Jak liczyć tygodnie ciąży?

Kobiety planujące zajście w ciąże, a także kobiety, które dowiadują się o ciąży, często zastanawiają się jak liczyć tygodnie ciąży. Niekiedy są one zaskoczone, gdy ginekolog podczas pierwszego badania podaje wiek ciąży.
W celu uzyskania jasnych informacji, warto zapytać o to ginekologa bądź zapoznać się z ciekawymi artykułami, przygotowanymi przez specjalistów. Artykuły takie znaleźć można w internecie, a także na profilach specjalistów z dziedziny ginekologii na wszelkiego rodzaju portalach społecznościowych.
Wiek ciąży liczy się od pierwszego dnia ostatniej miesiączki. Nieprawdą jest, że wiek ciąży liczy się od dnia stosunku seksualnego. Na portalach internetowych dostępne są specjalne kalkulatory wieku ciąży, gdzie po wpisaniu przeciętnej długości swojego cyklu i dnia ostatniej miesiączki w wyniku uzyskuje się bardzo przybliżony wiek swojej ciąży. Co ciekawe, ginekolog podaje dwa przybliżone terminy porodu. Jeden, obliczany na podstawie daty pierwszego dnia ostatniej miesiączki, a drugi na podstawie badania USG. Zazwyczaj większą uwagę przywiązuje się do terminu porodu obliczonego na podstawie dnia ostatniej miesiączki.
Obliczenie tygodnia ciąży jest znacznie prostsze w przypadku kobiet które mają regularne cykle. Sytuacja wygląda inaczej gdy cykle są nieregularne. W tym przypadku obliczenie wieku ciąży może sprawiać niemałe trudności i być utrudnione.
Obliczenie to jest bardzo istotne, aby sprawdzić czy ciąża rozwija się prawidłowo. Wszelkie nieprawidłowości mogą wskazywać na choroby i wady płodu, ciąże pozamaciczną i inne schorzenia.
Wiek ciążowy musi być ściśle określony szczególnie w sytuacji gdy specjalista podejrzewa poród przedwczesny bądź zagrożenie poronieniem.
Jednak liczenie tygodni ciąży prawie nigdy nie jest w stu procentach dokładne. Specjalista powinien dołożyć wszelkich starań aby termin porodu obarczony był jak najmniejszą granicą błędu. Jest to niezwykle ważne dla bezpieczeństwa mamy oraz maleństwa. Niewiele dzieci rodzi się w dokładnie wyznaczonym terminie.

www.smakowisko.pl/

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułAniołek na śniegu
Następny artykułBlog

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here