Kuchnia w stylu loft

Styl loftowy zawitał do nas prosto z amerykańskich przestrzeni po dawnych fabrykach. Jest surowy, nieco eklektyczny, ale jednocześnie w pełni funkcjonalny i praktyczny. Właśnie dlatego coraz więcej właścicieli nieruchomości decyduje się na taką aranżację mieszkalnych wnętrz. Jak urządzić kuchnię w stylu industrialnym? Czy kuchnia loft może być naprawdę komfortowa? Oczywiście, że tak, a najlepsze inspiracje znajdziesz w tym tekście. 

Kolory w stylu loft 

Styl loftowy idealnie wpisuje się w przestrzeń kuchenną, a kolory, które są dla niego typowe, od dawna są wykorzystywane we wnętrzu przeznaczonym do gotowania. Zgodnie z trendami w zakresie tworzenia kuchni w stylu loft, najchętniej wykorzystywany jest nieco mroczny kolor czarny. Myli się jednak ten, kto uważa, że czerń optycznie zmniejszy kuchenną przestrzeń czy sprawia, że jest ona zbyt przygnębiająca. Nic z tych rzeczy, ponieważ dominująca czerń może być wyrazistym akcentem dekoracyjnym. Ten kolor zawsze najlepiej łączyć z klasyczną, rozświetlającą bielą, ale też eleganckim złotem, granatem albo butelkową zielenią. Weź też pod uwagę, że styl loftowy lubi naturę, dlatego stylowe, odpowiednio dobrane dekory będą pięknie uzupełniać całość i nadawać nawet przytulności dosyć surowemu wnętrzu. 

Materiały w stylu loft 

Jeśli decydujesz się na kuchnię w stylu loft, musisz uwzględnić, że taka aranżacja uwielbia naturalne materiały oraz te pochodzące z recyklingu, a część z nich celowo wygląda na stare czy niedokończone. Stawiaj przede wszystkim na drewno, pięknie prezentują się dobrze zaimpregnowane drewniane blaty, ale też szafki kuchenne z naturalnych desek, drewniany parkiet na kuchennej podłodze czy drewniane dekory, jak półki czy niektóre naczynia kuchenne, na przykład misy. 

Drugim, często stosowanym materiałem w kuchniach loftowych jest stara cegła. Z powodzeniem możesz położyć ją w strefie pomiędzy blatem kuchennym a wiszącymi szafkami. Jeśli cegła zostanie dobrze zabezpieczona, bez problemu może służyć również w strefie działania kuchenki gazowej czy płyty indukcyjnej. 

Styl loftowy w tej bardziej luksusowej odsłonie, to oczywiście naturalny kamień. Świetnie pasuje blat granitowy albo zlewy z naturalnego kamienia. Kamień można zastosować też na podłodze albo na ścianie. Tak samo dobrze w loftowych wnętrzach sprawdzi się surowy beton. 

Loftowe elementy praktyczne 

Stawiaj na dobre oświetlenie w stylu loft i sprzęty, bez których żadna kuchnia nie może funkcjonować. Doskonale pasować będzie czarna lodówka wolnostojąca oraz bateria kuchenna czarna, montowana w strefie zlewu. Pamiętaj, że wszystkie sprzęty AGD czy elementy kuchennego wyposażenia muszą być najlepszej jakości. Okazuje się, że kuchnia jest najrzadziej remontowanym wnętrzem w mieszkaniu ze względu na wysokie koszty takiej inwestycji. Jeśli podejmujesz decyzję o wykończeniu kuchni w klimacie loftowym, dobrze zaplanuj cały projekt. W tym przypadku nie ma miejsca na pomyłki. Jeśli chcesz, aby kuchnia nie była zbyt “surowa”, doskonałym zabiegiem jest połączenie stylu loftowego z tym skandynawskim albo klasycznym. Sprawdza się też zasada, zgodnie z którą loftowe mogą być dodatki, natomiast baza kuchni pozostaje standardowa. Dzięki temu w każdym sezonie udaje się łatwo i bez nakładów finansowych zmienić jej wizerunek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here