Recenzja Anker Soundcore Space A40

0
389

Podczas gdy Soundcore Space Q45 wydaje się być następcą Soundcore Life Q35, nie jest tak łatwo ustalić, co one zastępują, zakładam, że Soundcore A3i lub Life A2 NC. Soundcore A3i otrzymał w większości pozytywne recenzje, a głównym punktem sprzedaży jest fakt, że są to bardzo przystępne cenowo słuchawki ANC.

Alternatywnie, może to być nowy produkt, znajdujący się na szczycie serii A słuchawek Soundcore.

Specyfikacja

 • Wkładki douszne ANC z silnym ANC, długotrwałym czasem odtwarzania i wygodnym dopasowaniem
 • Adaptacyjny ANC blokuje 98% hałasu zewnętrznego automatycznie wraz z 3-poziomową regulacją ręczną dla ostatecznego dostosowania ANC.
 • Tryb przezroczystości
 • Zaktualizowana konstrukcja zapewnia lepsze pasywne tłumienie hałasu
 • 10 mm podwójna warstwa jedwabiu + metalowo-ceramiczne przetworniki dynamiczne
 • Kompatybilność z LDAC + certyfikat Hi-Res Audio
 • 10 godzin odtwarzania na jednym ładowaniu (z wyłączonym ANC) / 8 godzin odtwarzania z włączonym ANC //50 godzin odtwarzania z etui
 • Połączenia wspomagane przez SI dzięki 6 mikrofonom
 • Funkcja HearID umożliwiająca dostosowanie dźwięku do potrzeb użytkownika
 • Szybkie ładowanie – 10 min = 4 godziny
 • Etui kompatybilne z ładowaniem bezprzewodowym Qi
 • Połączenie wieloportowe
 • Bluetooth 5.2
 • Mała obudowa – waży tylko 4,9 g
 • Wodoodporność IPX4

Aplikacja i funkcje Soundcore

Biorąc pod uwagę, że są one wycenione na znacznie poniżej 100 funtów, otrzymujesz niesamowity zakres funkcji w aplikacji Soundcore. Jest ona zasadniczo taka sama jak w przypadku Soundcore Liberty 3 Pro. Masz normalne kontrole dla ANC, a w tym, można mieć go na tryb adaptacyjny lub ręcznie wybrać siłę ANC. Podobnie, w trybie przezroczystości, masz w pełni przezroczysty lub tryb wokalny. Następnie mamy HearID, czyli test słuchu, który na podstawie wyników spersonalizuje dźwięk.

Istnieje wiele opcji EQ i myślę, że aplikacja Soundcore przewyższa wszystkie inne marki, które wypróbowałem w zakresie tych opcji. Następnie można zaprogramować dotykowe elementy sterujące, a w ramach ustawień można włączyć LDAC i redukcję szumu wiatru. Włączenie LDAC wymaga aktualizacji firmware.

Konstrukcja i dopasowanie

Obudowa Soundcore Space A40 wygląda i sprawia wrażenie nieco taniej, ale jest mała i funkcjonalna. Masz bezprzewodowe ładowanie, co zawsze uważam za wygodne w przypadku słuchawek dousznych. Same słuchawki są również bardzo małe i ważą niespełna 5g. Dla porównania, recenzowane przeze mnie Huawei FreeBuds Pro 2 ważą 6,1 g, choć AirPods (3. generacji) ważą zaledwie 4,28 g. Konstrukcja i małe wymiary sprawiają, że bardzo dobrze przylegają one do mojego koncha, zapewniając niesamowicie pewne dopasowanie. Zazwyczaj wolę słuchawki z trzonkiem, ponieważ uważam, że przesuwa on nieco środek ciężkości, ale powiedziałbym, że są to zdecydowanie najlepsze i najlepiej dopasowane słuchawki, jakich używałem w tym stylu.

Mają one klasę IPX4, co wydaje się być średnią dla większości wkładek dousznych ANC w dzisiejszych czasach. Połączenie tego z doskonałym dopasowaniem sprawia, że są one idealne na siłownię, jak zapewnia https://techpolska.pl/ . Używałem ich do podnoszenia ciężarów, wiosłowania i biegów na świeżym powietrzu. Tak bardzo jak uwielbiam moje słuchawki Liberty 3 Pro, tak bardzo denerwuje mnie ich wypadanie podczas podnoszenia ciężarów (głównie podczas schylania się).

Jakość dźwięku

Kiedy po raz pierwszy otrzymałem Soundcore Space A40, nie mogłem korzystać z aplikacji Soundcore, ponieważ nie otrzymałem wersji beta kompatybilnej z nimi. Nie pomyślałem o tym i używałem ich tak jak były. Nie byłem jednak pod wielkim wrażeniem jakości dźwięku. Była dobra, ale czułem się trochę płasko. Jeśli wolisz bardziej neutralny dźwięk, może ci się spodoba, ale nie był dla mnie. Z działającą aplikacją Soundcore sprawy mają się inaczej. Większość słuchawek cierpi z powodu zmiany profilu dźwięku przy włączonym lub wyłączonym ANC; nasilenie tego zjawiska różni się w zależności od marki. W przypadku tych, różnica jest znacząca. Z włączonym ANC bas jest znacznie lepszy i moim zdaniem stanowi to ogromną różnicę w jakości dźwięku, przenosząc go z niezbyt dobrego na dobry, jeśli nie doskonały.

Więcej recenzji słuchawek znajdziesz na https://techpolska.pl/ 

Bas nie jest tak intensywny jak w Liberty 3 Pro, co uważam za dobrą rzecz. W Liberty 3 Pro bas był nadmierny przy niestandardowym strojeniu, ale można było to naprawić za pomocą ustawień Soundcore EQ. Te brzmią znacznie lepiej z domyślnymi opcjami. Oczywiście można też coś podrasować, a opcje są rozbudowane. W ramach domyślnych profili dźwiękowych masz 22 różne predefiniowane opcje. Następnie możesz stworzyć własne.

Aktywna redukcja hałasu

Właśnie skończyłem pisać moją recenzję Huawei FreeBuds Pro 2, gdzie porównuję je z Liberty 3 Pro, a recenzja powinna być na żywo w poniedziałek. Moje wnioski (osobista opinia) były takie, że obie słuchawki miały znakomity ANC, a Liberty 3 Pro były ułamkowo lepsze niż FreeBuds Pro 2. Niższa cena tych słuchawek oznaczała, że miałem bardzo niskie oczekiwania, i myślę, że moja opinia jest nieobiektywna, ponieważ odszedłem od dwóch doskonałych słuchawek. Powiedziałbym, że ANC wypadł lepiej niż moje niskie oczekiwania, ale nadal nie jest imponujący, przynajmniej w porównaniu z poprzednimi słuchawkami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here