Ekogroszek a zwykły węgiel

Wybór paliwa, służącego do ogrzewania domu ma istotne znaczenie. To od jego rodzaju zależy komfort cieplny budynku i jakość życia mieszkańców. Pośród popularnych źródeł opału znajduje się węgiel kamienny i ekogroszek. Wiele osób zastanawia się jednak jaki rodzaj paliwa wybrać. Który jest lepszy? Ekogroszek a węgiel – jakie różnice, a jakie są podobieństwa obu paliw? I dlaczego warto kupować opał zapakowany w worki? Warto poznać odpowiedzi na te pytania.

Czym ekogroszek różni się od węgla?

Ekogroszek, podobnie jak zwykły węgiel kamienny jest paliwem, które wytwarza energię cieplną. Ekogroszek produkowany jest z węgla kamiennego, ale jego uziarnienie jest dużo mniejsze. Granulacja mieści w przedziale 5-25 mm. Dzięki temu może być wykorzystywany w nowoczesnych piecach z podajnikiem.

Ekogroszek jest paliwem dużo wydajniejszym i efektywniejszym energetycznie. To materiał opałowy, który ma wiele zalet, takich:

  • wysoka kaloryczność,
  • niska wilgotność,
  • mała zawartość siarki,
  • niska spiekalność.

Ekogroszek a węgiel – różnice między obydwoma paliwami są znaczące. Można je zauważyć, wykorzystując je jako źródła ogrzewania w gospodarstwach domowych.

Jakie jeszcze są różnice między ekogroszkiem a zwykłym węglem?

Trzeba podkreślić, że ekogroszek jest paliwem ekologicznym. Dzięki temu, że jest poddawany wypiekaniu i przesiewaniu, wytwarza mniej popiołu, niż zwykły węgiel. Emisja dwutlenku węgla do atmosfery jest znacznie zmniejszona, co przyczynia się do poprawy środowiska naturalnego.

Ekogroszek ma wysoką wartość opałową, co przyczynia się do znacznych oszczędności ekonomicznych gospodarstwa domowego. W porównaniu do zwykłego węgla jest produktem wygodniejszym w eksploatacji i przechowywaniu.

Węgiel i ekogroszek powinno się wybierać workowane. Paliwa zapakowane w estetyczne worki są dużo lepszym wyborem niż paliwa kupowane luzem.

Dlaczego warto kupować węgiel i ekogroszek w workach?

Paliwa stałe, pakowane we worki to świetna alternatywa do tych pakowanych luzem. Worki na ekogroszek pozwalają na przechowywanie opału w sposób czysty i schludny. Ekogroszek zapakowany we worek jest bardzo wygodny w transporcie i przechowywaniu. Taki sposób magazynowania pozwala na komfortowe użytkowanie i czystość w kotłowni.

Zwykły węgiel także może być workowany. Worki foliowe na węgiel pozwalają na zachowanie wysokich parametrów energetycznych opału. Taki węgiel jest selekcjonowany i posiada w swoim składzie znacznie mniej wilgoci niż węgiel składowany i kupowany luzem. Węgiel workowany jest pozbawiony zanieczyszczeń, dzięki czemu wydziela mniej pyłu.

Workowany węgiel zwykły i ekogroszek to znakomity wybór do każdego gospodarstwa domowego. Opał ekonomicznie ogrzeje dom, a kotłownia zawsze będzie w idealnym porządku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here