basen

Obecnie basen możemy mieć praktycznie w każdym ogrodzie lub na działce, którą odwiedzamy za jakiś czas. Mały basen dla maluchów może mieścić się nawet na tarasie. Nie musimy budować od razu kosztownej konstrukcji, ponieważ w sprzedaży są gotowe baseny ogrodowe, które w sezonie z demontujemy i przechowamy na następny rok. Baseny ogrodowe to idealne rozwiązanie na upalne dni. Na rynku istnieje wiele rodzajów basenów od tych stelażowych, rozporowych czy dmuchanych. Jaki basen wybrać do swojego ogrodu? Odpowiadamy! 

Przeczytaj też: https://www.shape.pl/basen-ogrodowy-jaki-wybrac/ 

Na czym opierać swój wybór? 

Wybierając odpowiedni basen o do ogrodu powinniśmy zastanowić się nad kilkoma ważnymi czynnikami. Po pierwsze, powinniśmy zastanowić się dla kogo jest on przeznaczony i czy będą z niego korzystać tylko dzieci, czy również dorośli. Warto też wziąć pod uwagę czynniki takie jak rozmiary basenu, sposób montażu oraz kwota, którą jesteśmy w stanie dać za zakup basenu. Koszt basenu ogrodowego zależy od materiału, rozmiarów i producenta. Najtańsze kosztują kilkadziesiąt zł, a najdroższy nawet kilka tysięcy. 

Jaki basen do ogrodu? 

Doskonała alternatywa w dość przystępnej cenie jest basen przenośny. Koszt poszczególnych modeli zaczyna się już od kilkudziesięciu złotych, a może kończyć się nawet na kilku tysiącach. Ogromną zaletą takich basenów jest możliwość złożenia go i przechowywania w garażu lub piwnicy. 

Baseny dmuchane 

Są to najprostsze w budowie baseny, które wystarczy jedynie nadmuchać i wypełnić wodą. Tego typu basen ogrodowy jest nieco mniej odporne na uszkodzenia, dlatego łatwo można go przebić. Dmuchany modele są bardzo dobrym wyborem dla małych dzieci, które mogą bezpiecznie bawić się w płytkiej wodzie. Przy takim basenie nie ma potrzeby stosowania żadnych filtrów czy innych akcesoriów. Ceny basenów dmuchanych zaczynają się już od kilkudziesięciu złotych. 

Baseny rozporowe 

Tego rodzaju baseny charakteryzują się znacznie większą pojemność oraz specjalnym dmuchanym kołnierzem. Ich wytrzymałość jest nieco lepsza, niż w przypadku dmuchanych odpowiedników. Wkładanie takiego basenu odbywa się w sposób błyskawiczny, co pozwala na wygodne schowanie go w razie potrzeby. Rozporowe basenu oferowane są w rozmaitych formach i wielkościach. Basen rozporowy może z powodzeniem posłużyć nam przez wiele sezonów, oczywiście przy odpowiedniej konserwacji. 

Zobacz też: http://www.cristals.pl/gdzie-warto-pojechac-na-wakacje-w-polsce/ 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here