Niezwykłe właściwości kyanitu

0
589

Kyanit to kryształ o bardzo kojącej i uspokajającej energii. W przeciwieństwie do wielu kryształów nie akumuluje negatywnej energii, więc nie wymaga oczyszczania. Jest szczególnie przydatny do wspomagania komunikacji i medytacji. Kyanit to kamień o wielu przydatnych zastosowaniach.

Czym jest kyanit?

Kyanit jest minerałem glinokrzemianowym. Często występuje w kwarcu i jest częścią systemu kryształów trójskośnych. Znany jest również pod nazwami distenu, reetycytu i cyjanitu. Ma półprzezroczysty wygląd i występuje w odcieniach niebieskiego, ale także zielonego, czarnego, pomarańczowego i żółtego.  Ma uspokajającą, uziemiającą energię, dzięki czemu jest przydatny do równoważenia emocji, a także do osiągania kolejnych stanów medytacyjnych. Może również połączyć się z naszymi intuicyjnymi zdolnościami i przywołać sny, a także otwiera czakrę trzeciego oka.Usuwa również blokady i negatywne wzorce, co pomaga przy wprowadzaniu życiowych zmian i podejmowaniu decyzji.

Odmiany kyanitu

Istnieje kilka różnych odmian cyjanitu, z których każda jest powiązany z inną czakrą, oferując odrębne moce uzdrawiające. Niebieski często kojarzy się z cyjanitem. Niebieski kyanit jest korzystnym kamieniem, jeśli chodzi o duchowość, komunikację i wyrażanie siebie. Może pomóc powiedzieć prawdę, poczuć się bardziej komfortowo i połączyć się z wyższą świadomością. Jest to szczególnie związane z czakrą gardła. Czarny cyjanit ma bardzo dobrą energię uziemiającą i ochronną. Przydatne jest zerwanie negatywnych więzi i zatuszowanie się w sytuacjach, gdy osoba traci energię.

Właściwości kyanitu

Cyjanit koi duszę i pobudza emocje. Działa uspokajająco i łagodzi charakter oraz zmniejsza frustrację i stres. Kamień ten skłania do mówienia prawdy poprzez przezwyciężanie lęków i blokad. Otwiera czakrę gardła i zachęca do wyrażania siebie i komunikacji. Zakupić go można w sklepie internetowym np. https://www.kianit.pl/kyanit-cat-58. Działanie kyanitu zapobiega zamieszaniu, złudzeniom, złości, niweluje frustrację i stres.Kyanit może być pomocny w życiu zawodowym, szczególnie, gdy związane jest ono z prowadzeniem negocjacji, misji dyplomatycznych, arbitraży i innych formach komunikacji między nieharmonijnymi ludźmi. Kyanit uspokaja emocje. Przynosi spokojną energię każdemu, kto cierpi z powodu gniewu lub innych negatywnych emocji.

Cyjanit stymuluje trzecie oko i zdolności psychiczne. Usuwa blokady w ciałach energetycznych i fizycznych, a przy tym pomaga chronić pole aury przed naruszeniem. Może ułatwiać telepatię i przekazywanie energii między dwoma osobami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here