Taras z pergolą

Z reguły jest przedłużeniem części wypoczynkowej w domu, ale bywa i tak, że jest obiektem wolnostojącym. O czym mowa? O pergoli tarasowej.

To konstrukcja, tworzona zgodnie z wymogami właściciela danego obiektu – zaczynając od jej wymiarów, koloru i stylu, a kończąc na rodzaju. Niektórzy chcą, by naturalnie wydłużała salon, a inni decydują się na to, by ulokować ją niedaleko domu, ale bez przylegania do jego ścian.

Taras z pergolą – jak to może wyglądać?

Mówimy o konstrukcji, która może być wyposażona na różne sposoby. Wiele możliwości, dotyczących jej wykonania również daje duże pole do popisu. Nic nie stoi na przeszkodzie, by przymocować do niej rolety, rozsuwany dach albo zadbać o przeszklenia.

Sam taras z pergolą już jest dużą ozdobą domu i częścią, w której nierzadko domownicy po prostu lubią przebywać, a także chętnie przyjmują w niej gości. Warto jednak zauważyć, że sama pergola również może być urozmaicona. Przykładowo, da się do niej przytwierdzić oryginalne wizualnie donice, które – razem z zasadzonymi w niej roślinami – bez wątpienia nadają wyjątkowego klimatu tej przestrzeni.

Przeczytaj także: https://www.manbel.pl/jak-pergola-tarasowa-uprzyjemni-chwile-spedzone-na-tarasie/

Dlaczego warto zainwestować w taras z pergolą?

Taras z pergolą może pełnić wiele funkcji. Może być miejscem odpoczynku dla wszystkich domowników. Nic nie stoi na przeszkodzie, by organizować tu spotkania całej rodziny – od urodzin, przez imieniny, po… zjazdy bez ważnych okazji. Bez problemu można go także przeorganizować do innych celów.

Wnosząc na taras z pergolą biurko, krzesło z oparciem i podłokietnikami oraz listwę z dostępem do prądu, można zaaranżować strefę pracy zdalnej na świeżym powietrzu. Zaś zaopatrzenie jej w szafkę z książkami i fotel spowoduje, że dodatkowo będzie pełnić funkcję domowej biblioteki. Miłośnicy aktywności fizycznej na zewnątrz, mogą tam wnieść na przykład orbitrek, matę do jogi, rowerek stacjonarny, hantle, stepper czy bieżnię i strefa fitness gotowa. Z kolei fani projekcji filmowych mogą zamontować projektor i zrobić sobie seans filmowy pod chmurką.

Artykuł powstał przy współpracy z ekspertami SURMA – producent pergol tarasowych

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here