Choć bywają różnorodne, to łączy je jedno – zawsze są darem, z którym przychodzimy na świat. Mowa o talencie, czyli nadzwyczajnej umiejętności, którą został przez naturę obdarowany poszczególny człowiek.

Podobno każdy człowiek ma w sobie jakiś talent, tylko czasem sam o tym nie wie i dlatego nie potrafi go odnaleźć i rozwijać. Każdą nawet najmniejszą zdolność warto w sobie odkryć i doskonalić, gdyż nigdy nie wiadomo do jakiego poziomu dojdziemy.
Szukajmy talentów w sobie, może bowiem okazać się, iż posiadamy nawet więcej niż jeden talent, że ocieramy się niemal o geniusz.

Dość często człowiek wierzy ludziom ze swojego otoczenia, którzy twierdzą, że talent posiada ten, lub tamten – serwując przeróżne przykłady, a pomijając jakoby naszą osobowość. Wtedy człowiek może mieć przekonanie, że niczego nie potrafi, że inni są lepsi od nas, a my to ta gorsza grupa populacji. Bywa, że wrażliwa na takie słowa osoba wycofuje się i zamyka w sobie. Tkwi w takim przekonaniu wiele lat, a w skrajnych przypadkach nawet całe życie, że talent do różnych rzeczy mają inni, tylko nie on.

I to jest podstawowy błąd naszego rozumowania.

Gdyż szukamy potwierdzenia swoich umiejętności w opinii innych ludzi, którzy nie zawsze nas znają i wiedzą, czym dysponujemy. A nawet jeżeli nas znają, to niekoniecznie muszą wiedzieć o tym, co zawiera nasza dusza i czy jakaś nadzwyczajna umiejętność wykraczająca poza przeciętność, a zwana talentem w nas nie drzemie.
Mając taką świadomość wystarczy tylko nasz talent przebudzić i nieustannie doskonalić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here