Jak działa system lokalizacji GPS i jakie korzyści gwarantuje

System lokalizacji GPS to technologia, z której korzystają dziś  wszyscy. Nikogo już nie zaskakuje możliwość sprawdzenia swojej aktualnej pozycji na mapie czy ustalenia trasy podróży – ale też nie każdy wie, dzięki czemu jest to możliwe.

Chcesz wiedzieć więcej o tym systemie lokalizacji pojazdów, przedmiotów, ludzi i zwierząt oraz korzyściach, jakie Ci oferuje? Zachęcamy Cię do przeczytania tego tekstu.

Czym jest system GPS?

GPS (ang. Global Positioning System) to system nawigacji satelitarnej, powstały w latach 70. XX wieku i działający na całej kuli ziemskiej. Został stworzony z myślą o potrzebach amerykańskiego wojska, ale w końcu udostępniono go do powszechnego użytku.

Jak to możliwe, że narzędzia monitoringu GPS są tak dokładne? Wszystko dzięki krążącym nad Ziemią satelitom. Wysyłany przez nie sygnał radiowy dociera bowiem do odbiorników GPS, które pobierają w ten sposób informacje o swoim położeniu i przekształcają je tak, by były czytelne dla użytkownika. Im więcej satelitów znajduje się nad danym miejscem, tym bardziej precyzyjne są otrzymane dane lokalizacyjne.

Jakie korzyści dają lokalizatory GPS?

Korzyści płynących z wykorzystania systemu lokalizacji GPS jest równie wiele, co jego zastosowań. Dobry lokalizator to bowiem udogodnienie, które przyda się zarówno do użytku prywatnego, jak i biznesowego.

Lokalizator GPS to:

  1. zabezpieczenie pojazdu – dzięki niemu wiesz, co dzieje się z Twoim autem, łodzią, czy nawet motocyklem.
  2. możliwość obserwowania ruchu pojazdu, osoby czy zwierzęcia w czasie rzeczywistym (a nawet późniejszego odtworzenia przebytej trasy).
  3. ułatwienie dla przedsiębiorców z wielu branż – pozwala na monitorowanie m.in. czasu pracy, tras przejazdów i stylu jazdy kierowców zatrudnionych w firmie. Jeżeli prowadzisz flotę aut, firmę cateringową lub taksówkarską, bądź inny podobny biznes – lokalizatory GPS to rozwiązanie dla Ciebie.
  4. bezpieczeństwo dzieci oraz osób starszych i niesamodzielnych – nie tylko z łatwością namierzysz ich lokalizację, ale też będziesz mógł szybko wezwać pomoc. Wystarczy, że osoba, którą monitorujesz, wciśnie specjalny przycisk SOS, znajdujący się na module GPS. W ten sposób zostanie do Ciebie wysłany alert SOS.

Taką funkcję posiada przenośny lokalizator IKOL SPOT.

  1. pomoc dla właścicieli psów i kotów – umieszczając na obroży czworonoga moduł GPS, możemy na bieżąco śledzić, którędy się porusza. To niezwykle przydatne w przypadku psów myśliwskich, biorących udział w akcjach poszukiwawczych czy po prostu niedowidzących lub niedosłyszących.
  2. możliwość namierzenia telefonu – własnego lub czyjegoś. Pozwalają na to aplikacje IKOL X i IKOL Tracker. Ta pierwsza zmienia smartfon w lokalizator, a druga służy do monitorowania jego położenia na dowolnym urządzeniu mobilnym.

Dzięki temu z łatwością odnajdziesz zagubioną komórkę lub sprawdzisz miejsce pobytu bliskiej osoby.

  1. zmniejszenie liczby wypadków – wszystko dzięki modułowi IKOL CAN oraz funkcji Ecodriving, pozwalającej na monitorowanie stylu jazdy kierowcy. Po przeanalizowaniu danych z przejazdów uświadomisz sobie, jakie popełniasz błędy i będziesz mógł nad nimi popracować, by poprawić swoje bezpieczeństwo na drodze.
  2. oszczędność paliwa – pełną kontrolę nad jego zużyciem zapewnią Ci moduł IKOL CAN oraz funkcja Ecodriving.

System GPS – wygoda i bezpieczeństwo

System lokalizacji GPS charakteryzuje się niezwykłą wręcz wielofunkcyjnością. Sprawdzi się w praktycznie każdej dziedzinie życia. Dzięki niemu zyskasz komfort i poczucie bezpieczeństwa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here