Oświetlenie zewnętrzne

Systemy oświetleniowe są najczęściej stosowane wewnątrz pomieszczeń. Niekiedy korzysta się także z systemów dedykowanych do montażu pod zadaszeniem, lecz na zewnątrz budynku. Najczęściej, wybór pada na różnego typu lampy, o mniej lub bardziej estetycznej konstrukcji, które możesz wykorzystać do oświetlania tarasu, werandy, balkonu. Poniżej przyglądamy się oferowanym produktom oraz podpowiadamy jaki typ lampy zewnętrznej warto wybrać, by uzyskać wymarzony efekt aranżacyjny i oświetleniowy. 

Lampy zewnętrzne do Twojego domu – czyli popularne kinkiety 

Oświetlenie wykorzystywane na zewnątrz domu tworzy rozbudowaną grupę produktów. Znajdziesz w niej między innymi lampy sufitowe – przeznaczone do montażu pod zadaszeniem – a także lampy montowane do powierzchni ściany. W wielu przypadkach wybór pada właśnie na popularne kinkiety, czyli systemy przeznaczone do zamocowania przy ścianie. Od razu warto podkreślić, że kinkiety cieszą się większą popularnością, z uwagi na ich wysoki poziom dopasowania do potrzeb osób korzystających z danego budynku. Kinkiety można montować dosłownie wszędzie – jeśli tylko dysponujesz odpowiednią płaską przestrzenią oraz jeśli pozwoli na to instalacja znajdująca się w ścianie. 

Kinkiety dedykowane do montażu na zewnątrz to urządzenia o podwyższonym stopniu odporności na wilgoć, zalanie oraz oddziaływanie pyłków. Również obudowa kinkietów zewnętrznych zwiększa ich żywotność oraz wytrzymałość. Jest odporna na oddziaływanie niskich i wysokich temperatur, a także na inne szkodliwe oddziaływania. Dzięki temu kinkiety zewnętrzne są w stanie pełnić swoje obowiązki przez okres kilku lat, nie podlegając żadnym awariom ani usterkom. 

Lampy stylizowane i praktyczne – czyli o fasonach dostępnych lamp 

Najchętniej wybierane kinkiety zewnętrzne można podzielić na dwie główne grupy. W pierwszej znajdują się kinkiety stylizowane w tradycyjny stylu, wyposażone w epokowe formy i filigranowo wykończone ornamenty. Kinkiety takie świetnie sprawdzą się w budynkach urządzonych w stylu eleganckim i na bogato. 

Do nowoczesnych budynków, stawiających na bardziej awangardowe stylizacje, polecamy kinkiety zewnętrzne nowoczesne. Produkty takie prezentują awangardowe wzornictwo, kładące nacisk na nowe wzorce i formy ozdobne. Kinkiety takie mogą wyróżniać się konstrukcją, kształtem lub innymi cechami związanymi z ich wyglądem. Znajdziesz między innymi kinkiety o futurystycznej bryle, a także modele imitujące reflektory lub inne, mniej i bardziej nowoczesne i nietypowe. 

Ciekawą kategorię tworzą kinkiety loftowe, dedykowane do budynków reprezentujących ten styl. Kinkiety takie naśladują wzorce estetyczne kojarzone z epoką wiktoriańską oraz okresem uprzemysłowienia. Często, kinkiety loftowe naśladują formy oświetlenia warsztatowego lub przemysłowego, idealnie wkomponowując się w styl danego budynku. 

Warto też zwrócić uwagę na kategorie produktów wykorzystujących niezwykle praktyczne systemy oświetlenia LED. Systemy takie cieszą się popularnością z uwagi na ich żywotność oaz wytrzymałość. Są też łatwe w obsłudze, a emitowane przez nie oświetlenie jest wyraźne, intensywne oraz można sterować jego podstawowymi parametrami. Daje to duże możliwości w zakresie aranżowania zewnętrznego wyglądu danego budynku. Możesz przykładowo zmieniać barwę emitowanego światła bądź intensywność świecenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here