Asystentka – jak nią zostać?

0
asystentka

Znajomi zawsze określali cię jako kogoś zorganizowanego i należysz do grona osób myślących odpowiedzialnie? Świetnie się składa! Jeśli jesteś osobą kompetentną i zorganizowaną, a dodatkowo uważasz, że praca, w której myślenie logiczne i rozwiązywanie problemów jest właśnie dla Ciebie to być może powinnaś spróbować swoich sił jako asystentka biurowa. Co musimy zrobić, aby dostać pracę w takim zawodzie? Jakimi cechami musimy się wyróżniać? Przekonajmy się! 

Przeczytaj też: https://www.zawody.pl/jak-zostac-asystentka/ 

Umiejętności, które powinna mieć kandydatka na stanowisko asystentki biurowej

Wymagania, które najczęściej stawiane są przed kandydatami na to stanowisko jest to przede wszystkim posiadanie wykształcenia wyższego lub zdobycie doświadczenia w pracy związanej z obsługą klienta. Oprócz rozwiniętych zdolności interpersonalnych Ceni się też znajomość języków obcych. Im jest ich więcej, tym lepiej dla naszego pracodawcy, a także dla nas. Z umiejętności miękkich, którymi powinna cechować się kandydatka na to stanowisko należy wymienić zarządzanie czasem, a także świetne zdolności organizacyjne.

Dobry kandydat na to stanowisko cechuje się też wysoką kulturą osobistą oraz przyjaznym podejściem do klienta. W końcu będzie on miał z nimi kontakt na co dzień, a od jego nastawienia będzie należała opinia klientów o firmie. Asystent jest również odpowiedzialny za umawianie spotkań, a więc musi sprawić, żeby klienci firmy czuli się na nich dobrze, ponieważ pomoże to na zarobienie przedsiębiorstwu.

Jakie kroki podjąć, aby zacząć pracę jako asystentka biurowa?

Aby zapewnić sobie miejsce pracy w takim zawodzie dobrym wyjściem jest ukończenie studiów administracyjnych. Dodatkowo możemy zdobyć również certyfikaty oraz kwalifikacje. I mamy ich więcej, tym mamy większe szanse na zdobycie pracy. Najważniejsze będą kwalifikacje związane z administracją, marketingiem, logistyką oraz technologiami. W takiej pracy liczy się też znajomość języków obcych. W naszym CV z pewnością dobrze będą wyglądały odbyte praktyki lub doświadczenie zdobyte w pracy z klientem. Zdobycie pracy w prestiżowej firmie, bez wykształcenia, ani zdolności i doświadczenia jest raczej niemożliwe.

Zobacz też: http://www.e-ciuszki.pl/konsultant-slubny-ile-zarabia/

Szybkie i sprawne spulchnianie ziemi – glebogryzarki

0
glebogryzarki

Własny ogród wymaga wytężonej i ciężkiej pracy, szczególnie gdy wraz z wiosną rozpoczynamy przygotowanie ziemi pod uprawę lub jesienią po zebranych uprawach. Dobrze napowietrzona i odchwaszczona gleba to gwarancja, że nasze rośliny będą dobrze się rozwijać, a z czasem uzyskamy również obfitsze plony.

Jak dbać o skórę, aby zawsze wyglądała młodo?

0
Jak dbać o skórę, aby zawsze wyglądała młodo

Każdego dnia ludka skóra narażona jest na niekorzystny wpływ ze stony czynników zewnętrznych i wolnych rodników. Poza tym dochodzą jeszcze takie elementy jak: stres, ciąża, menopauza, andropauza i zwyczajne starzenie się. Współczesna kosmetologia oferuje wele nowoczesnych rozwiązań, ale dobór kosmetyków nie jest rzeczą prostą.

Co to jest priapizm?

0
Co to jest priapizm

Wielu mężczyzn zmaga się z zaburzeniami dotyczącymi prącia. Zakłócają one doznania seksualne, co jest powodem frustracji oraz złego samopoczucia fizycznego, jak i psychicznego. Do takich nieprzyjemnych przypadłości zalicza się priapizm. Co należy wiedzieć na ten temat?

Czym jest priapizm?

Ta dolegliwość inaczej określana jest również jako ciągotka. To długotrwały oraz bardzo bolesny wzwód męskiego członka. Może trwać ok. 4-6 godzin, a w skrajnych przypadkach nawet przez kilka dni. Nie jest związany z popędem seksualnym, czy podnieceniem. Charakterystyczną cechą tej przypadłości jest to, że żołądź jest wiotka. Nazwa tego objawu chorobowego wzięła się od wizerunku starożytnego boga Priapa, którego członek był w stanie erekcji.

Przyczyny priapizmu

Priapizm może mieć różne podłoże. Tzw. priapizm niedokrwienny charakteryzuje się tym, że krew po napłynięciu do prącia, nie może z niego odpłynąć. Drugim rodzajem tego zaburzenia wzwodu jest nienaturalny i zwiększony jej napływ powodowany przyjmowaniem niektórych leków.

Zaburzenie wzwodu czasami objawia się u nałogowych alkoholików. Często spowodowane jest też przez farmaceutyki. Może także wystąpić po nadużywaniu sildenafilu, czyli leku na potencję lub użycia go przez osoby nie mające problemów z erekcją. Bolesny wzwód czasami objawia się również u pacjentów zażywających leki na depresję, przeciwpsychotyczne, czy też przeciwkrzepliwe.

Rzadszą grupą przyczyn występowania ciągotki są urazy związane z rdzeniem kręgowym, jak też choroby neurodegeneracyjne i neurologiczne.

Priapizm może też objawić się u mężczyzn, u których doszło do zapalenia cewki moczowej, zapalenia stercza, a także z przyczyn zakrzepowych: w przypadku nacieków nowotworowych w miednicy mniejszej, niedokrwistości sierpowatej oraz w wyniku białaczki.

Leczenie priapizmu

Zdarza się, że dolegliwość przechodzi samoistnie. Niekiedy pomaga zimny prysznic, okłady lodem, czy też szybki bieg, aż do zmęczenia. W każdym przypadku warto jednak odwiedzić specjalistę. Może on zalecić podawanie leków, które doprowadzą do ustąpienia wzwodu. Niekiedy wyjściem jest zabieg usunięcia zalegającej krwi. Zbagatelizowanie objawu może doprowadzić do impotencji, martwicy członka, czy też sepsy. Wiele szczegółowych informacji na temat leczenia zaburzeń erekcji można znaleźć na stronie https://maxonforte.pl/priapizm-czyli-bolesny-wzwod-przyczyny-objawy-leczenie/.

Piekarnik z mikrofalą

0
piekarnik z mikrofala
fot. pexels.com

Współczesne piekarniki mają wiele różnych funkcji, które z powodzeniem mogą nam zastąpić urządzenia dodatkowe w domu. Piekarniki z funkcją mikrofali, pary lub grilla czy rusztu z powodzeniem sprawdzi się w większości kulinarnych wyzwań. Sprawdź, dlaczego warto kupić piekarnik z mikrofalą!

Zobacz też: https://zakupowyporadnik.pl/piekarnik-z-mikrofala-czy-warto-go-kupic/

Piekarnik z funkcją z mikrofali

Piekarnik z mikrofalą to urządzenie typu dwa w jednym, które oferuje pełną funkcjonalność porównywalną dla typowego piekarnika, a także funkcjonalność, którą oferuje nam mikrofala. Piekarnik z mikrofalówką do niedawna był urządzeniem, które było bardzo rzadko spotykane, a jeśli już to było ono bardzo drogie. Obecnie jednak to rozwiązanie, które cieszy się ogromną popularnością oraz można je spotkać w coraz większej ilości gospodarstw domowych.

Jak to działa?

Piekarnik elektryczny z mikrofalą pozwala na korzystanie z funkcji, które są typowe dla piekarnika, a także z funkcji, które są w mikrofali. Dodatkowo łączy on ba te rozwiązania, w jego wypadku działają również grzałki oraz mikro fale, które powodują, że nasza potrawa zostanie szybciej przyrządzona.

Piekarnik z funkcją mikrofali również pozwala na o wiele szybsze przyrządzenie naszych posiłków. Grzałki oraz termoobieg zapewniają zrumienienie oraz chrupiącą skórkę, zwłaszcza na wypiekach oraz mięsie, a mikrofale, z kolei przyspieszają cały proces pieczenia.

Mikrofala z piekarnikiem może być również używana jako mikrofalówka, z trybem błyskawicznego podgrzewania potraw.

Takie urządzenia wielofunkcyjne cieszą się sporym zainteresowaniem, a także są bardzo dobrze oceniane. Stanowią one kompaktowe rozwiązanie, a także mają szeroką funkcjonalność. Dodatkowo obecnie występują w bardzo atrakcyjnej cenie.

Pamiętaj, że decydując się na tego typu rozwiązanie zaoszczędzisz nie tylko pieniądze na zakupie jednego urządzenia, zamiast dwóch, ale również zaoszczędzisz miejsce w swoim domu. To znacznie wpływa na wygląd kuchni oraz budżet domowy.

Przeczytaj też: http://www.cristals.pl/piekarnik-elektryczny-jak-dziala/

 

Nieruchomości Lublin

0
Nieruchomości Lublin

Rynek budowlany w Lublinie rozwija się bardzo prężnie, prosperuje coraz lepiej, gdyż z roku na rok wzrasta zainteresowanie nieruchomościami w tym rejonie. Miasto leży we wschodniej Polsce, jest bardzo atrakcyjne i przyciąga każdego roku dużą liczbę turystów również z zagranicy, jest doskonałym miejscem na prowadzenie własnego biznesu, inwestycji. Budownictwo nieruchomości i architektura są temu miejscu bardzo przychylne, i są jednymi z najszybciej rozwijających się branż.

Zagrożenie wynikające z pracy kucharza

0
kucharz

Kucharz jest to zawód wykonywany już od wieków. Już w średniowiecznych dworach, królowie posiadali swoich kucharzy. Ich praca polega na przygotowywaniu posiłków. Podczas wykonywania jej ważne jest, aby przestrzegać norm oraz zasad BHP, ponieważ każdego dnia kucharz ma bezpośredni kontakt z żywnością. Spełniając jednak wszystkie normy oraz przestrzegając przepisów powinniśmy być świadomi tego, że może czekać nas niespodziewane zagrożenie. Sprawdź, jak będą wyglądały takie zagrożenia oraz czym są one spowodowane. 

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/zagrozenia-w-pracy-kucharza/

Zagrożenia kucharza: poparzenia

Zarówno potrawy jak i napoje podawane są czasami z bardzo wysoką temperaturą. Weźmy np. herbatę. Do jej zaparzenia potrzebny jest wrzątek.  Nieodpowiednie zachowanie bądź niedbalstwo może grozić poparzeniem. Bardzo często kucharze zapominają o odzieży ochronnej, która odgrywa bardzo istotną rolę w momentach, takich jak ten opisany powyżej. 

Zagrożenia kucharza: pożar

Należy dbać o stan techniczny instalacji gazowych, elektrycznych i grzewczych, ponieważ zaniedbanie może skończyć się wybuchem czy pożarem.

Zagrożenia kucharza: skaleczenia

Praca z nożami i krajalnicami musi odbywać się z zachowaniem szczególnej ostrożności. Bywa, że kucharz przez pośpiech może zapomnieć o bezpieczeństwie, a to prosta droga do skaleczenia, czy nawet utraty palca.

Zagrożenia kucharza: przeciążenie układów ruchu i nerwowego

Praca w pozycji stojącej oraz ciągły stres, który jest spowodowany presją czasu, relacją z innymi pracownikami czy też wielogodzinnym napięciem prowadzi do powstawania żylaków lub zaburzeń psychicznych. 

Zagrożenia kucharza: specyficzny mikroklimat

Praca w lokalu o stale zmieniającej się temperaturze, a także wilgotności może prowadzić do omdlenia, które mogą prowadzić do uderzenie się przez upadek i uraz głowy. Możliwe jest również, żę praca przy podwyższonej temperaturze może prowadzić do długofalowo reumatyzmu.

Pracując jako kucharz

Jeśli szukasz pracy się jako kucharz, Twój przyszły szefy posiada obowiązek przedstawienia Ci wyżej wymienionych oraz innych zagrożeń wynikających z wykonywania pracy na danym stanowisku.  

Wymagany będzie wówczas Twój o podpis świadczący o zapoznaniu się z ryzykiem zagrożenia. Do tego będziesz zobowiązany przejść obowiązkowe szkolenie BHP oraz podlegasz okresowym badaniom lekarskim w gabinecie medycyny pracy.

Zobacz też: http://www.cowtoruniu.pl/drukarz-i-drukowanie-zaproszen/

Jak leczyć alkoholika w domu?

0
Jak leczyć alkoholika w domu?

Wiele rodzin osób uzależnionych od alkoholu zastanawia się nad jak pomóc swoim bliskim. Czasami nie widzą żadnej nadziei na poprawę sytuacji. Często w ich głowach pojawia się pytanie jak leczyć alkoholika w domu i czy jest to w ogóle możliwe. W artykule znajdą Państwo porady, jak w stosunku do osoby uzależnionej powinna zachowywać się rodzina.

Pomoc specjalistów

Jesteśmy zdania, że bez choć częściowej pomocy specjalistów wyjście z uzależnienia i okropnych sideł uzależnienia jest praktycznie niemożliwe. Istnieje wiele ośrodków i grup wsparcia AA, które nie tylko pozwalają pozbyć się uzależnienia fizycznego, ale także psychicznego. Cykl zajęć i spotkań umożliwia zrozumienie destrukcyjnej roli alkoholi, pomaga ćwiczyć siłę woli oraz sprawia, że alkoholik na nowo zaczyna patrzeć na swoje życie. Często to osoby, niespokrewnione z uzależnionym, mają szerszą perspektywę. Dzięki obserwacji mogą poznać przyczyny, popadnięcia w chorobę alkoholową.

POMÓŻ SWEJ BLISKIEJ OSOBIE ZAPISUJĄC JĄ DO SPECJALISTY

Co można zrobić w domu?

Dom to najbliższe otoczenie alkoholika – gdzie będzie musiał się zmierzyć z trzeźwością. To tutaj dzieje się olbrzymia część terapii alkoholowej i pracy osób nadużywających napojów alkoholowych. Jednym z najważniejszych czynników jest wsparcie i motywacja rodziny. To najbliżsi mają często duży wpływ na osoby uzależnione, a co więcej, spędzają z nim dużą liczbę czasu. Dzięki wsparciu, a czasami koniecznej kontroli, możliwa jest skuteczna walka z nałogiem. Uważamy że bez odpowiedniego podejścia rodziny, wyjście z choroby jest o wiele trudniejszym procesem, który trwa zdecydowanie dłużej. Zdajemy sobie sprawę, z destrukcyjnego wpływu alkoholizmu na całą rodzinę, jednak uzależnieni z jej pomocą dużo łatwiej radzą sobie z wyjściem z nałogu.

W walce z alkoholizmem niezwykle istotną rzeczą jest pozbycie się jakichkolwiek ilości alkoholu z otoczenia. Każdy gram alkoholu może spowodować niepotrzebną pokusę oraz powrót do nałogu.

Jeśli istnieje taka konieczność, warto wraz z alkoholikiem unikać imprez zakrapianych alkoholem. W tej strasznej chorobie, która jest z uzależnionym do końca życia, należy być niezwykle ostrożnym i często przysłowiowo dmuchać na zimne.

Jak zniechęcić alkoholika do picia

Rodzina, oprócz spraw technicznych, może zadbać także o podniesienie poczucia wartości u alkoholików oraz spróbować uczyć ich niezbędnej siły charakteru i asertywności.

Specjaliści zgodnie podkreślają, że jeśli nawet alkoholik leczony jest w ośrodku zamkniętym, dopiero w środowisku domowym sprawdza się wszystko to, czego się nauczył podczas terapii. Leczenie uzależnionego w domu jest więc możliwe, ale przy obligatoryjnym wsparciu specjalistów z ośrodka https://uzaleznienia-terapia.pl/, choćby to były cykliczne spotkania grup Anonimowych Alkoholików. Zachęcamy do pomocy swoim bliskim, by mogli się cieszyć pełnią życia w trzeźwości.

Podejście rodziny

Trudno się z tym pogodzić, jednak część rodzin nieświadomie wpływa na na to że osoba uzależniona mogła bez większych przeciwności, przechodzić przez fazy uzależnienia alkoholowego. Często z obawy, czy poczucia wstydu toleruje się pierwsze objawy alkoholizmu. Usprawiedliwianie czy tuszowanie picia partnera czy partnerki nie jest nowością. Warto jednak zmienić swoje podejście, ponieważ osoba uzależniona czuje przyzwolenie na dalsze picie. Stanowcze podejście jest kluczowe i wymaga ogromnej ilości cierpliwości i siły. Nie zachęcamy do postawieniu spraw na ostrzu noża, jednak wsparcie w połączeniu z stanowczością to najlepsze podejście z możliwych w większości przypadków.

Eleganckie ubrania dla dziewczynki – co sprawdzi się podczas rodzinnych imprez?

0
Eleganckie ubrania dla dziewczynki

Wesele cioci, rocznica ślubu dziadków czy też przyjęcie komunijne starszej siostry to bardzo ważne wydarzenia w życiu małej damy. Niemalże każda dziewczynka na myśl o rodzinnej imprezie marzy o pięknej kreacji. To także świetna okazja dla mam, które mogą spełnić swoje modowe fantazje. Jakie elementy garderoby sprawdzą się podczas eleganckich uroczystości w rodzinnym gronie?

Sukienka prawdziwej damy

Czasy sklepów z kilkoma modelami sukienek już dawno minęły, a internetowe butiki z elegancką odzieżą dziecięcą wyrastają jak grzyby po deszczu. Dzięki temu można bez problemu znaleźć kreacje, które przypadną do gustu córce oraz zyskają aprobatę rodziców. W przypadku niewielkich przyjęć w dość luźnej atmosferze świetnie sprawdzą się wygodne, pastelowe sukienki z falbanką ze sklepu tuszyte.pl.

Podczas ważniejszych uroczystości można natomiast postawić na szykowne kreacje z plisami, tiulem i błyszczącymi elementami. Mała dama na pewno będzie zachwycona okolicznościową sukienką z rozkloszowanym dołem przypominającym spódnicę baletnicy. Nieco starszym dziewczynkom oraz fankom minimalizmu może spodobać się żakardowa sukienka w kolorze ecru. Warto również zadbać o eleganckie buty oraz dodatki np. ozdobną opaskę na głowę.

Spódniczka dla małej księżniczki

Spore wrażenie na gościach oraz małej elegantce mogą zrobić spódniczki inspirowane kreacjami baletnic i księżniczek. Dużo tiulu oraz pastelowe kolory to spełnienie marzeń wielu dziewczynek, natomiast długość mini oraz rozkloszowany krój to gwarancja wygody i swobody ruchów podczas wirowania w tańcu. Bardzo eleganckim rozwiązaniem jest także plisowana spódnica na gumkę za kolano.

Podczas mniej formalnych imprez można natomiast namówić córkę do spódnicy lambadówki z miękkiego, dresowego materiału. Warto także zwrócić uwagę na modele z przyjemnej w dotyku dzianiny. Sporą zaletą spódniczek jest możliwość dobrania do nich wygodnych bluzek, które nie będą krępowały ruchów dziecka oraz powodowały nadmiernego pocenia. W przypadku poplamienia koszulki można ją szybko zmienić bez konieczności rezygnacji z eleganckiego dołu kreacji.

Modny zestaw dla mamy i córki

Prawdziwym hitem sklepu TuSzyte są eleganckie zestawy dla mamy i córki. Bliźniacze kreacje będą świetnie wyglądać na fotografiach z rodzinnej imprezy, a także podkreślą bliską więź łączącą mamę i dziecko. Mała dama na pewno będzie zachwycona możliwością włożenia takiej samej sukienki jak mama. Podczas przygotowywania identycznych stylizacji warto także zadbać o podobieństwo obuwia oraz dodatków.

Wbrew pozorom wiele modeli sukienek i spódnic może wyglądać świetnie zarówno na dorosłej kobiecie, jak i na kilkuletniej dziewczynce. Podczas zakupów warto postawić na uniwersalne modele i kolory, które będą pasowały obu paniom. Dobrym przykładem kreacji dla mamy i córki może być klasyczna, szmaragdowa spódnica plisowana. Fankom pasteli powinna spodobać się natomiast modna spódnica tiulowa w kolorze brudnego różu.

Czym powinna wyróżniać się poduszka antystres?

0
Czym powinna wyróżniać się poduszka antystres

Poduszki antystres są szczególnie polecane tym, którzy wygodę i ergonomię snu stawiają na pierwszym miejscu. Tego rodzaju produkty wykonywane są z materiałów pochłaniających ładunki elektryczne odpowiadające za wzmożone napięcie mięśniowe, stres, czy też niepokój. Podczas wyboru odpowiedniego produktu warto jest zwrócić uwagę na poniższe właściwości.

ZOBACZ TEŻ