Liczne biura podróży oferują nam wycieczki do Indonezji. Kierunek ten jest niezwykle popularny, jeśli chodzi o kraje egzotyczne. Warto jednak pokusić się o wybór oferty indywidualnej, dopasowanej do naszych potrzeb i marzeń. Warto odwiedzić miejsca, które rzadko pojawiają się na szlakach wycieczek turystycznych. Indonezja ma mnóstwo takich miejsc.

Przedstawiamy, zatem alternatywny plan podróży do tego niezwykłego kraju.

Jezioro Kelimutu, Flores

Aby dostać się nad wyjątkowe jezioro Kelimutu musimy polecieć na wyspę do Flores, a następnie udać się do Moni. Jezioro Kelimutu to doskonałe miejsce na jednodniową wycieczkę, zwłaszcza, że dotarcie tu nie sprawi nam większych trudności. To właściwie trzy akweny wodne charakteryzujące się niezwykłymi barwami. Jeziora wraz z upływem czasu zmieniają swoje kolory. Obecnie możemy podziwiać turkusowe, czerwono- brązowe i zielone wody jeziora. Zmieniają one kolor ze względu na minerały obecne w otaczających je skałach. Widok mieniących się kolorami jezior jest spektakularny także o zachodzie słońca. Zaplanujmy, zatem dobrze swoją wycieczkę, aby mieć szansę uchwycenia w obiektywach aparatów tych niezwykłych dzieł natury.

Wyspa Flores, która słynie z Kelimutu, jest godna polecenia ze względu na fantastyczną infrastrukturę turystyczną. Baza noclegowa jest rozbudowana, restauracji jest tutaj, co nie miara, a jednak możemy doświadczyć na wyspie wszystkiego, co indonezyjskie. Jeśli zdecydujemy się na dłuższy pobyt na wyspie, koniecznie wybierzmy się na wycieczkę do wodospadu Cunca Wulang. To wspaniałe miejsce do pływania, a woda ma oszałamiający odcień turkusu.

Ternate, Północne Maluku

Początkowo znane, jako Wyspa Przypraw ze względu na bogactwo gałki muszkatołowej oraz goździków, Ternate pozostaje prawie nietknięte przez ruch turystyczny. Posiada odosobnione plaże i szlaki turystyczne. Jest także bogate w historię. Na przestrzeni dziejów wyspa znajdowała się pod panowaniem osadników z Hiszpanii, Holandii, Portugalii i Anglii. Między tymi krajami toczyły się liczne wojny i spory o Ternate. Każde z wymienionych państw chciało przejąć handel przyprawami. Będąc w Ternate, odwiedźmy koniecznie plażę Batu Angus. Jest ona w całości zbudowana z skał wulkanicznych i oferuje wspaniałe widoki na okoliczne wyspy. Na wyspie znajduje się także wiele starych fortów, które są doskonałymi punktami widokowymi.

Waikabubak, Sumba

Obszar pokryty gęstą zielenią. Wszechobecne lasy i łaki. Waikabubak to fantastyczne kulturalne atrakcje Indonezji. Organizowane są tutaj coroczne festiwale i codzienne targi dla osób zainteresowanych przyprawami i drobnymi, lokalnymi towarami.

Największą atrakcją w Waikabubak są z pewnością groby megalityczne, które znajdują się na szczycie wzgórza, położonego na zachód od głównej ulicy w Kampung Tarung. Groby są uważane za jedne z najświętszych obszarów na wyspie i być może w całej Indonezji. Widok ze szczytu wzgórza zapiera dech w piersiach. Można stąd zobaczyć wioski i okolice, usłane w przeważającej mierze polami ryżowymi.

W marcu odbywa się festiwal koni pasola, w trakcie którego jeźdźcy malują twarze, ozdabiają konie, a następnie rzucają w siebie drewnianymi włóczniami. Celem tego niezwykłego rytuału jest „czerpanie krwi „, która ma wrócić z powrotem do ziemi. Festiwal jest, bowiem odzwierciedleniem wierzeń religijnych mieszkańców wyspy. Podczas festiwalu można obserwować również walki bokserskie oraz konkurs polegający na przewidzeniu liczby stworzeń morskich, które zostaną wyrzucone na plaże w jego trakcie.

Rinca Island, East Nusa Tenggara

Mała wyspa na zachodnim krańcu Flores, często jest pomijana przez turystów. Wolą oni odwiedzić bardziej spektakularną wyspę Komodo. Jednak Rinca jest tak naprawdę najlepszym wyborem, dla podróżników, którzy chcą zobaczyć smoki z Komodo. Możemy podziwiać te niezwykłe gady samotnie, a nie w tłumie turystów.

Ogólnie rzecz biorąc, wyspa jest idealna dla smoków komodo, ponieważ jest gorąca i przeważnie sucha. Ze względu na wspaniałe otoczenie, Rinca została uznana za część Parku Narodowego Komodo i wpisana na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Jedynym sposobem, aby zwiedzić Rinca jest wycieczka z przewodnikiem. Nie próbujmy wędrować po okolicy samemu. Jest bardzo gorąco, a smoki z Komodo mogą być niebezpieczne, podobnie jak inne dzikie zwierzęta w okolicy.

http://planetescape.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here