Co odwiedzić we Włoszech

Włochy to jeden z najchętniej odwiedzanych zakątków świata. Liczne wycieczki, które udają się tam są jednak tendencyjne i ciągle pokazują te same miejsca. Jeśli masz tego dosyć i pragniesz samemu zwiedzić to piękne państwo, poniższy poradnik przedstawiający najpiękniejsze miejsca Włoch jest dla ciebie. Warto też odwiedzić strony internetowe z dopiskiem wakacje – włochy by szczegółowo poznać cele wyjazdu.

Amalfi – to jeden z mało znanych a najpiękniejszych i najbardziej luksusowych kurortów Włoch. Najważniejszą cechą zachęcającą do odwiedzenia tego miejsca jest przepiękny wprost rajski krajobraz okolicy gdzie porośnięte bujną roślinnością zielone stoki gór i klify stykają się z morzem. Ponadto błękitna, ciepła laguna morza zachęca do kąpieli.
Ważnym zabytkiem miejscowości jest zabytkowa romańska katedra z dziewiątego wieku gdzie przechowywane są relikwie świętego Andrzeja. To ważny punkt pielgrzymkowy dla katolików.
Ciekawym miejscem Amalfi jest muzeum papiernictwa i papieru. Zgromadzone tu pamiątki ukazują całą historię papiernictwa, wyrobu papieru i sposobów jego pozyskiwania. To dobry punkt na wycieczkę z dziećmi, by przybliżyć im nieco historii.
Warto również zwiedzić Villę Rufolo oraz jej ogród zwany przez niektórych najpiękniejszym ogrodem świata ze względu na powierzchnię, tysiące kaskad oraz dziesiątki tysięcy kolorystycznie dobranych kwiatów, krzewów i drzew ozdobnych.

Kolejną wartą odwiedzenia a mało znaną miejscowością Włoch jest Positano. Positano to miejscowość słynąca z przepięknych plaż. Jeśli pragniesz w wakacje zażyć słońca, korzystając jednocześnie z najlepszych i najbardziej ekskluzywnych restauracji i pizzerni to miasto jest dla Ciebie. Urzeka też krajobraz okolicy malownicze klify w styku z błękitną laguną morza.

Jeśli masz ochotę skupić się na kontemplacji potęgi natury idealnym miejscem będzie Etna. Piesza wędrówka wokół jednego z nielicznych czynnych wulkanów Europy pozwala na zebranie myśli i rozważania egzystencjalne. Obszar otaczający wulkan otaczają winnice i setki miejsc gdzie można skosztować pysznych Włoskich win. Dodatkowo cała okolica objęta jest obszarem ochrony UNESCO.

Kolejnym pięknym miejscem na wakacje we Włoszech jest Lago di Como, które jest trzecim co do wielkości jeziorem Włoch. Jego rozbudowana powierzchnia powoduje, że linia brzegowa swoją rozciągłością przekracza linie brzegowe jezior Garda i Maggiore, tworzy też bardzo malowniczy krajobraz. Kształt jeziora na mapie przypomina odwróconą literę Y co też wizualnie tworzy ciekawy efekt. Ciekawą atrakcją turystyczną jest podróż promem po jeziorze, który pozwala dotrzeć do nabrzeżnych miejscowości i kurortów dużo szybciej niż okoliczne, kręte, górskie drogi. Okres od czerwca do września jest najlepszy na aktywność sportową. Turyści praktykują tu windsurfing, kitesurfing, kajakarstwo oraz wędkarstwo. Jezioro Lago di Como słynie także ze znajdujących się w jego okolicy domów wypoczynkowych. W okolicach omawianego jeziora można spotkać aktorów takich jak George Clooney, Brad Pitt, czy Sylvester Stallone, którzy mają tu swoje posiadłości.

www.freehostel.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here