszcze niedawnej euforii czujemy się zmęczeni piciem i bezsilni. Znika gdzieś nasza wesołość i pryska miła atmosfera.

Następny dzień zapowiada się koszmarnie, ze względów zdrowotnych i moralnych. Boli głowa, suszy w gardle, a na dodatek często męczy nas nie jeden, lecz dwa kace. Jeden zdrowotny, a drugi moralny – wynikający z analizy zapamiętanych strzępków wczorajszej imprezy.

I nie wiadomo który kac gorszy ?

Kac zdrowotny łatwiej opanować, choć bywa dokuczliwy ale dotyczy tylko ciała. Drugi duchowo – moralny jeszcze gorzej daje do wiwatu, bo jak teraz na trzeźwo naprawić sytuację towarzyską popsutą po pijaku ?

Oczekiwania kobiet wobec mężczyzn oraz pierwsza randka

0

Od czego zależy, że kobieta interesuje się danym mężczyzną i się w nim zakochuje? Powodów jest wiele, spróbujmy wypisać niektóre ważne czynniki. Kobiety w Polsce są raczej tradycjonalistkami i wolą gdy to mężczyzna rozpocznie pierwszy rozmowę. Coraz więcej kobiet decyduje się na pierwszy krok, jednak jest to nadal ilość niewielka w porównaniu do mężczyzn. Kobiety chcą by podczas rozmowy mężczyzna je zaintrygował i nie było nudno. Ważne jest byśmy znaleźli kilka wspólnych tematów, które będziemy mogli rozwinąć, a rozmowa już sama się potoczy.

Gdzie chciałby pójść na randkę przeciętna Polka? Przeważnie kobiety w Polsce wybierają spacer lub kawiarnię. Mało z nich za to chce iść do kina, glonie z tego powodu, ze mało siebie poznajemy. Jest to jednak pewnie dobra opcja dla ludzi nieśmiałych, którzy chcą na początku tylko ze sobą posiedzieć, nawet w milczeniu i się do siebie przyzwyczaić.

Kobiety szukają mężczyzny zadbanego i pachnącego, najlepiej gdyby był przystojny i dobrze zbudowany. Czego oczekują już w samym związku? Przede wszystkim kompromisów i zrozumienia. Coraz częściej kobiety myślą o stałych związkach, im starsze tym większą uwagę przywiązują do tego jak mężczyzna sprawdzi się również w roli ojca ich dziecka.

Na randce nie bądźmy zbyt nachalni, dajmy się wygadać naszej przyszłej partnerce, dużo słuchajmy i wyciągajmy też wnioski co lubi i czego oczekuje. Unikajmy ciężkich tematów na pierwszej randce by na wstępie nie wywoływać kłótni. Wiele osób pyta się czy pocałunek na pierwszej randce jest czymś normalnym czy to za wcześnie. Większość kobiet nie ma nic przeciwko pocałunkowi, szczególnie na koniec randki, gdy np. podprowadzimy dziewczynę do domu.

Pułapki w czasie diety

0

Dobra wskazówka to po prostu wyłączyć telewizor i wyjść na zewnątrz. Ładny, długi spacer pomoże ci w dłuższej perspektywie!

Znajdź zdrową żywność, jak owoce i jedz, zamiast jeść niezdrową przekąskę. Pamiętaj tylko, że jeśli się głodzisz, a potem, jak tylko zaczniesz jeść ponownie, od razu więcej przytyjesz! Dieta i ćwiczenia powinny być umiarkowane, aby uzyskać najlepsze wyniki.

Nie wszystkie ćwiczenia muszą być nudne. Korzystaj z zabawy, takich jak zakupy, aby ćwiczyć cardio!

Dowiedz się, jakie jedzenie jest twoją słabością i staraj się unikać miejsc, które znasz.

Otaczaj się ludźmi pozytywnymi i wspierającymi. To będzie nadal motywować ciebie i pomoże w dalszym ciągu dążeniu do celu.

Pamiętaj, że głód twojego ciała tylko napędza metabolizm aby przejść do trybu przetrwania. Oznacza to, że spróbuje zaoszczędzić energię poprzez spowolnienie metabolizmu. Dlatego też, chociaż może będziesz jeść bardzo niewiele, to twoje ciało będzie tworzyć i przechowywać jeszcze więcej tłuszczu. Trzymaj się umiarkowanej diety, składającej się z wielu różnych świeżych produktów. Zasadniczo, im lepiej traktujesz swoje ciało, tym lepiej będzie ono wyglądać!

Zawsze pozostawaj pozytywnym. Nie głoduj! Możesz ryzykować ryzyko wystąpienia problemów zdrowotnych.

Jak zadbać o prawidłowe nawodnienie organizmu w pracy?

0

Ludzki organizm w około 70% składa się z wody, którą ponadto stale zużywamy do przeprowadzenia rozmaitych procesów życiowych. Nawodnienie organizmu jest niezwykle istotne w naszym życiu, a tak często pomijane w naszym planie zdrowotnym. Pamiętajmy, że chcąc cieszyć się dobrym zdrowiem i piękną sylwetką, musimy nie tylko zadbać o prawidłowe odżywianie się, ale również o picie odpowiedniej ilości płynów dziennie. Dzięki temu możemy szybko odczuć wiele korzyści, które będą pozytywnie rzutować na nasz organizm i wygląd.

Z czym wiąże się prawidłowe nawodnienie organizmu?

Oto najważniejsze korzyści, które zyskujemy, pijąc odpowiednią ilość płynów każdego dnia:

  • Po pierwsze – zyskujemy lepszą kondycję i mamy o wiele więcej energii. Skoro nasz organizm w większości składa się z wody, nie ma się co dziwić, że jej brak powoduje złe samopoczucie czy problemy z koncentracją. Gdy nasz organizm jest prawidłowo nawodniony, możemy spodziewać się o wiele lepszej koncentracji, potrafimy z łatwością się skupić, myśleć logicznie, wpaść na świetne pomysły, a także wykonywać skomplikowane zadania.
  • Mało kto wie, że nawadniając organizm, możemy dbać o linię. O co w tym chodzi? Nasz mózg bardzo łatwo myli uczucie głodu z uczuciem pragnienia, zazwyczaj, czując, że w naszym brzuchu coś się dzieje, sięgamy po jedzenie i czujemy się zaspokojeni. W rzeczywistości wcale nie musiało chodzić o brak pożywienia, a takim działaniem powodujemy, że spożywamy o wiele więcej jedzenia, niż jest to nam potrzebne. Zamiast sięgać po kanapkę czy słone przekąski, sięgnijmy po szklankę wody, a zauważymy, że uczucie głodu minie. Dodatkowo przyspieszymy metabolizm, co korzystnie wpłynie na utratę kilogramów.
  • Czy często doskwierają nam bóle głowy? Jeśli tak, upewnijmy się, że odpowiednio nawadniamy nasz organizm. Okazuje się, że dostarczając zbyt mało płynów, możemy spowodować silne bóle głowy, które są objawem odwodnienia. Zapewnijmy więc sobie przynajmniej 2 litry płynów dziennie, a unikniemy silnych bólów głowy.
  • Pijąc dużo płynów, wzmacniamy nasz organizm i unikamy wielu przewlekłych problemów zdrowotnych. Doprowadzając swój organizm do odwodnienia, narażamy się na choroby serca, kamienie nerkowe, a nawet niektóre nowotwory. Pamiętajmy więc o tym każdego dnia i wypijajmy przynajmniej szklankę płynów na godzinę.
  • Pozytywne zmiany można także zauważyć w naszej skórze – jeśli nasz organizm jest dobrze nawodniony, skóra nabiera blasku i świeżego wyglądu, jest o wiele bardziej nawilżona i nie musimy stosować tylu kremów, by była zdrowa i jędrna.

Jak nawadniać organizm w pracy?

W pracy spędzamy niemal połowę naszego życia, bardzo ważne jest więc, aby odpowiednio rozplanować posiłki oraz napoje w ciągu tych 8 godzin. Dobrze jest wprowadzić zasadę 5 posiłków co 3 godziny – dzięki temu nie będziemy odczuwać głodu, a organizm nie będzie zmuszony do ciągłego trawienia.

Zapewnijmy też sobie stały dostęp do napojów – minimalna ilość to 250ml na godzinę. Dobrze jest również wyrobić sobie pewien zdrowy nałóg: co chwilę sięgać po szklankę z wodą i pić ją małymi łykami przez cały dzień, miejmy ją więc cały czas pod ręką.

Udowodniono, że napoje w temperaturze pokojowej są najchętniej przez nas przyswajane, zatem zapewnijmy sobie takie warunki – zbyt ciepłe lub zimne napoje pite są bardzo powoli, nie zaspakajając naszego pragnienia.

Warto wiedzieć, że nie musimy ograniczać się jedynie do picia wody, może być to herbata, która posiada wiele właściwości zdrowotnych, kawa, czy soki owocowe, które dostarczają nam mnóstwo witamin i minerałów – te napoje również zaliczamy do dziennej ilości wypitych płynów. Są one dobrą alternatywa dla tych, którzy nie mogą przemóc się do picia sporych ilości wody. Ponadto, mają walory smakowe, dzięki czemu chętniej je przyjmujemy.

Według zaleceń Europejskiego Urzędu do spraw Bezpieczeństwa Żywności, dorosły człowiek powinien wypijać każdego dnia średnio 2 litry płynów każdego dnia, biorąc pod uwagę umiarkowaną temperaturę powietrza oraz przeciętną aktywność fizyczną. Ilości te zmieniają się wraz z warunkami, na przykład: gdy latem jest gorąco, zaleca się znacznie większe spożycie wody, tak samo, jak w przypadku wzmożonej aktywności fizycznej.

Czego warto unikać?

Jeśli musimy już sięgnąć po słodkie napoje, starajmy się, aby były to świeżo wyciskane soki lub te, które mają dosyć naturalny skład. Dlaczego? Większość soków w kartonach oraz alkoholi posiada wiele składników, które są zbędne dla naszego organizmu, a wręcz negatywnie na niego działają. Dodatkowo zawierają duże ilości cukru, co odbija się na naszym zdrowiu oraz wyglądzie.

Unikajmy też picia kilku kaw dziennie. Owszem, jedna nie będzie miała zbyt dużego wpływu na nasz organizm, lecz kilka to zupełnie inna sprawa. Kawa wraz z kofeiną w większych ilościach doprowadza do odwodnienia organizmu.

Dobrze jest także zrezygnować z napojów gazowanych – nie mają w sobie nic wartościowego. Dodatkowo są moczopędne, czyli o wiele częściej udajemy się do toalety, pozbywając się jeszcze większej ilości wody z organizmu – jest to więc błędne koło.

Szczęście, a normalność

0

Szczęście jest pojęciem względnym. Potrafimy być szczęśliwi dzięki komuś, lub czemuś. Albo nieszczęśliwymi przez kogoś, lub coś w naszym życiu.

Czasem nie potrafimy zrozumieć stanu szczęśliwości innej osoby, lub odwrotnie pojąć nie szczęśliwość kogoś, o kim sądzimy, że nie ma powodu być nieszczęśliwym.

Szczęście, to stan ducha. Pokłady szczęścia znajdują się wewnątrz człowieka. Nie znajdziemy go w otaczającym nas świecie, osobach, czy przedmiotach. Trzeba je wykrzesać w samym sobie. A po wykrzesaniu pielęgnować.

To jednostka osobiście decyduje o tym, czy jest szczęśliwa, czy nie jest szczęśliwa.

Gdy mózg nasz nam podpowiada, że jesteśmy zadowoleni i szczęśliwi, to tacy jesteśmy. I odwrotnie, gdy sądzimy, że jest nam źle i brak nam szczęścia, wtedy jesteśmy nieszczęśliwi.

Reasumując:

My sami, cały świat, oraz inni ludzie są takimi, jakimi sądzimy, że są. Wizja świata i ludzi, jak i nas samych znajduje się w nas samych, w naszej psychice.

By pozyskać szczęście wystarczy cieszyć się dniem dzisiejszym i mieć satysfakcję z tego, co się posiada. A co za tym idzie nie pragnąć więcej.

Nasze osiągnięcie szczęścia może blokować „normalność”, czyli niemożność realizowania własnych marzeń, niemożność prowadzenia takiego trybu życia, jaki byśmy chcieli prowadzić, gdy liczymy się z opinią innych ludzi i spełniamy czyjeś oczekiwania zapominając, o własnych marzeniach.

Często słyszymy w opinii innych „Nie wypada !”, lub „Co ludzie powiedzą ?”. Jeżeli w takiej sytuacji posłuchamy opinii innych osób (nawet nam najbliższych) – możemy nigdy nie osiągnąć upragnionego szczęścia.

Wtedy należałoby zadać sobie pytanie: Chce być szczęśliwy, czy normalny?”.

Gdzie „normalność” oznacza podporządkowanie się stereotypom i uzależnienie od opinii osób drugich.

A „szczęście”, to realizacja własnej wizji świata, własnego urządzenia życia, spełniania swoich marzeń, bez oglądania się na krytykę, opinię, czy uwagi innych.

W każdym przypadku wybór należy do nas samych.

ZOBACZ TEŻ