mucha

Jakby zrobić ranking najmniej lubianych zwierząt, to takie owady latające jak muchy, na pewno znalazłyby się w pierwszej dziesiątce. Te brzęczące stworzenia potrafią wyprowadzić z równowagi nawet najbardziej stoickie charaktery. Muchy są nie tylko irytujące ze względu na swoją wszędobylskość, ale również ze względu na fakt, że roznoszą zarazki i brudzą każdą powierzchnię, na której usiądą. Jak się zatem ich skutecznie i szybko pozbyć?

Lepy na muchy

Lep na muchy to jedna z najprostszych metod odławiania much i innych owadów latających. Jak zbudowany jest taki lep? Arkusz papieru lub tkaniny nasmarowany jest specjalnie opracowaną substancją klejącą. Jeśli mucha na niej usiądzie, to nie ma już szans na wydostanie się poza lep. Co ciekawe substancja na lepie posiada także właściwości wabiące. Dlatego gdy muchy pojawiają się w pomieszczeniu, od razu kierują się do miejsca, w którym znajduje się lep.

W sprzedaży dostępne są różne wielkości i rodzaje lepów. W opcji są środki na muchy dedykowane do użytku domowego, jak również produkty przeznaczone do zastosowań przemysłowych (np. w oborach, magazynach, przemyśle spożywczym). Godnym polecenia producentem i sprzedawcą skutecznych środków dezynsekcyjnych jest VACO. W ofercie tej marki znajdują się eko lepy na muchy, które sprzedawane są w kartonikach zawierających po 4 sztuki. 

Lepy nie emitują nieprzyjemnego zapachu i nie zawierają insektycydów. Wystarczy okrężnym ruchem rozwinąć lep, pozostawiając tubę na jego końcu. Następnie należy przymocować lep za pomocą pinezki i czerwonej tasiemki tam, gdzie gromadzą się owady. Lepy sprawdzają się najlepiej z dala od miejsc nasłonecznionych, wilgotnych oraz przeciągów.

Okienna pułapka na muchy

Podobne efekty pozwala uzyskać pułapka okienna. Jest całkowicie ekologiczna i bezpieczna dla człowieka, w tym dzieci. Nie posiada żadnych substancji toksycznych. Nadaje się do umieszczenia w każdym domowym pomieszczeniu, w tym w kuchni, salonie lub w pokoju dziecięcym. Jest wykonana z papieru, łatwa w montażu i w zasadzie niewidoczna, a tym samym dyskretna i estetyczna.

Okienna narożna pułapka na muchy monitoruje obecność owadów poprzez ich odławianie. Jej skuteczność ocenia się na 6 miesięcy. Zatem daje nam gwarancję, że przez pół roku będziemy wolni od denerwujących nas much. Niski koszt zakupu pułapki to kolejny jej atut.

Lampy owadobójcze

W pomieszczeniach przemysłowych, usługowych i handlowych, z całą pewnością sprawdzą się profesjonalne lampy owadobójcze. Konstrukcja takiej lampy wykonana jest z metalu pomalowanego na biało i plastiku, który jest odporny na promieniowanie UV. Urządzenie posiada reflektory oraz wymienny wkład lepowy.

Lepowa lampa owadobójcza firmy VACO zapewnia wysoką skuteczność w wabieniu owadów. Powierzchnia jej działania wynosi 100 m2. W lampie zainstalowane są świetlówki Philips Actinic. Sprzęt posiada specjalną wysuwaną tackę, która sprawdza się podczas usuwania odłowionych owadów oraz jednostronny, czarny lep, który eliminuje ryzyko zanieczyszczenia pożywienia martwymi owadami. Urządzenie jest zgodne z europejskimi normami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here