Chemia

Co to jest chemia? Oto główne pytanie naszego tekstu. No to to jest chemia? Co to jest chemia? Wszystkim na pewno przychodzi do głowy prosta odpowiedź – nauka. Otóż tak chemia jest nauką. Dodajmy tylko, lub inaczej dopełnijmy definicję, że owa chemia jest nauką matematyczno-przyrodniczą, dotyczącą związków i reakcji zachodzących między mini. Chemia już jest tak bardzo rozbudowaną nauką, tak wiele zostało już odkryte, że obecnie trudno by było to wszystko określić mianem „chemia”, dlatego więc wyróżniamy petrochemię ( tak zwana chemia przemysłowa) biochemię (czyli chemia dotycząca związków i procesów dotyczących organizmów żywych, wpływających na ich funkcjonowanie oraz prawidłowy rozwój), chemię spożywczą również mamy. Jednak najłatwiejszym podziałem chemii jest podział na chemię organiczną i nieorganiczną.

Historia chemii i jej rozwoju jest bardzo, ale to bardzo ciekawa. Nadmienię tylko, że poprzedniczką chemii była alchemia, której celem było odkrycie metody wytwarzania złota z metali nieszlachetnych oraz odkrycie eliksiru dającego niezwykłą siłę, niezwykłą przewagę nad innymi. Chodzi mi mianowicie o eliksir młodości. Jego posiadacz mógłby żyć wiecznie. Nie jeden alchemik próbował odkryć w jaki sposób można dojść do chociaż jednej z dwóch wymienionych przeze mnie rzeczy. Niejeden alchemik już przez to sobie głowę złamał. Ale się nie udało.

Kolejnym sekretem chemii jest tak zwany „ogień grecki”. Podobno mógł on się palić na wodzie! Tak mówią podania. Ale jak dla mnie jest to tylko legenda.

www.guzikcidotego.pl

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPaznokcie
Następny artykułEkonomia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here