Jak odróżnić skórę syntetyczna od naturalnej?

0
1428

Stawiasz na solidne akcesoria i galanteria skórzana nie jest Ci obca? Z pewnością niejednokrotnie zastanawiałeś się podczas zakupów czy kupowany przez Ciebie produkt jest w 100% oryginalną, skóra naturalną. W końcu galanteria skórzana nie kosztuje kilku groszy i oznacza inwestycje, jaka powinna się zwrócić pod postacią długotrwałości użytkowania zarówno skórzanej torby męskiej, torebki damskiej, portfela czy innych drobiazgów galanteryjnych. Raz na zawsze rozprawimy się z Twoimi wątpliwościami podrzucając garść bezcennych wskazówek, dzięki którym nauczysz się odróżniać skórę syntetyczną od naturalnej.

Poniżej poznasz kilka cech charakterystycznych, jakie wskazują na to z którym typem materiału masz do czynienia oglądając produkty galanteryjne.

Dotknij i powąchaj

Czy zauważyłeś, że skóra naturalna gwarantuje zupełnie inne doznania dotykowe niż syntetyczna? Jeżeli nie podpowiadamy na czym warto się skupić. Jeśli w Twoich dłoniach znajduje się prawdziwa galanteria skórzana to poczujesz przyjemnie miękki i ciepły materiał. Skóra naturalna jest znacznie cięższa w dotyku niż syntetyk, co jest kolejnym elementem wartym zauważenia np. podczas wybierania akcesoriów takich jak portfele damskie lub męskie. Skóra syntetyczna będzie w dotyku przypominała gumę i nierzadko wydaje się nieco plastikowa.

Kolejnym aspektem sensorycznym, który wskaże Ci czy wybrana galanteria skórzana jest oryginalna jest zapach. Zamknij oczy i wytęż zmysł węchu, aby uświadomić sobie jak pachnie skóra naturalna. Galanteria męska i damska ma charakterystyczną, bardzo intensywną woń prawdziwej skóry? Jeżeli ją poczujesz możesz ze spokojnym sumieniem zdecydować się na zakup wybrane torebki damskiej czy torby skórzanej. Natomiast, gdy wyczujesz zamach lakieru, dermy lub gumy, gwarantujemy że upatrzona galanteria skórzana została wyprodukowana z skóry syntetycznej.

Jak odróżnić skórę syntetyczna od naturalnej?

Obserwuj uważnie

Okazuje się, że prawdziwą skórę możesz rozpoznać szybciej niż myślisz – wystarczy, że będziesz wiedział jak powinien wyglądać oryginalny materiał. Niestety temu zadaniu mogą sprostać tylko prawdziwi znawcy. Skóra naturalna posiada charakterystyczne pory występujące nieregularnie na jej powierzchni. Nie obce są jej również naturalnie powstające marszczenia. W przypadku skóry syntetycznej pory są znacznie bardziej regularne i mniejsze niż w przypadku oryginału. Dlatego, gdy chcesz rozpoznać czy wybrana galanteria męska lub damska jest prawdziwa poproś o poradę prawdziwego znawcę.

Sprawdź metkę

O tym, że należy dokładnie zapoznać się z specyfikacją produktu znajdującą się na jego metce wiadomo nie od dziś. Jednakże, co znajdziesz na matce torby męskiej z naturalnej skóry, a co będzie umieszczone na metce produktu syntetycznego? Podpowiadamy! Przykładowo metki, które mają torby skórzane wykonane z naturalnego, oryginalnego materiału wyróżnia to, iż znajduje się na nich symbol tzw. blamu skóry. Oprócz tego oznaczenia znajduje się krótki opis słowny samej skóry najczęściej w obcym języku jak np. : 100% leather czy real leather. W przypadku torebki damskiej z skóry syntetycznej nie znajdziemy, ani blamu skóry, ani wspomnianego opisu słownego. Nie daj się zmylić zapisom takim jak m.in. „men made leather! Tego typu informacja wskazuje jednoznacznie, że wybrane portfele damskie czy torby męskie i inne produkty podawane za oryginalne dodatki z skóry naturalnej z pewnością wyprodukowano ze skóry syntetycznej i możesz przepłacić.

Test wody i ognia

Torby skórzane, portfele męskie i damskie, torebki damskie i wszystkie inne produkty galanteryjne można poddać dwóm niezwykłym testom. Skóra naturalna poddana działaniu wody bardzo szybko ją wchłania (choć zdarzają się wyjątki jak np. skóra Bycast). Dlatego warto delikatnie zmoczyć powierzchnie wybranej torby męskiej lub torebki damskiej itp. akcesoriów, by sprawdzić czy krople wody zostaną szybko wchłonięte przez materiał. Nie powinny na skutek tego działania powstawać żadne przebarwienia czy dodatkowe zmarszczenia. Jeżeli galanteria damska czy męska po kontakcie z wodą w ogóle jej nie wchłania masz 100% pewności, że nie trzymasz w ręce oryginalnej skóry naturalnej tylko syntetyczną.

torby

Warto również poddać galanterie skórzaną próbie ognia, niestety najprawdopodobniej będzie ona trudna do wykonania w sklepie… Ponieważ żaden sprzedawca nie będzie czekał spokojnie, aż schowasz do kieszeni zapalniczkę. Jednak możesz upewnić się w zaciszu domu, czy aby na pewno Twoja galanteria skórzana to naturalna skóra. Na co zwrócić uwagę? Prawdziwa skóra w kontakcie z płomieniem nie będzie w żaden sposób reagowała. Natomiast skóra syntetyczna zacznie nieprzyjemnie pachnieć, może zacząć dymić i nawet się zapalić.

Kupuj w sprawdzonych miejscach

Jeżeli chcesz postawić na eleganckie i solidne portfele damskie, męskie, torby skórzane czy modne torebki damskie ze skóry naturalnej stawiaj na sprawdzonych producentów i sprzedawców. Szukaj rekomendacji w sieci. Wiele pozytywnych opinii przeczytasz o e-sklepie SuperGalanteria.pl, gdzie znajduje się galanteria skórzana wysokiej jakości. To miejsce, w którym galanteria męska oraz galanteria damska spełniają wszystkie standardy świadczące o oryginalności użytych do ich produkcji materiałów. Bogaty wachlarz oferty połączony z korzystnymi cenami przekonał już wielu. Nie kupuj tandety i postaw na oryginały, zajrzyj na stronę – www.supergalanteria.pl i sprawdź, czy znajdziesz tutaj dla siebie wymarzone dodatki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here