Plamki na paznokciach

Jest grono osób, które to mają i które się tym przejmują i szukają na ten temat jakiś informacji i są też tacy którzy to bagatelizują i udają, że problemu nie ma, co nie zawsze jest dobre. Mowa tutaj o plamkach na paznokciach i o problemach z nimi związanymi.
Co oznaczają białe plamki na paznokciach? Powód ich pojawienia może być bardzo pobieżny, jak również bardzo poważny.
Najczęściej pojawiają się z powodu niedoboru witamin, takich jak cynk i żelazo. Aby uzupełnić organizm w wyżej wymienione zasoby trzeba zwiększyć ilość spożywania takich produktów jak: mięso, wątroba, jaja, produkty zbożowe, kasze, słonecznik, nasiona roślin strączkowych.
Po wprowadzeniu do jadłospisu zmian, można zauważyć po paru tygodniach poprawę i zanik plamek.
Kolejnym czynnikiem, który może wpływać na pojawienie się problemu z paznokciami są mikro urazy mechaniczne, które pojawiają się podczas złego wykonywania manikiuru w salonie kosmetycznym. Takie urazy są jednak krótkotrwałe i same znikają.
Biały nalot może być też objawem cięższych chorób takich jak grzybica czy łuszczyca.
Początkowo można próbować na własną rękę leczenie poprzez zakup witamin lub suplementów wzmacniających płytkę paznokcia, dostępnych w każdej aptece bez recepty. Jednak jeżeli nie zauważymy żadnej poprawy, lub jeżeli ich stan się pogarsza należy niezwłocznie udać się o pomoc do dermatologa lub lekarza pierwszego kontaktu.
Należy obserwować płytkę paznokcia, bo w większości przypadków wcześniejsze wdrożenie leczenia pozwala zatrzymać rozwój choroby.

www.kobiecosc.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here