Wybieramy korektor do twarzy.

Dziś ilość i różnorodność kolorowych kosmetyków może zszokować, mam wrażenie, że momentami nie nadążam za tymi wszystkimi nowinkami kosmetycznymi. Ostatnio moim zakupem miał być korektor. Jednak dobry korektor do twarzy tonie lada wyzwanie, ponieważ aby wybrać ten najlepszy musimy dobrze znać swoją skórę i wiedzieć, jak będzie reagować na tego typu kosmetyk.

Jak wiadomo, korektor do twarzy może pozostawić nam cerę piękną, bez żadnych przebarwień, ale również może uwydatnić naszą nawet najmniejszą niedoskonałość, każdą zmarszczkę, czy przebarwienie. Jest to spowodowane tym, że kupiony przez nas korektor ma złą fakturę, która jest bardzo niekorzystna dla naszej skóry. Być może się okazać, ze zakupiony przez nas kosmetyk będzie dla nas idealny, ale niestety nałożymy go źle i również przez to nasza twarz będzie wyglądała jakby była na niej maska, a nie naturalność. Także to, w jaki sposób nakładamy korektor na twarz, jest bardzo ważne. Reguła im więcej, tym lepiej absolutnie jest tu na miejscu. Korektory również mają różne odcienie, tak więc na pewno nie możemy wybrać zbyt ciemnego tym bardziej, jeżeli chcemy lekki nanieść dany korektor pod oczy. Wtedy zamiast rozjaśniania będziemy wyglądać o kilkanaście lat więcej, niż jesteśmy. Dlatego dobór koloru jest również istotny. Jeżeli mamy co do tego wątpliwości i boimy się, ze kupimy zbyt jasny, bądź zbyt ciemny, w wielu drogeriach są tak zwane testery, które można sobie nanieść na skórę – najlepiej na nadgarstek, żeby zobaczyć, czy ten kolor stapia się z naszą skórą i po nałożeniu jest niewidoczny. Bo o to chodzi przecież w korektorach. Jak wiadomo, korektor korektorowi nie równy, przed zakupem więc warto poczytać o tych, które są już przetestowane przez inne kobiety, które mogą polecić jakiś konkretny. Możemy też podpytać jakieś swoje koleżanki, czy takich kolorowych kosmetyków używają i czy są zadowolone. Przy tym wszystkim nie należy zapominać, żeby zorientować się, że ten dany korektor jest dobry do naszej cery. Niektóre z nich mogą zatykać nasze pory, inne robić plamy na skórze, a jeszcze inne uczulić. Te najdroższe nie muszą okazać się najlepsze, czasem te tańsze cenowo są o wiele lepsze nić te, za które zapłacilibyśmy dużą kwotę. Takim korektorem możemy rozświetlić sobie twarz, oczy, ale i często wykorzystywany jest do wyrównania kolorytu i przebarwień na szyi, w ten sposób stosowany przez modelki na wybiegach.

Każda z nas chce wyglądać ładnie, kobieco o nowocześnie. Dzisiaj mamy ogromny wybór kosmetyków i wciąż pojawiają się nowe. Pamiętajmy – wybierajmy mądrze i niech to będzie przemyślany wybór wśród korektorów, bo kiedy kupimy zły, stracimy humor, chęci i również pieniądze, bo przecież nie ma możliwości oddania do sklepu kosmetyku, który już używałyśmy, a który się nie sprawdził. Ewentualnie możemy odsprzedać komuś, albo dać mamie, siostrze, czy przyjaciółce. A może uda nam się wymienić na inny kosmetyk, niekoniecznie tego samego rodzaju. Może ktoś jest w podobnej sytuacji? Tak więc drogie kobietki, nie bójmy się używać korektorów.

www.silvanspa.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here