Francja jest krajem wyjątkowym, a jej wspaniałe zabytki znane są na całym świecie. Ten kraj nie bez powodu jest tak chętnie odwiedzany przez wycieczki z całego świata. Jakie atrakcje turystyczne zdobyły tu największe uznanie? Zachwyca Paryż, kuszą też okazałe zamki nad Loarą.

Wśród perełek dawnej architektury znajduje się też pałac w Wersalu – jeden z najciekawszych obiektów, jakimi może się pochwalić Francja. Dlaczego Wersal jest tak popularny? Bliskość Paryża, cenne zabytki znajdujące się w pałacowych komnatach oraz rozległy ogrody są główną przyczyną popularności tego miejsca. Sala lustrzana, sala zegarowa oraz biblioteka zachwycają od lat, a turystów chętnych na zapoznanie się z ich skarbami nie brakuje. Sypialnia Marii Antoniny oraz prywatne apartamenty Ludwika XIV to kolejne atrakcje, którym trudno się oprzeć. Zabytkowe meble oraz cenne pamiątki sprawiają, że to miejsce może oczarować każdego miłośnika historii.

Wersal może się okazać miejscem atrakcyjnym nie tylko dla miłośników historii, ale i dla turystów ceniących sobie wypoczynek w otoczeniu zieleni. Dla wielu Wersal to przede wszystkim przepiękne ogrody. Ozdobione kwiatowymi kompozycjami i oczkami wodnymi zachęcają do spacerów i wypoczynku. Tu można poczuć potęgę Francji i jej władców. To jeden z francuskich symboli i wyjątkowo kusząca wizytówka kraju. Efekt? Wersal jest jednym z najliczniej odwiedzanych przez turystów zabytków w okolicy Paryża, a w kolejce do kasy biletowej ustawiają się tłumnie wycieczki z całego świata.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here