Nowoczesne kompresory śrubowe

0
Nowoczesne kompresory śrubowe

Kompresory śrubowe to nowoczesne urządzenia, które przydadzą się w wielu firmach. Dobrą opcją jest postawienie na znane polskie marki, które zapewniają bardzo dobrą jakość i niezawodność. Czym cechuje się kompresor śrubowy? Gdzie jest używany? Jakie zalety ma to urządzenie?

Rozbudowane funkcje

Funkcjonalny kompresor śrubowy może być osadzony na zbiorniku, wolnostojący, czy też osadzony na zbiorniku z i wyposażony w stację uzdatniania powietrza. Co ciekawe, skorzystać można z wielu ulepszeń, jakimi są:

 • panel sterujący z wieloma funkcjami,
 • elektromagnetyczny wyrzutnik kondensatu (działający automatycznie),
 • zbiornik w ocynku,
 • Internet chmura.

Warto zauważyć, że dane modele różnią się miedzy sobą właściwościami – moc silnika, wydajność, ciśnienie maksymalne i wielkość zbiornika. Użytkownik, w zależności od oczekiwań, może skorzystać dodatkowo z wymiennika ciepła, falownika i separatora woda-olej.

Kompresory śrubowe

Kompresor śrubowy posiada główny element budowy, jakim jest moduł śrubowy. Czynnik ten warunkuje moc urządzenia i parametry wydajnościowe. Na uznanie zasługuje też fakt, że na rynku znajdziemy napędy pasowe lub bezpośrednie. Ważną zaletą jest to, że osiągane są różne klasy czystości powietrza, co z kolei wpływa na spore możliwości zastosowania. Klienci chętnie sięgają po sprężarki śrubowe osadzone na zbiornikach wraz ze stacją przygotowania powietrza. Dzięki temu urządzenie jest kompaktowe i nie zabiera wiele miejsca. Ponadto, nie musimy montować dodatkowych urządzeń w celu wytworzenia suchego i czystego powietrza.

Gdzie stosowane są sprężarki tego typu?

Sprężarka śrubowa jest na szeroką skalę stosowaną w przemyśle, rzemiośle, warsztatach różnego typu i w produkcji. Przydaje się tam, gdzie stosowane jest sprężone powietrze w dużych ilościach i w sposób nieprzerwany. Niezwykle ważne jest to, że modele śrubowe są przeznaczone do ciężkiej i długofalowej pracy. Użytkownik z łatwością zastosuje zasilanie kilku maszyn pneumatycznych i innych urządzeń jednocześnie. Na uznanie zasługuje cicha i wydajna praca, jak też utrzymanie stałego ciśnienia bez żadnej przerwy.

Zalety kompresorów śrubowych

Innowacyjne kompresory śrubowe odznaczają się niezawodnością i niskimi kosztami serwisowania. Nie dziwi  wiec fakt, że cieszą się sporym uznaniem zwłaszcza wśród średnich i dużych firm. Producenci posiadają w ofercie zaawansowane modele, których pracę można cały czas kontrolować. Plusem jest łatwość obsługi i możliwość zamówienia autoryzowanego serwisu, który podłączy i uruchomi sprzęt. Każde z tych urządzeń poddawane jest testom fabrycznym i bazuje na odpowiedniej dokumentacji, jaka potwierdza zachowanie bezpieczeństwa i dobrej jakości.

Kompresory śrubowe dają możliwość zachowania wydajnej pracy każdego dnia. Działają niezawodnie, natomiast producenci dają kilkuletnią gwarancję. Pamiętajmy o tym, aby systematycznie serwisować sprzęt, co pozwoli zachować płynną pracę bez zakłóceń i w dowolnej chwili skorzystać z gwarancji. Zaletą jest z pewnością  dobra jakość i wydajna praca.

Oczyszczamy organizm z toksyn skutecznie

0
Oczyszczanie organizmu
fot. Pixabay.com

Oczyszczanie organizmu z zalegających w nim toksyn to proces, który powinniśmy wykonywać regularnie. Często go zaniedbujemy, a to nam nie pomaga zachować dobrego zdrowia. Tymczasem usuwanie nadmiaru nagromadzonych w naszym ciele metali ciężkich czy też resztek pozostałych po procesie metabolicznym jest podstawą do tego, żeby nasz organizm funkcjonował niczym dobrze naoliwiona maszyna.

Przeczytaj też: http://www.droga.com.pl/oczyszczanie-organizmu-jak-skutecznie-pozbyc-sie-toksyn-z-ciala/

Skuteczne sposoby na oczyszczanie organizmu

Jak już wspomnieliśmy we wstępie, oczyszczanie organizmu powinniśmy traktować jak powtarzalną rutynę. Zastosowanie tego zabiegu jednorazowo na niewiele nam się zda. Jeśli serio traktujemy temat naszego zdrowia i chcemy w dobrej kondycji dożyć długich lat, warto wziąć sobie do serca poniższe rady i zacząć oczyszczać organizm bardzo regularnie. Jeszcze lepiej jeśli temu procesowi towarzyszyć będzie zupełna zmiana nawyków żywieniowych oraz stosowanie diety, która będzie bogata w składniki odżywcze, witaminy i minerały.

Zanim rozpoczniemy nasz detoks, pamiętajcie o tym, że kilka dni przed powinniśmy dobrze przygotować do niego organizm. Po pierwsze rezygnujemy z alkoholu i papierosów. Po drugie nie pijemy kawy, nie jemy nabiału oraz innych produktów odzwierzęcego pochodzenia. Takie postępowanie usprawni proces oraz utrwali jego efekty.

Podstawą skutecznego oczyszczania organizmu jest oczywiście odpowiednia dieta. Jadłospis powinien być wówczas bogaty w produkty odżywcze oraz wodę mineralną niegazowaną. Pierwszego dnia detoksu jemy warzywa gotowane lub surowe oraz owoce. Możemy również pić świeżo wyciskane soki. Następnie wprowadzamy do jadłospisu sfermentowane produkty mleczne, kolejnego dnia kasze i ryż, a na końcu chude mięso drobiowe. Taki proces oczyszczania organizmu powinien trwać dwa tygodnie.

Aktywność fizyczna wesprze proces oczyszczania organizmu

Jak wiecie, nic nam w życiu nie przychodzi bez wysiłku. Także tego fizycznego. Nie inaczej jest w procesie oczyszczania organizmu. Aby był on naprawdę skuteczny, musi mu towarzyszyć aktywność fizyczna. Nie zmuszamy Was oczywiście do tego, aby pokonywać sprintem dziesiątki kilometrów. Jednak codzienne spacery, jeśli do tej pory nie uprawialiśmy intensywnie ćwiczeń fizycznych, powinny być podstawą. Natomiast dla osób, którym aktywność sportowa jest nieobca, rekomendujemy treningi cardio. To one najlepiej wspomogą proces detoksykacji i pomogą nam przy tym spalić tkankę tłuszczową.

Zobacz też: http://www.cristals.pl/czym-jest-dropshipping/

Adwokat – jak nim zostać? 

0
adwokat

Dużo młodych osób po obejrzeniu serialu czy filmu z adwokatem w roli głównej, zastanawia się nad podjęciem takiego samego zawodu w przyszłości. Co zatem należy zrobić, aby móc w pełni wykonywać ten zawód? Dzisiaj przybliżymy się nieco kwestii tego, w jaki sposób zostać adwokatem. Jesteście ciekawi? Zaczynamy! 

Przeczytaj też: https://www.fachowcy.pl/blog/jak-zostac-adwokatem/ 

Studia prawnicze– jeden krok do zostania adwokatem 

Studia prawnicze to podstawowy fundament, a zarazem początek do tego, aby zostać prawnikiem. Konieczne jest, aby dostać się na aplikację adwokacką, a co za tym idzie wybrać dobry uniwersytet, który przygotuje nas dobrze zdanego egzaminu aplikacyjnego. W takim zawodzie istotne jest również studiowanie na renomowanych uczelniach, ponieważ pracodawcy, czyli kancelarie prawne, podczas rekrutacji i zwracają dużą uwagę na prestiż Uniwersytetu, który ukończy liśmy. Od wielu lat poważaniem cieszy się Uniwersytet Warszawski oraz Uniwersytet Jagielloński. Swoją pozycję zbudowały dzięki długiej tradycji i wybitnym studentom. 

Aplikacja adwokacka… i co później? 

Żeby zostać adwokatem, po pięcioletnich jednolitych studiach prawniczych, które zakończone są obronę pracy dyplomowej, powinniśmy przystąpić do egzaminu na aplikację adwokacką. Nabór na aplikację jest prowadzony raz w roku. Zazwyczaj jest to wrzesień. Jeżeli chcemy rozpocząć swoją karierę jako aplikant, konieczna jest obrona pracy dyplomowej w czerwcu, lipcu lub ewentualnie sierpnia. Nim szybciej to zrobimy, tym lepiej dla nas. Egzamin na aplikację adwokacką składa się z 150 pytań i trwa 4 godziny. Każde z pytań jest pytaniem jednokrotnego wyboru. Dotyczą one wiedzy z zakresu studiów i wymagają znajomości ustaw. Znajdź zamówienie musimy wykazać się wiedzą z prawa konstytucyjnego, karnego, karnego skarbowego, postępowania karnego, prawa cywilnego, prawa wykroczeń, postępowania cywilnego oraz prawa gospodarczego i prawa spółek. Nie powinniśmy zapomnieć również o powtórzenie materiału z prawa finansowego, europejskiego, rodzinnego, administracyjnego, postępowania administracyjnego i prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Ważna jest również znajomość z etyki zawodu adwokata. 

Dodatkowe punkty na aplikację otrzymujemy za ukończenie innego kierunku studiów oraz poświadczoną znajomość języków obcych. Które musimy zdobyć co najmniej 100 punktów, żeby dostać się na aplikację. Aplikacja jest w pełni płatna. Powinniśmy przygotować się na koszt co najmniej 5 tyś zł, aby opłacić sobie jeden rok aplikację. Trwa on 3,5 roku. Po dostanie się na aplikację musimy w ciągu dwóch lat wpisać się na listę aplikantów. 

Po każdym roku aplikacji musimy podchodzić do testów sprawdzających. Musimy dogadać się też wiedzą takich obszarów jak prawo karne, cywilne, administracyjne czy gospodarcze. W trakcie aplikacji musimy znaleźć również patrone jak który pozwoli nam odbyć praktyki. Musimy brać też udział w zajęciach prowadzonych przez okręgową radę adwokacką oraz odbyć 6 miesięczną praktykę w sądzie. 

Zobacz też: http://www.cristals.pl/adwokat-ile-zarabia/

Ciekawe naklejki na ścianę

0
Ciekawe naklejki na ścianę

Zmiana w wystroju pomieszczenia często kojarzona jest z zakupem nowych mebli, przemalowaniem ścian, czy zmianą podłogi. Możliwości jest znacznie więcej, jeśli tylko ktoś wykaże się odpowiednią kreatywnością. Często kilka dodatkowych elementów może wpłynąć na wygląd wnętrza.

Jak wybrać odpowiedni dom pogrzebowy?

0
Jak wybrać odpowiedni dom pogrzebowy

Na szczęście można zdecydować się na rozmaite podmioty działające w sektorze pogrzebowym. Dzięki temu możesz zaś liczyć na dobrej jakości usługi, jak i na atrakcyjne warunki w temacie finansowym. Sprawdź, czym kierować się podejmując ostateczne decyzje.

Co warto wiedzieć w ramach tego zagadnienia? Jakie kwestie są generalnie kluczowe, by wybrać profesjonalny dom pogrzebowy? Jeśli chcesz zdobyć najważniejsze informacje związane z tym tematem, to są one dostępne między innymi na stronie internetowej https://sacrumkatowice.pl/dom-pogrzebowy-w-katowicach-czym-sie-kierowac-przy-wyborze . Okazuje się, że wyjątkowo ważne jest na pewno doświadczenie. Obecnie Klienci mogą swobodnie zdecydować się tak naprawdę na szereg rozwiązań dotyczących tego tematu. Na pewno jednak warto postawić na taki dom pogrzebowy, który nie od dzisiaj działa na naszym rynku. Dlaczego jednak ta sprawa ma tak fundamentalne znaczenie w obrębie tego zagadnienia? Warto zwrócić uwagę na czynnik, że dzięki temu dom pogrzebowy będzie świadczył profesjonalne usługi na określonym, wysokim poziomie. O tej sprawie zatem ani przez jeden moment nie powinno się zapominać. Co jeszcze liczy się w ramach tego tematu? Kolejna cenna informacja jest taka, że doświadczony dom pogrzebowy ma w swoim składzie prawdziwych profesjonalistów. Są to osoby posiadające stosowne kwalifikacje do pracy w ramach tego właśnie zagadnienia. O czym jeszcze nie można na pewno ani przez jeden moment zapominać? Kolejna ważna kwestia jest generalnie taka, że profesjonalny dom pogrzebowy jest także właściwie przygotowany do pracy w tej branży. Chodzi nam o pojazdy, miejsce do przechowywania zwłok itp. Te wszystkie kwestie mają zaś spore znaczenie.

Dużo osób cały czas zastanawia się, czym jeszcze powinien charakteryzować się profesjonalny zakład pogrzebowy. Nie da się ukryć, że firmy z tej branży powinny być wybierane pod kątem doświadczenia. Co jeszcze jest ważne? Bez wątpienia zakres wykonywanych usług. Sporo osób bagatelizuje natomiast ten temat, co jest dużym błędem. Warto zwrócić uwagę na aspekty, że profesjonalny zakład pogrzebowy wykonuje tak naprawdę rozmaite usługi. Okazuje się, że organizowane są nie tylko pogrzeby chrześcijańskie. Są one natomiast bez wątpienia najbardziej popularne na terenie naszego kraju. Co jeszcze jest organizowane przez profesjonalistów od tej branży? Chodzi również o pogrzeby świeckie itp. Co jeszcze charakteryzuje odpowiedniej jakości profesjonalistów? Bez żadnego problemu można zdecydować się na rozmaite usługi. Nie tylko podstawowe, ale także dodatkowe. Co jest oferowane przez fachowców? To na przykład usługa dotycząca przechowywanie ciała zmarłego we własnej chłodni itp. Poza tym specjaliści oferują na przykład usługi florystyczne, transport gości na miejsce pochówku, pomoc w organizacji stypy itp.

W jaki jeszcze sposób powinien być wybierany dom pogrzebowy? Bez wątpienia dla każdej osoby zainteresowanej tym tematem ważne powinny być między innymi warunki finansowe. Najlepiej, aby wycena była przejrzysta. Trzeba zauważyć, że profesjonalny zakład pogrzebowy od razu informuje o wszystkich kosztach. Nie ma tutaj żadnych ukrytych oraz dodatkowych opłat, które wychodzą dopiero w trakcie współpracy. Co jeszcze charakteryzuje profesjonalne zakłady pogrzebowe? Co trzeba wziąć pod uwagę wybierając takie właśnie podmioty? Nie da się ukryć, że profesjonalny dom pogrzebowy oferuje duży wybór pod kątem akcesoriów pogrzebowych. Dzięki temu ostatnia droga zmarłego może być zorganizowana tak, jak życzą sobie tego Klienci…

Kilka słów o wyborze zakładu pogrzebowego

0
Kilka słów o wyborze zakładu pogrzebowego

Gdy umiera bliska osoba, ciężko jest zajmować się sprawami, takimi jak organizacja ceremonii pogrzebowej. Człowiek boryka się przecież z wieloma negatywnymi uczuciami. Mowa tutaj o żalu, smutku a nawet rozpaczy. Ciało nieboszczyka czeka jednak na godny pochówek, jednak bliscy zazwyczaj nie mają zdolności do tego, aby zajmować się wszelkimi decyzjami i sprawami z tym związanymi. Dlatego właśnie funkcjonują zakłady pogrzebowe, które wspomagają ludzi w tak trudnych chwilach. Pracownicy takich miejsc zajmują się, między innymi, wyborem trumny albo urny, transportem ciała zmarłego, organizacją miejsca stypy czy formalnościami związanymi z zasiłkiem pogrzebowym. Zakłady pogrzebowe zajmują się więc tym, do czego osoby będące w żałobie nie mają sił.

Zakres usług

Zakłady pogrzebowe są różne, dlatego przed wyborem warto wiedzieć, jakie cechy czynią zakład tego typu wartym uwagi. Najlepszy poziom usług zapewniają takie, które na rynku funkcjonują przynajmniej od kilku lat, co sprawia, że mają niezbędne doświadczenie w różnych sytuacjach. Pracownicy takich zakładów są ludźmi empatycznymi, którzy potrafią odczytywać i odpowiednio reagować na emocje klientów. Można mieć również pewność, iż profesjonalizm sprawi, że ciało zmarłego zostanie pochowane godnie, a osoby pozostające w żałobie będą mogły spokojnie tę żałobę przeżyć.

Profesjonalny zakład pogrzebowy oferuje szeroki zakres usług, wśród których najczęściej są:

 • transport ciała nieboszczyka do chłodni,
 • przygotowanie ciała zmarłego do pochówku,
 • sprawne karawany,
 • balsamowanie ciała zmarłego,
 • kwiaty przeznaczone do dekoracji,
 • sprawy związane z organizacją stypy,
 • bogaty wybór urn, trumien i akcesoriów pogrzebowych,
 • formalności związane z zasiłkiem pogrzebowym,
 • sprawy związane z kaplicą, gdzie nastąpią ostatnie chwile i pożegnanie nieboszczyka,
 • oprawa myzyczna i nagłośnienie.

Na dokonanie tak wielu trudnych wyborów, większość z osób pozostających w żałobie zwyczajnie na ma ani siły ani nastroju. Dlatego właśnie funkcjonowanie profesjonalnych zakładów pogrzebowych jest niezwykle ważne i potrzebne. Dzięki tego rodzaju usługom żałobnicy mogą w pełni oddać się żałobie i zostać odciążeni.

Wiele zakładów pogrzebowych zapewnia całodobowy dostęp, dzięki czemu można uzyskać wsparcie niezależnie od pory dnia czy nocy. Bardzo potrzebne i cenione są także te zakłady, które zajmują się organizacją pogrzebów świeckich czy pogrzebów ciał dzieci nienarodzonych. Organizacja tego rodzaju pogrzebów może wydawać się bardzo trudna, żałobnicy często nie wiedzą jak się do tego zabrać. Z pomocą przychodzą wówczas profesjonalne zakłady pogrzebowe.

Podsumowanie

Człowiek w swoim życiu organizuje wiele ważnych uroczystości, ostatnią z nich jest pogrzeb. Niestety takiej uroczystości nie zorganizuje samodzielnie, muszą zrobić to pogrążeni w żałobie bliscy. W większości przypadków samopoczucie i negatywne emocje nie pozwalają na to, aby mogło obyć się bez konieczności skorzystania z usług zakładu pogrzebowego. Warto wybrać profesjonalne miejsce aby mieć pewność, iż jego pracownicy odciążą bliskich zmarłego, a nie dodatkowo dołożą problemów i zmartwień.

Zakład pogrzebowy Warszawa Mokotów – sprawdź więcej informacji o usługach świadczonych przez zakład pogrzebowy

Czy warto kupować w sklepach z używaną odzieżą?

0
Zakupy w second handach mają wady i zalety
fot. Pixabay.com

Kto by przypuszczał jeszcze kilka lat temu, że sklepy z używaną odzieżą będą tak oblegane, jak dzieje się to dziś. Coraz częściej można tam trafić na prawdziwe perełki, prawie nieużywane, z markowych sklepów, z których da się stworzyć doskonałe stylizacje. Nic więc dziwnego, że kolejki, które się przed nimi ustawiają w dniu dostawy, są tak długie, a w środku trwa prawdziwa walka o niemal każdy ciuch.

Przeczytaj też: https://zaciszerozmaitosci.pl/wady-i-zalety-kupowania-w-lumpeksach/

Zakupy w second handach – plusy

Najprościej będzie nam zacząć od ceny ciuchów w sklepach z używaną odzieżą. Są one oczywiście znacznie niższe niż w popularnych sieciówkach. Nic więc dziwnego, że sporo osób korzysta z ich oferty. Zwłaszcza, że często zdarzają się tam takie promocje, jakich chyba nigdy nie doświadczymy w sklepach w galeriach. Ubrania za 2 zł czy 10 zł są w zasadzie standardem.

Lumpeksy to także doskonałe źródło różnych modowych wariacji. Znajdziemy tam ciuchy z przeróżnych okresów, nawet to, co było modne kilkanaście czy kilkadziesiąt lat temu. Biorąc pod uwagę, że moda sprzed lat często wraca, lepiej szukać tańszych odpowiedników w lumpeksach, niż gonić za tym, co nowe i wydawać na to krocie. Inna sprawa, że sukienki czy torebki od znanych projektantów i luksusowych marek są często spotykanym towarem w tego typu sklepach.

Warto również pamiętać o tym, że te ubrania są często dużo bardziej trwałe i wytrzymałe od tych zakupywanych w sieciówkach. Skoro są tak naprawdę z drugiej ręki, a nadal dobrze wyglądają, to kilka złotych inwestycji będzie na pewno korzystną transakcją.

Zakupy w second handach – minusy

Zakupy w second handzie wymagają czasu i cierpliwości. Przeglądanie ubrań stłoczonych ciasno na wieszakach i wyławianie spośród nich perełek, nie jest wcale taką prostą sztuką. Ponadto jeśli już coś znajdziemy, nie zawsze uda nam się dopasować rozmiar. Inaczej niż w sieciówce, w lumpeksie na wieszaku wisi jeden jedyny strój. Nikt nam z zaplecza nie przyniesie swetra czy sukienki w rozmiarze M, jeśli znaleźliśmy XS. W takim przypadku nawet krawcowa nam nie pomoże. Poza tym warto też być ostrożnym i nie wpaść w szał zakupów. Niska cena może kusić i skłaniać do rzucania się dosłownie na wszystko, co nam padnie w ręce. Później, po weryfikacji okaże się, że większość ciuchów jest do wyrzucenia.

Zobacz też: http://www.cristals.pl/powiedz-nie-impulsywnemu-robieniu-zakupow/

Zabezpieczenie upraw rolniczych

0
Zabezpieczenie upraw rolniczych

Wykorzystanie preparatów w rolnictwie ma bezpośrednie przełożenie na możliwe do uzyskania plony. Wybranie odpowiednich preparatów ma kluczowe znaczenie, gdyż przekłada się bezpośrednio na skuteczność, którą można uzyskać w kontekście ochrony upraw. Dobrym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na takie preparaty, które są przygotowane przez odpowiednich, sprawdzonych na rynku producentów.

Informacje o środkach do wykorzystania przy opryskach

Dobrym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na wstępne zapoznanie się z różnymi preparatami, które mogą być zastosowane przy opryskach. Ma to duże znaczenie w kontekście zdecydowania się na takie wyroby, które:

– mogą zapewnić odpowiedni poziom efektywności,
– są realizowane z wykorzystaniem odpowiednich technologii produkcyjnych.

rolnictwo

Wstępne zapoznanie się z poszczególnymi preparatami rolniczymi jest obecnie znacznie łatwiejsze, gdyż wykorzystać można profesjonalne i specjalistyczne strony internetowe, na których można wygodnie zapoznać się z informacjami o różnych środkach, które dostępne są na rynku. Ma to duże znaczenie w kontekście zdecydowania się na takie wyroby, które są dopasowane do efektów, które zmierza się uzyskać. Znaczenie ma również decydowanie się na środki, które są nie tylko skuteczne po zastosowaniu, ale również bezpieczne dla użytkowników.

Polecane preparaty

Zapoznanie się z informacjami pochodzącymi od specjalistów pozwala podjąć znacznie lepsze decyzje w kontekście wybrania takich środków do oprysków, które będą w stanie zapewnić znacznie lepsze efekty. W tym względzie można wstępnie zapoznać się z poszczególnymi informacjami za pośrednictwem stron internetowych związanych z branżą rolniczą, ale można również skorzystać z fachowego doradztwa. Na podstawie takich informacji można wybrać taki oprysk na kukurydzę, który jest w stanie zapewnić odpowiednie rezultaty. Warto jest decydować się również na takie środki, które mogą być pozyskane na optymalnych warunkach cenowych, co ma również znaczenie z punktu widzenia kosztów realizowania działalności rolniczej.

Cholesterol – czym jest, jak go mierzyć i co oznacza wysoki poziom cholesterolu? 

0
choresterol

Cholesterol jest to substancja lipidowa, która podobna jest do tłuszczu. Wytwarzana jest ona fizjologicznie przez organizm. Znajduje się w krwiobiegu oraz komórkach ciała. Organizm wytwarza cały cholesterol, którego potrzebuje i wykorzystuje do podtrzymania prawidłowego funkcjonowania. Co więcej pomagał w tworzeniu nowych komórek, niektórych hormonów oraz substancji wspomagających trawienie pokarmu. Czym dokładnie jest cholesterol? Czym grozi jego wysoki poziom w organizmie? Jak obniżyć? Odpowiadamy! 

Przeczytaj też: https://akcemed.pl/cholesterol-rola-w-organizmie-przyczyny-i-konsekwencje-nadmiaru/ 

Cholesterol – czym dokładnie jest? 

Cholesterol przenoszony jest do i z komórek. Właśnie w ten sposób wyróżniamy jego dwa rodzaje. Cholesterol związane z nimi po preparatami o niskiej gęstości LDL, bardzo często jest nazywany złym cholesterolem. Wysoki poziom takiego cholesterolu zwiększa ryzyko rozwoju miażdżycy i powikłań. Dlatego Jednym z elementów profilaktyki chorób serca jest normalizacja poziomu cholesterolu LDL. 

Wysoki poziom cholesterolu we krwi – czym grozi i co go powoduje? 

Kiedy mamy za dużo cholesterolu we krwi, możemy łączyć się z tłuszczami i innymi substancjami, które gromadzą się we wnętrzu ścian tętnic, tworzą z grubą i twardą blaszkę miażdżycową. Światło tętnicy w konsekwencji jest zwężone lub zamyka się, a więc zmniejsza się przepływ krwi. Jeżeli na rosła płytka miażdżycowa pęknie, w takim miejscu może powstać skrzep krwi lub kawałek blaszki może odłamać się i przemieścić się do krwiobiegu. Ta druga opcja może doprowadzić do zawału serca lub udaru. 

Przyczyny wysokiego poziomu cholesterolu we krwi 

Przyczynami wysokiego poziomu cholesterolu we krwi są czynniki takie jak: 

 • niskie spożycie żywności zawierającej zdrowe tłuszcze
 • wysokie spożycie żywności zawierające niezdrowe tłuszcze cholesterol żywności
 • niskie spożycie żywności zawierającej błonnik
 • predyspozycji rodzinne 

W jaki sposób mierzyć cholesterol? 

Sporo osób z wysokim poziomem cholesterolu czuję się bardzo dobrze i często nie posiada żadnych objawów. Najlepszym sposobem, żeby dowiedzieć się, jaki jest poziom cholesterolu, jest wykonanie badań krwi. 

Normy ogólne cholesterolu całkowitego znajdują się w granicy poniżej 200 mg/dl, cholesterolu HDL powyżej 35 mg/dl, a LDL poniżej 115 mg/dl. Należy pamiętać, że te normy są ogólne, a ich właściwa interpretacja jest możliwa jedynie przez lekarza w oparciu o oszacowanie innych czynników ryzyka chorób serca. 

Cholesterol – jak go obniżyć? 

Przywrócenie prawidłowego cholesterolu we krwi jest konieczny przez zmodyfikowanie modelu żywienia, ze szczególnym naciskiem na ograniczenie spożycia tłuszczów nasyconych i tłuszczów trans, z jednoczesnym zwiększeniem podaży nienasyconych kwasów tłuszczowych. Czasami konieczne jest też stosowanie leków obniżających poziom cholesterolu. 

Zobacz też: http://www.cristals.pl/napoje-energetyczne-dlaczego-warto-ich-unikac/

Biegły rewident – opis zawodu

0
Biegły rewident

Nie ma wątpliwości, że biegły rewident to zawód niezwykle prestiżowy i związany z zaufaniem publicznym. Osoby pretendujące na takie stanowisko to specjaliści, których ścieżka zawodowa jest już długa, a oni sami wykazują ogromne doświadczenie w zakresie księgowości. Warto jednak wiedzieć, że tytuł biegłego rewidenta zdobywa się poprzez uczestnictwo w konkretnych kursach, a ich zwieńczeniem jest egzamin.

Czym zajmuje się biegły rewident?

Warto wiedzieć, że biegli rewidenci to zawodowcy, którzy w sektorze rachunkowości są najlepiej opłacani. Ich wysokie wynagrodzenie nie jest jednak bezpodstawne, bo przecież ten specjalista posiada naprawdę ogromną wiedzę i może pochwalić się solidnym doświadczeniem.

W całej Polsce biegłych rewidentów jest tylko kilka tysięcy, co stanowi o tym, że ta profesja jest wprost elitarna. Wszystko dlatego, że dojście do takiego tytułu jest niezwykle trudne, nie każdy ma w ogóle szansę na zostanie fachowcem na najwyższym poziomie, jakim jest właśnie biegły rewident. Kurs nie zawsze ukończony zostaje z wynikiem pozytywnym.

Sam zawód biegłego rewidenta znacznie różni się od profesji księgowego, chociaż jest z nim ściśle powiązany. Biegły rewident weryfikuje sprawozdania finansowe, wykonuje rewizje finansowe, jest też doradcą w sprawach podatkowych i ocenia majątek wybranego podmiotu. W celu realizacji takich zadań nie wystarczą jedynie podstawowe kursy księgowości, chociaż dla początkujących są obowiązkowe.

Jak zaczyna swoją karierę biegły rewident? Kursy księgowości i rachunkowości są niezbędne, bo biegli rewidenci właśnie od tego zawodu rozpoczynają ścieżkę swojej zawodowej kariery. Co ważne, biegły rewident ściśle współpracuje przecież z księgowymi, podstawy tej wiedzy są więc niezbędne.

Jak zostać biegłym rewidentem?

Aby uzyskać tytuł biegłego rewidenta, kandydata czeka konieczność spełnienia licznych formalności. Chętne osoby muszą ukończyć studia, nie mogą być karane, muszą cieszyć się nieposzlakowaną opinią. Ważne jest też doświadczenie księgowe, a przyszły biegły rewident musi odbyć praktyki i aplikację. Ostatnim etapem jest zdanie egzaminu państwowego z wiedzy teoretycznej oraz zdanie egzaminu dyplomowego. Po uzyskaniu ocen pozytywnych następuje ślubowanie biegłego rewidenta.

ZOBACZ TEŻ