Wskazówki dotyczące eksploatacji basenów stelażowych

Eksploatacja basenu stelażowego nie ogranicza się wyłącznie do wypełniania go wodą i błogiego leniuchowania. Chcąc go utrzymać na odpowiednim jakościowo poziomie, należy przestrzegać ogólnych warunków dotyczących jego użytkowania. Oto najważniejsze z nich.

Basen stelażowy – dlaczego warto?

Posiadanie konstrukcji stelażowej, to świetna alternatywa dla tych osób, które z różnych powodów nie mogą posiadać dużego, murowanego basenu. Co więcej, można go składać i rozkładać w praktycznie każdym momencie. Niezawodność takiego basenu zależy od dwóch czynników: zakupu dobrego jakościowo modelu i prawidłowej eksploatacji posiadanego sprzętu.

Co zrobić, by basen niezawodnie służył przez jak najdłuższy czas?

1. Wybór dobrego produktu. Jeśli baseny stelażowe mają służyć jak najdłużej, konieczny jest zakup profesjonalnego sprzętu. Musi się on wyróżniać wysoką odpornością na przebicia, a także posiadać w zestawie pompę filtrującą. Warto też zakupić model wyposażony we wkład filtrujący, matę ochronną, a także dozownik do chemii (o samej chemii nie wspominając), termometr, pokrywę i dodatkową siatkę do wyławiania różnych przedmiotów. Taki basen może być używany od razu i nie wymaga zakupu dodatkowych akcesoriów.

2. Podłoże dla basenu to bardzo ważna rzecz, która decyduje o jego niezawodności i trwałości. Wybierając miejsce pod basen, warto zadbać, aby było ono dobrze oświetlone. Nie powinno ono też znajdować się w bliskim sąsiedztwie drzew, gdyż spadające liście i gałęzie mogłyby utrudnić codzienną kąpiel. Podłoże pod basen musi być też odpowiednio oczyszczone. Koniecznie trzeba z niego usunąć wszystkie kamienie i inne przeszkody, a także zadbać o to, aby było ono w miarę równe i stabilne.

3. Poprawne rozłożenie stelaża, to klucz do niezawodnego funkcjonowania całej instalacji basenowej. Proces ten musi być realizowany zgodnie z wytycznymi producenta. Co więcej, należy go rozpocząć od nałożenia specjalnej maty ochronnej, która powinna być dostępna w zestawie. Warto pamiętać o wcześniejszym rozłożeniu powłoki basenowej, gdyż – poddana działaniu światła słonecznego – stanie się ona jeszcze bardziej elastyczna. Na koniec należy przystąpić do najważniejszego zadania, czyli rozłożenia stelażu. Krok ten trwa zaledwie… 15 minut i polega na połączeniu odpowiednich rurek za pomocą dedykowanych złączek.

4. Gdy basen nie jest używany, należy go przykryć specjalną pokrywą. Jest to działanie prewencyjne, które ograniczy zjawisko brudzenia się wody. W ten sposób nie tylko wydłuża się czas eksploatacji basenu, ale też oszczędza się wodę. Ta bowiem – gdy utrzymana jest jej czystość – może służyć użytkownikowi przez wiele długich tygodni.

Reasumując, aby utrzymać basen stelażowy w odpowiedniej kondycji, warto pamiętać o przestrzeganiu kilku prostych zaleceń. W zamian, jego użytkownik będzie mógł cieszyć się nim przez bardzo długi czas, a jednocześnie liczyć poważne oszczędności.

Kup baseny stelażowe: https://basenyogrodowe.pl/21-baseny-stelazowe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here