Jak odstraszyć muchy?

Co odstrasza muchy? Wiele osób, szczególnie w okresie letnim, zadaje sobie to pytanie. Jeśli muchy doprowadzają cię do szaleństwa, prawdopodobnie potrzebujesz wskazówek, jak pozbyć się muchy w domu i na podwórzu. Na początek jest kilka rzeczy, które możesz zrobić w codziennym życiu, które pomogą wyeliminować – lub przynajmniej zminimalizować – liczbę bzyczących gości w twoim domu.
Pierwszym, zasadniczym działaniem jest zamykanie drzwi, czyli bezpośrednia bariera dla much.
Zaopatrz się w rośliny ofensywne, one skutecznie odstraszą muchy.
Citronella znana jest z właściwości powstrzymujących moskity,
ale działa również na muchy.
Inne rośliny, które mają reputację odpychającą muchy to lawenda, czarny bez, bazylia i mięta.
Niektórzy twierdzą, że wiszące płyty CD, a nawet plastikowe torby do przechowywania w stylu zip, w połowie wypełnione wodą w pobliżu wejść do domu skutecznie odstraszą muchy.
Dobrym rozwiązaniem jest również domowa mikstura, która może zastąpić chemiczne i agresywne preparaty oraz trucizny na muchy.
Wymieszaj dwie łyżki normalnego mydła w płynie z wodą i delikatnie wstrząśnij, aby je połączyć. Takim roztworem należy pryskać dom nawet kilka razy dziennie.
Jeśli wszystkie powyższe sposoby odstraszania much zawiodą pozostaje jedynie zastosowanie środków zwalczających te owady, tutaj pomocne mogą okazać się mucholepy, albo łapki na muchy. Są one gwarancją pozbycia się tych uciążliwych owadów a przy tym nie kosztują zbyt wiele pieniędzy i dostępne są w zasadzie w każdym sklepie.

www.kobietaimoda.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here