Japonia to kraj fascynujący dla Europejczyków. Tradycja i nowoczesność mieszają się tu w jedyny w swoim rodzaju sposób, składając się na niezwykłą kulturę. W Kraju Kwitnącej Wiśni znajdziemy zarówno tętniące życiem futurystyczne metropolie, jak i niezwykłe zabytki, buddyjskie świątynie i szintoistyczne chramy. Będąc w Japonii warto przyjrzeć się bliżej najnowszym, technologicznym gadżetom, zjeść sushi i wziąć udział w ceremonii parzenia herbaty. Wyjazd do Japonii byłby oczywiście niekompletny bez wizyty w stolicy tego kraju, Tokio.

Wycieczka do Tokio – co warto zobaczyć?

Tokio jest jednym z najdroższych miast świata, mimo to każdego roku jest wręcz oblegane przez turystów. To miasto, które przyciąga i hipnotyzuje. Ogromna metropolia, pełna zatłoczonych i ruchliwych ulic, wieżowców, migających reklam i neonów. Miłośnicy nowoczesności powinni przede wszystkim odwiedzić stylową dzielnicę Ginza i budynki rządowe w Shinjoku i zobaczyć słynne przejście Shibuya. Niezwykłe wrażenie robi Tokio oglądane po zmroku z wysokości – z tego powodu warto po zmroku wjechać na górę Tokyo Tower.

Wycieczka do Tokio – tradycja i nowoczesność

Tradycyjne części Tokyo robią tak samo wielkie wrażenie jak te nowoczesne. Z pewnością będąc w Tokyo należy odwiedzić tutejsze buddyjskie świątynie: najstarszą w Japonii świątynię Senso-ji i niezwykle klimatyczną, popularną wśród turystów świątynię Meiji. Dla fanów japońskiej tradycji najbardziej atrakcyjna będzie dzielnica Asakusa.

Zwiedzanie Tokio

Warto pamiętać o tym, że każda dzielnica w Tokio ma zupełnie odmienny, unikatowy styl i charakter, stanowi odrębny mikro-świat. Każdy tu znajdzie coś dla siebie.

Z pewnością będąc w Tokio warto wybrać się także do baru sushi. Sushi w Japonii jest niezwykle świeże i aromatyczne. Miłośnicy ryb powinni również wybrać się na słynny targ Tsukiji, gdzie odbywają się targi tuńczyków.

Pobyt w Tokio z pewnością dostarczy nam wielu niezapomnianych wrażeń. Podróż do Japonii będziemy wspominać do końca życia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here