Męskie dolegliwości

Mężczyźni znacznie rzadziej niż kobiety, dbają o swoje zdrowie. Niezdrowy tryb życia, stres czy nadmierne spożywanie alkoholu to bardzo częste przyczyny kłopotów zdrowotnych u mężczyzn. Jednak największym problemem jest to, że panowie bardzo nie lubią chodzić do lekarza, nie lubią się badać. Prawdopodobnie spowodowane jest to strachem, przed usłyszeniem nieprzychylnej diagnozy. Męskie dolegliwości są bardzo różne, jednak najczęściej panowie mają problemy z prostatą.
Czym jest prostata? To niewielki gruczoł krokowy, zamienna nazwa to gruczoł sterczowy. Prostata jest elementem układu moczowo – płciowego mężczyzn i znajduje się ona w okolicy krocza, pod pęcherzem moczowym. Przez gruczoł sterczowy przechodzi cewka moczowa, bardzo istotne jest również to, że prostata z jednej strony przywiera do odbytu. Dlatego, gdy mamy problemy z prostatą, powinniśmy najpierw wykonać badanie proktologiczne, tak zwane per rectum. Jest to badanie odbyty i odbytnicy wykonane za pomocą ręki. Pozwala to ocenić strukturę znajdującego się wewnątrz gruczołu krokowego.
Najczęstsze problemy z prostatą to jej przerost, wtedy to pojawiają się problemy z oddawaniem moczu, spowodowane jest to uciskiem prostaty na cewkę moczową. Jednak problemy z prostatą to nie tylko jej przerost. Jednym z najczęściej diagnozowanych nowotworów u mężczyzn jest rak prostaty. Choroba ta może rozwijać się bezobjawowo nawet przez kilka lat. Dlatego tak istotne jest badanie stercza. Każdy mężczyzna powyżej czterdziestego roku życia, obowiązkowo powinien udać się do lekarza.
Męskie dolegliwości w wielu przypadkach traktowane są jako coś wstydliwego. Mężczyźni nie chcą poddawać się badaniu prostaty, gdyż jest to dosyć wstydliwy zabieg. Dlatego, tak wielu mężczyzn ma problemy z prostatą. Jednak bardzo istotne jest to, by szerzyć świadomość na temat profilaktyki zdrowia. Mężczyźni podobnie jak i kobiety, zwłaszcza w podeszłym wieku, muszą systematycznie się badać. Jest to niezbędne, gdyż wczesne wykrycie choroby, pozwala na skuteczne wyleczenie.

http://www.prostata.info.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here