ślub
fot. pexels.com

Organizacja ślubu jest kosztowna i nie można tutaj temu zaprzeczyć. Jest jednak sposób na to, aby nieco obniżyć te koszty i sposobem na to jest samodzielne przygotowanie niektórych dekoracji, upominków czy gadżetów. Bardzo często takie z pozoru drobne gadżety potrafią być bardzo kosztowne. Tak więc dowiedz się, jak możesz te koszty obniżyć, podpowiemy Ci konkretne pomysły i inspiracje!

Zobacz też: https://www.citeam.pl/zielono-nam-czyli-slub-w-stylu-eco/

Prezenty dla gości

Im więcej gości, tym więcej pieniędzy, aby zakupić drobny upominek dawany na początek wesela. Warto tutaj pomyśleć o przygotowaniu czegoś ręcznie. Może to być drobny bukiecik, własnoręcznie przygotowana świeczka czy dzbanuszek z miodem. Tak naprawdę możesz przygotować coś, co jest normalnie do kupienia jako gotowe. Zamów pojedyncze elementy, składniki i wówczas stwórz z nich całość. Oczywiście nie zawsze takie rozwiązanie jest korzystniejsze cenowo, także zawsze przelicz koszty obu możliwości. Pamiętaj również, że decydując się na samodzielne przygotowanie dekoracji musisz poświęcić dużo więcej czasu niż w przypadku zamówienia gotowych produktów. Chodzi tutaj jednak o to, aby zmniejszyć wydatki.

Gadżety do zdjęć

Jeśli na Twoim weselu jest fotobudka lub planujesz udekorować słodki stół ciekawymi hasłami i papierowymi dekoracjami to oczywiście możesz całość zamówić. Jak jednak wiesz, takie gadżety papierowe nie są jakieś mocno wymagające w przygotowaniu. Oczywiście trzeba poświęcić na to czas, ale składają się one raptem z patyczka, do którego na kleju jest mocowane jakieś hasło czy ciekawy kształt. Takie gadżety możesz zrobić samemu, wyciąć z szablonu lub kupić oddzielnie tekturowe wzory i przyczepić je do patyczków.

Tło za stołem Pary Młodej

Tło zazwyczaj przygotowuje kwiaciarnia. Jest to jednak zbyt kosztowne. Pomyśl o tym, czy aby np. nie zaangażować kilka bliskich Ci osób, będących gośćmi, by wspólnie nie przygotować takiego tła. Jednym ze sposobów jest to, by zebrać nawet polne kwiaty i udekorować nimi biały materiał. Całość może być podświetlona, co zdecydowanie sprawi, że będzie to wyglądać mega profesjonalnie.

Przeczytaj też: http://www.cristals.pl/najczesciej-popelniane-bledy-w-makijazu/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here