Jak zniwelować żółty odcień włosów?

Włosy są bez wątpienia ozdobą oraz wizytówką każdej kobiety, dlatego nic w tym dziwnego, że naszej fryzurze poświęcamy dużo troski oraz uwagi. Regularnie odwiedzamy gabinety fryzjerskie, stosujemy suplementację wspomagającą oraz myjemy włosy odpowiednimi szamponami przeznaczonymi do naszego rodzaju oraz typu włosów. Po każdym myciu włosów należy wykonywać zabieg kondycjonowania nakładając na włosy po umyciu dobrą odżywkę oraz dokładnie i obficie spłukując wodą po kilku minutach od jej nałożenia. Zabiegi regeneracji zaleca się przeprowadzać raz lub dwa razy na tydzień z tego względu, iż dosyć silne maski regeneracyjne bardzo często sprawiają, że włosy stają się oklapnięte i przeciążone oraz pozbawione swojej objętości.
Nie bez powodu mówi się że mężczyźni kochają blondynki. Wiele z nas także marzy o cudownych blond włosach, dlatego z ochotą poddajemy nasze włosy zabiegom rozjaśniania. Efekty nie zawsze są takie jak byśmy oczekiwały zwłaszcza jeżeli użyty przez nas proszek rozjaśniający wymieszałyśmy ze zbyt niskim stężeniem oksydantu- zbyt słabym dla naszego wyjściowego koloru włosów. W efekcie zamiast pięknego zimnego lub platynowego blondu możemy stać się posiadaczkami żółtych włosów. Na szczęście nawet jeżeli do tego dojdzie – to z łatwością możemy pozbyć się tego brzydkiego odcienia i uratować kolor włosów. Farbowanie żółtych włosów w celu zniwelowania lub pozbycia się tego niechcianego odcienia nie należy do bardzo trudnych – o ile tylko znamy podstawowe zasady łączenia barw we fryzjerstwie. Farbowanie żółtych włosów zwykle polega na usuwaniu żółtego koloru poprzez działanie koloru przeciwstawnego. Dlatego możemy na włosy nałożyć toner niebieski lub fioletowy i po jego zmyciu nasz kolor nie będzie już tak żółty i zacznie swoim wyglądem przypominać piękny, chłodny, skandynawski blond. Fryzjerzy zwykle w tym celu posługują się specjalnym kołem barw, aby mieć pewność jakiego koloru w danej sytuacji należy użyć. Jeżeli nasze włosy są zbyt czerwone to chcąc zniwelować czerwony barwnik powinniśmy postępować analogicznie jak w przypadku farbowanie żółtych włosów z tym, że należy użyć koloru tonera zielonego – ta barwa pomoże nam usunąć z naszych włosów niechcianą czerwień. Często także chcąc ochłodzić zbyt ciepły kolor włosów fryzjerzy nakładają na na nie farbę w odcieniu szarym. Wystarczy zrobić to na około dziesięć do piętnastu minut, a efekty przewyższą nasze najśmielsze oczekiwania. Dzięki przeprowadzeniu takiego zabiegu nasze włosy staną piękne oraz kuszące niezwykłą, chłodną barwą – pięknego skandynawskiego blondu.
Ponadto jeżeli od nasady położymy ciemniejszy kolor na kilka centymetrów od skóry głowy to będziemy mogły cieszyć się bardzo ostatnimi czasy modnym efektem sombre – królującym we fryzjerskich trendach już od dobrych paru lat. Farbowanie żółtych włosów możemy zarówno wykonać samodzielnie w domu lub poprosić o pomoc drugą osobę , na przykład mamę, przyjaciółkę lub partnera, a także możemy w tym celu udać się do profesjonalnego salonu fryzjerskiego.

www.kosmetyka.edu.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here