Manekiny sklepowe i krawieckie – jakie modele dostępne są na rynku?

Manekiny to przedmioty, które towarzyszą człowiekowi już od wielu lat. Najczęściej spotyka się je w sklepach i punktach krawieckich. Dziś sprawdzimy jakie modele są dostępne u producentów. Przedstawimy także miejsca, w których się sprawdzą.

Manekiny sklepowe – dostępne rodzaje

Manekiny sklepowe dzielą się na kilka kategorii. Pierwszym podziałem będzie rozróżnienie: realistycznych, stylizowanych, abstrakcyjnych i specjalnych. Te pierwsze cechuje największe nawiązanie do ludzkiego wyglądu. Będą one posiadały rysy twarzy, zaznaczone oczy, nos, a także usta, czy uszy. Do tego na ich głowę nakładana jest peruka. Z kolei kukły stylizowane to modele z rzeźbionymi rysami twarzy i włosami na głowie. Manekiny abstrakcyjne odbiegają wyglądem od człowieka. Mogą one mieć zniekształconą głowę np. w kształcie jaja. Często nie posiadają jej wcale. Zupełnie inne są również  ich kolory. Manekiny realistyczne, czy stylizowane spotyka się najczęściej w barwie białej. Z kolei kukły abstrakcyjne występują w wielu kolorach. W znacznej części występują one w kolorach czarnych i bezowych. Często posiadają także błyszczące drobinki. Manekiny specjalne to kategoria dość rozbudowana. Znaleźć w niej można kukły imitujące osoby plus size, czy kobiety w ciąży. Tutaj mieszczą się również manekiny giętkie, sportowe oraz bieliźniane. Manekiny sklepowe to jak sama nazwa wskazuje przedmioty znajdujące swoje miejsce w przestrzeniach handlowych. Spotkamy je zarówno we wnętrzach sklepów jak i na witrynach, gdzie będą zachęcać do dokonania zakupu.

Manekiny krawieckie – warianty

Manekiny krawieckie to rozwiązanie, które odnajdzie się we wszelkiego rodzaju miejscach zajmujących się tworzeniem odzieży. Mowa tutaj zarówno o domach mody wielkich projektantów jak i malutkich, przydomowych puntach usługowych. Wszędzie tam znaleźć można manekiny krawieckie styropianowe, drewniane lu regulowane. Zdarzają się również inne modele, ale są one znacznie rzadziej spotykane. Wynika to oczywiście z tego, że są droższe, a także znacznie trudniej dostępne. Właśnie dlatego większość osób decyduje się na modele ogólnodostępne takie jak  https://sklep.moremannequins.pl/manekiny-specjalne.6. Najtańszym z tych rozwiązań są manekiny styropianowe. Niestety jednocześnie są najmniej trwałe. Po środku plasują się te drewniane, które są bardzo wytrzymałe. Z kolei manekiny regulowane są dość drogie, ale równie łatwo dostępne. Używać ich będą osoby, które nie szyją wyłącznie dla siebie i potrzebują możliwości dopasowania kształtów kukły do tych które posiada zleceniodawca.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here