Tani weekend nad morzem – Gdynia na jesień dla każdego turysty

W środku sezonu wakacyjnego największe nadmorskie miejscowości przyciągają mnóstwo turystów z całego kraju i z zagranicy. Z tego względu noclegi nad morzem mają zazwyczaj dość wysokie ceny. Jednak wraz z początkiem jesieni miejsca takie jak Gdynia zamieniają się w spokojne miasteczka. Koszty rezerwacji noclegów także w tym czasie spadają, dzięki czemu dużo łatwiej znaleźć tanie pokoje nad morzem.

Co jesienią można robić w Gdyni? Gdzie znajdują się najciekawsze apartamenty Gdynia? We współpracy z portalem Sun&Snow przygotowaliśmy dla Ciebie kilka praktycznych wskazówek.

Gdynia noclegi blisko najlepszych atrakcji w Orłowie – które miejsca warto odwiedzić?

W trakcie wakacji jedną z najlepszych i najtańszych atrakcji jest miejska plaża – czysta, rozległa, pełna miękkiego oraz ciepłego piasku. We wrześniu również warto wybrać się nad samo wybrzeże. Możliwe, że w tym czasie dopisze ciepła pogoda i nadal będziesz mógł zażywać kąpieli słonecznych i morskich. A jeśli nie, koniecznie wybierz się na spacer do Orłowa, w stronę Sopotu. W tych okolicach warto zobaczyć:

  • promenadę królowej Marysieńki – z której rozciąga się widok na Bałtyk i Kępę Redłowską,
  • molo w Orłowie – którego pierwsza konstrukcja została wybudowana jeszcze w czasach I wojny światowej,
  • Domek Żeromskiego – pełen pamiątek zawiązanych z pisarzem.

Co ważne, każdą z tych atrakcji możesz zobaczyć za darmo, nawet Domek Żeromskiego. Jeśli jednak chcesz odwiedzić to miejsce w tygodniu, musisz wcześniej poinformować o chęci zobaczenia tego miejsca.

Apartamenty Gdynia zlokalizowane blisko tych atrakcji to wszystkie miejsca położone w dzielnicy Orłowo. Mogą to być m.in. Orłowo Ballady, Nowe Orłowo lub Riviera Orłowska.

Gdynia noclegi blisko centrum – jak tanio spędzić czas nad morzem?

Śródmiejska część Gdyni także jest pełna ciekawych miejsc. Choć poza sezonem wakacyjnym ubywa z niej nieco turystów, warto żebyś zawczasu przemyślał punkty na mapie, które chcesz odwiedzić, oraz noclegi nad morzem.

Jakie miejsca oferuje Gdynia?

  • Port i Molo Południowe – możesz tu podziwiać wpływające i wypływające statki oraz dwa najsłynniejsze, unoszące się na wodzie statki-muzea – „Dar Pomorza” i „Błyskawica”.
  • Punkt widokowy Kamienna Góra – na najwyższy punkt możesz bezpłatnie wjechać kolejką.
  • Info Box – darmowa wieża widokowa, z której możesz obserwować Zatokę Gdańską.

Aby znaleźć dla siebie tani nocleg nad morzem, nie trzeba wcale szukać lokalizacji oddalonej od centrum. Wystarczy tylko odpowiednio wcześniej zarezerwować pokój. W tym może pomóc Ci strona Sun&Snow, gdzie znajdziesz najlepsze apartamenty nad morzem. Tutaj do wyboru masz m.in. noclegi Gdynia Centrum oraz Gdynia Słupecka. Zwróć uwagę na dostępność pokoi w terminie, w którym chcesz wyjechać oraz sprawdź udogodnienia dostępne na miejscu. Dzięki temu łatwiej będzie Ci podjąć decyzję. Zyskasz także pewność, że wybrałeś odpowiednie miejsce na tani wyjazd do Gdyni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here