Folia malarska a płachta malarska – czym się różnią?

0
Folia malarska a płachta malarska

Malowanie pomieszczeń powinno być poprzedzone rzeczową analizą. Opłacalnym krokiem jest dobranie odpowiedniej farby, preparatów gruntujących czy też gładzi szpachlowej. Nie należy przy tym zapominać o zabezpieczeniu mebli oraz podłogi. W tym celu korzysta się z folii oraz płachty malarskiej. Warto poznać najmocniejsze strony obu propozycji, a następnie zdecydować się na jedną z nich.

Folia malarska – czym się charakteryzuje?

Dobrej jakości folia malarska pozwala na bezproblemowe zabezpieczenie rozmaitych powierzchni. Zwykle stosuje się ją w przypadku mebli (np. kanap, szaf, komód, itd.). Do wyboru są folie o zróżnicowanych wymiarach oraz stopniu grubości. Nie zawsze najcieńsze modele okażą się najtrafniejszym rozwiązaniem. Przy gruntownych remontach dużo lepszym wyborem będą folie na rolce. Są grube, elastyczne, ułatwiają swobodne manewrowanie i doskonale wypełniają swoją zabezpieczającą funkcję.

Tradycyjne folie malarskie zabezpieczą powierzchnię przed odpryskami, zanieczyszczeniami, śladami kleju, farb oraz zapraw. W ten sposób posprzątanie malowanego pomieszczenia przebiegnie sprawnie i bez niepotrzebnych nerwów. Warto decydować się na folie o największych rozmiarach, tak aby za jednym zamachem zabezpieczyć całe pomieszczenie. Kluczowe jest to, aby producent folii był renomowany i oferował klientom szereg różnych możliwości.

Płachta malarska – najważniejsze cechy

Alternatywą dla proponowanej wyżej folii jest oczywiście płachta malarska. Jej najważniejszą cechą jest grubość. Prawidłowo skonstruowana płachta może być wykorzystana przynajmniej kilka razy. To stosunkowo ciężki produkt, dlatego w niektórych przypadkach prawidłowe ułożenie płachty wiąże się z koniecznością zaangażowania dodatkowej osoby. Płachta sprawdzi się przede wszystkim przy bardzo dużych remontach, dlatego w przypadku drobnych prac zdecydowanie lepszym rozwiązaniem okaże się tradycyjna folia.

Płachty są zazwyczaj nieco droższe, choć duże znaczenie ma w tym przypadku sklep, w którym się je zakupi. Wszystkie niezbędne produkty do malowania, takie jak np. wspomniane folie, płachty i taśmy samoprzylepne warto zakupić w jednym miejscu, ponieważ jest to niepowtarzalna szansa na zaoszczędzenie zgromadzonych środków pieniężnych. Płachta zaskoczy użytkowników swoją trwałością, podwyższoną wydajnością oraz możliwością wielokrotnego zastosowania. Można ją przechowywać np. w garażu, piwnicy oraz na strychu (w każdym miejscu, które jest pozbawione nadmiaru wilgoci). Najlepiej jeśli przed remontem zainteresowani wyposażą się zarówno w folie, jak i płachty malarskie.

Sesja narzeczeńska – dlaczego warto się na nią zainteresować?

0
Sesja narzeczeńska

Sesja narzeczeńska to jedna z propozycji, którą w swojej ofercie ma wielu fotografów. Nie ma wątpliwości, że stale cieszy się ona rosnącą popularnością. Czy faktycznie jest to takie dobre rozwiązanie? Czy warto poświęcać czas na wykonanie tego rodzaju zdjęć? O tym przeczytacie poniżej.

Sesja narzeczeńska – pamiątka na lata

Powodów wykonania sesji zdjęciowej jest zazwyczaj kilka. Pierwszym z nich jest chęć upamiętnienia stanu jeszcze sprzed ślubu i np. posiadania dzieci. Taka sesja jest wówczas bardzo czuła, pokazująca emocje, które są między narzeczonymi. Drugim powodem jest także wykorzystanie zdjęć do prezentacji wyświetlanej podczas przyjęcia weselnego. Może to być część podziękowań dla rodziców, które zawsze wzbudzają ogromne emocje. Takie zdjęcia pokazujące uczucie i radość narzeczonych będą je dodatkowo potęgować. Warto wiedzieć, że sesja narzeczeńska może składać się z kilu spotkań. Dzięki temu można przemieszczać się, zmieniać lokalizacje i stroje. Wówczas jest ona znacznie pełniejsza. Dodatkowo zdjęcia mogą zostać wzbogacone o krótki filmik, który będzie dokumentował ich powstawanie.

Sesja narzeczeńska – kiedy i w jakim miejscu?

Myśląc o sesji zdjęciowej warto rozważyć miejsca, które mają szczególne znaczenie. Może to być miejsce pierwszego spotkania, pierwszego wypowiedzianego „kocham”, czy też oświadczyn. Dobrze sprawdzają się również plenery znane przyszłym małżonkom np. z wspólnych spacerów czy wyjazdów. To właśnie one budzą najwięcej wspomnień i po latach są wspominane ze szczególną czułością. Umawiając się z fotografem np. z https://studioelement.pl/fotografia/ należy wybrać nie tylko miejsce, ale również dogodny termin sesji narzeczeńskiej. Ta jak sama nazwa wskazuje powinno odbyć się jeszcze przed ślubem. Warto jednak zadbać, by nie było to zbyt blisko tego wielkiego dnia. Szczególnie ze względu na napięty grafik wypełniony przygotowaniami do ślubu. Ten zapas czasu jest także ważny ze względu na fakt, że zdjęcia zazwyczaj wykonywane są w plenerze. W momencie gdy pogoda nie dopisze, to można ustalić nowy termin.

Badanie dna oka

0
Badanie dna oka

Badanie dna oka, znane również pod pojęciem oftalmoskopii, wziernikowania dna oka oraz fundoskopii, jest metodą pozwalającą na wykrycie zmian występujących w obrębie narządu wzroku. Wśród nich należy wymienić chociażby nadciśnienie lub cukrzycę. Zalecenie wykonania tego badania nie musi zaś występować jedynie z propozycji okulisty, gdyż jest to badanie, na które kierować mogą diabetolodzy lub kardiolodzy, ponieważ badanie dna oka jest doskonałym sposobem na monitorowanie postępowania choroby.

Recenzja e-bike’a Scorpion X

0
Recenzja e-bike'a Scorpion X

Juiced Scorpion X niedawno zastąpił oryginalny motorower Scorpion i oferuje nowe ulepszenia, które poprawiają i tak już mocne wejście na rynek. Głównym z tych ulepszeń jest włączenie mocniejszego silnika i większej baterii.

Bateria

Scorpion X odziedziczył silnik RetroBlade opracowany wspólnie przez Juiced i Bafang. Silnik ten został zaprojektowany tak, aby osiągać moc szczytową blisko 2000 W, gdy jest zainstalowany w jeszcze bardziej ekstremalnym e-rowerze HyperScorpion. Scorpion X jest młodszym bratem HyperScorpiona, więc nie może cieszyć się pełną mocą 2000 watów, ale i tak otrzymuje niezły (i całkiem zauważalny) wzrost mocy w stosunku do oryginalnego Scorpiona z zeszłego roku.

Juiced powie wam, że jego moc ciągła wynosi 750W, ale moc szczytowa jest naprawdę czterocyfrowa. Dzięki dodatkowej mocy i innym ulepszeniom, Scorpion X z pewnością pomoże Juiced utrzymać miejsce w czołówce stawki, jeśli chodzi o rowery elektryczne w stylu motoroweru.

Więcej niż tylko „więcej mocy

Dodatkowa moc jest fajna, nie zrozumcie mnie źle. Kiedy w zeszłym roku recenzowałem oryginalnego Scorpiona, moje główne spostrzeżenie brzmiało: „To świetny rower, ale czuję, że moc nie dorównuje jego niesamowitej konstrukcji”. Juiced musiało wziąć sobie tę opinię do serca, ale firma nie poprzestała na tym. Scorpion X otrzymał również szereg innych ulepszeń. Juiced standaryzuje się na baterie 52V, ale ostatnio zwiększyło minimalny rozmiar pakietu z 13 Ah do 15 Ah, zwiększając pojemność z 676 Wh do 780 Wh. To o 15% więcej baterii, czyli około 15% większy zasięg. Zainteresowany innymi e-bikami? Sprawdź: https://techpolska.pl/ 

Zasięg

Firma twierdzi, że maksymalny zasięg wynosi 55 mil (88 km). Jest to teoretycznie możliwe w najniższym ustawieniu wspomagania pedałowania, ale stwierdzam, że jazda w świecie rzeczywistym z różnymi działaniami przepustnicy i wspomagania pedałowania ląduje mnie gdzieś w połowie tego zasięgu. Mogę z łatwością przekroczyć granicę 30+ mil, jeśli dodam trochę pedałowania, co jest łatwe na Scorpionie X.

Spośród wszystkich dostępnych motorowerów elektrycznych Juiced jest jednym z lepszych modeli pod względem komfortu pedałowania. Nadal nie jest to typowy rower, ale jest całkiem niezły jak na standardy motorowerów. Na pewno nie masz uczucia kolan w pachach, które dają niektóre inne motorowery. Serwis o nowinkach technicznych https://techpolska.pl/ również pisze o najnowszych motorowerach.

Otrzymujesz również czujnik momentu obrotowego i czujnik kadencji, które współpracują ze sobą, aby zapewnić najbardziej realistyczne i naturalne odczucie wspomagania pedałowania. Ten czujnik momentu obrotowego to duża część tego, co sprawia, że Scorpion X jest naprawdę wygodny w pedałowaniu. A biorąc pod uwagę, że rower waży 100 funtów (45 kg), to cholernie dobrze, że jest wygodny w pedałowaniu na wypadek, gdyby kiedykolwiek zabrakło Ci baterii.

Kubki jednorazowe do kawy

0
Kubki jednorazowe do kawy

Kawa na wynos to standard w większości kawiarni. Jest to możliwość dodatkowego zarobku i ukłon w stronę osób, które nie mają czasu żeby usiąść i wypić w spokoju gorący napój przy stoliku.

Zabiegi medycyny estetycznej, jakie nam się sprawdzą?

0
Zabiegi medycyny estetycznej, jakie nam się sprawdzą

Medycyna estetyczna Katowice to możliwość wykonania bardzo wielu zabiegów, które pozwolą nam zachować młody wygląd, lub poprawić drażniące nas mankamenty urody. Dlatego tak wiele osób decyduje się z nich korzystać, bo są nawet w stanie dzięki temu uporać się z kompleksami, z którymi musieli borykać się całe życie.

Projekty domów z garażem – postaw wygodę na pierwszym miejscu

0
Projekty domów z garażem

Dom to miejsce, które powinno być naszą ostoją. Właśnie dlatego to takie ważne, by wybrać budowlę, w której będziemy czuć się dobrze, spędzając większość wolnego czasu. Na szczęście mogą w tym pomóc projekty domów. Które z nich są warte uwagi?

Dlaczego wybór projektu domu ma tak duże znaczenie?

Na rynku znajdziemy wiele interesujących projektów domów. Można je nabyć nie tylko udając się bezpośrednio do architekta, ale też w bazie gotowych projektów. Takie rozwiązanie jest tańsze i szybsze w realizacji. Duża różnorodność pozwala dopasować najlepszą opcję do parametrów posiadanej działki. Znajdzie się coś zarówno na tradycyjne parcele, jak i na wąskie. Dostępne są projekty z piwnicą, garażem, poddaszem oraz z innymi udogodnieniami. Ponadto znajdziemy projekty konstrukcji o metrażu do 100m2, 150-160m2, jak i powyżej 200m2. Ogromną zaletą projektów domów jest również możliwość dokładnego zaplanowania budżetu. Dzięki temu łatwiej uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek. Większość projektów zawiera bowiem dokładny kosztorys zawierający aktualne ceny materiałów i surowców oraz stawki wykonawców. Właśnie to odróżnia go od wyceny. Projekty domów przygotowywane są przez profesjonalistów, którzy wiedzą, jak umiejętnie zaplanować cały proces budowy. To z kolei sprawia, że inwestor może być spokojny o efekt końcowy.

Jakie projekty domów z garażem będą najlepszym rozwiązaniem?

Wśród projektów domów znajdziemy propozycje o nadzwyczajnej funkcjonalności. Niewątpliwie należą do nich projekty domów z garażem. Są świetnym rozwiązaniem dla inwestorów posiadających samochód, motocykl lub inny środek transportu. To prywatne miejsce parkingowe, które chroni auto przed kradzieżą czy zniszczeniem przez wandali. Jednak pomieszczenie to można wykorzystać w inny sposób. Niektórzy traktują garaż jako magazyn lub spiżarnię. Jeszcze inni robią z niego przydomowy warsztat, w którym trzymają narzędzia. Doskonałym, choć śmiałym pomysłem, jest aranżacja tego miejsca na pokój dla nastolatka, który domaga się prywatności. Z garażu można uczynić też siłownię, miejsce prób początkującego zespołu lub centrum rozrywki. Jeśli zainteresował Cię któryś z tych pomysłów, zdecyduj się na jeden z projektów domów z garażem w bryle budynku. Dzięki temu w pomieszczeniu będzie stosunkowo ciepło. Problem może niestety stanowić przedostawanie się hałasów do wnętrza. Oddzielny garaż pozwala uniknąć tego kłopotu, ale może wiązać się z wyższym kosztem realizacji. Poza tym wymaga odpowiedniej ilości miejsca, więc nie sprawdzi się na wąskiej działce.

Projekty domów z garażem – którą z dostępnych opcji wybrać?

Projekty domów z garażem można spotkać w wielu odsłonach. Niektóre z nich utrzymane są w tradycyjnym stylu, a jeszcze inne skupiają się na minimalizmie, nawiązując tym samym do konwencji nowoczesnej. Obecnie najchętniej wybieraną przez inwestorów opcją jest druga z propozycji. Sam sprawdź, jak prezentują się poszczególne projekty na stronie https://pracownia-projekty.dom.pl/tag-projekty_domow_jednorodzinnych_z_garazem_dwustanowiskowym.html. Znajdziesz tam nie tylko konstrukcje o różnej stylistyce, ale również projekty domów z garażem dwustanowiskowym. To doskonałe rozwiązanie dla rodzin dysponujących więcej niż jednym samochodem. Warto się na nie zdecydować, ponieważ zapewnia wyjątkowy komfort. Nie trzeba będzie zastanawiać się, który z małżonków danego dnia może zaparkować w garażu, a który musi szukać miejsca poza posesją. Nawet jeśli inwestor ma tylko jedno auto, może postawić na garaż dwustanowiskowy, by trzymać w nim narzędzia czy inne rzadko używane przedmioty.

Gdzie dobrze sprawdzą się palety plastikowe?

0
Gdzie dobrze sprawdzą się palety plastikowe

Bez palet nie wyobrażamy sobie dzisiaj nowoczesnego magazynu – dzięki nim zyskujemy możliwości łatwego przemieszczania dużych ciężarów za pomocą wózków widłowych czy paleciaków, możemy też minimalizować czas i potrzebną pracę ludzkich mięśni przy transporcie i magazynowaniu. Dziś skupimy się na charakterystyce palet plastikowych, które coraz częściej zastępują drewniane modele.

Zaopatrzenie medyczne – sklep online

0
Zaopatrzenie medyczne

Materiały opatrunkowe, sprzęt diagnostyczny, sterylne akcesoria jednorazowego użytku to produkty niezbędne w różnego rodzaju placówkach medycznych, opiekuńczych, rehabilitacyjnych. Muszą być one zawsze pod ręką, a ewentualne braki mogą zdezorganizować pracę całej placówki, dlatego o takie zaopatrzenie medyczne należy wcześniej zadbać.

Dystrybucja oprogramowania

0
Dystrybucja oprogramowania

Praktycznie każdego dnia korzystamy z różnego rodzaju programów komputerowych, chociaż nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę. Tak naprawdę nie każdy wie na czym polega dystrybucja oprogramowania i dlaczego ludzie zajmujący się tym tematem mogą dzisiaj wiele zarobić.

ZOBACZ TEŻ