toczeń rumieniowaty

 W dzisiejszych czasach bardzo dużo osób przykłada dużą wagę do swojego wyglądu. Ludzie uważają, że staropolskie przysłowie – „Jak Cię widzą, tak Cię piszą”, sprawdza się niemalże w każdej, codziennej sytuacji. Jednak są choroby, które niezależnie od zachowania higieny osobistej i przykładania się do dobrego wyglądu, powodują duży dyskomfort i często prowadzą do utraty zdrowia. Do takich chorób z pewnością można dołączyć toczeń rumieniowaty. Na czym polega ta choroba i czy powoduje zagrożenie zdrowia, a nawet życia człowieka? O tym przeczytacie Państwo w dalszej części artykułu.

Zachorować może każdy

Jak wynika ze statystyk, na toczeń rumieniowaty choruje około czterdziestu osób na sto tysięcy. Może ta statystyka nie jest zatrważająca, jak to bywa w stosunku do innych chorób, ale jednak istnieje i można na nią zachorować. Kobiety chorują kilkakrotnie częściej, aniżeli mężczyźni. Na toczeń rumieniowaty może zachorować zarówno osoba nastoletnia, jak również ta w podeszłym wieku. Nie ma tutaj większego rozróżnienia jeśli chodzi o wiek. Więc co to jest ten toczeń rumieniowaty? Jak powstaje i jak się go leczy? Najprościej wyjaśniając, toczeń rumieniowaty jest to jedna z chorób tkanki łącznej, w której ludzki układ odpornościowy sprzeciwia się własnemu organizmowi. Przyczyn powstawania tocznia rumieniowatego jest wiele, począwszy od zaburzeń hormonalnych, przyjmowanie różnych leków, a także ekspozycja na światło słoneczne. Toczeń rumieniowaty nie powoduje jedynie zmian na skórze człowieka. Ta groźna choroba atakuje również stawy, mięśnie, błony śluzowe, nerki, a nawet serce.

jak pozbyć się problemu tocznia rumieniowatego

Szybka wizyta u lekarza

Jeśli zauważysz niepokojące objawy swoich poszczególnych układów i narządów, od razu udaj się do lekarza. Nie ma co zwlekać, bowiem szybko leczona choroba powoduje, że jest duża szansa na powrót do zdrowia. Jakie zatem objawy towarzyszą chorobie tocznia rumieniowatego? Do zaburzeń możemy zaliczyć na przykład bóle brzucha, wymioty, ból w klatce piersiowej, duszność, zaburzenia czucia, osłabienie i ogólne rozbicie powodujące brak sensu życia. Objawów jest jeszcze co najmniej kilkanaście, ale nie można zwariować i każdy objaw przypisywać właśnie do choroby tocznia rumieniowatego. Ale żadna konsultacja z lekarzem jeszcze nigdy nikomu nie zaszkodziła, a zwykle uspokajała pacjenta, który niepotrzebnie czasem żyje w stresie i codziennej niepewności.

Tocznia rumieniowatego nie wolno lekceważyć. Tylko szybkie leczenie spowoduje, że znów będziemy mogli cieszyć się pełnią życia i móc robić to, o czym marzymy i do czego w swoim życiu dążymy. Nie ma co czekać na ostatnią chwilę. Zwykle bywa tak, że zwlekanie z pójściem do lekarza źle wpływa na nasze życie szczególnie pod względem psychicznym. A to wszystko sprawia, że nasz organizm jest coraz bardziej osłabiony i podatny na wszelkiego typu choroby, w tym chorobę tocznia rumieniowatego. A więc – nie zwlekaj, udaj się do lekarza!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here