Każdy z nas chciałby odżywiać się zdrowo. Niestety w dzisiejszym świecie, wśród coraz większej dostępności dań typu fast food jest to znacznie utrudnione. Markety kuszą nas daniami gotowymi w 5 minut, które wystarczy jedynie odgrzać i zjeść. W świecie, w którym większość z nas cierpi na brak czasu, takie rozwiązania są bardzo kuszące, ponieważ oszczędzają nie tylko nasz czas, ale i pieniądze, bo za gotowe dania zapłacimy często znacznie mniej niż za składniki pełnowartościowego posiłku.

Bardzo łatwo zatem wpaść w pułapkę takich rozwiązań i zapomnieć już jak smakuje domowa pomidorowa. W końcu jednak zaczynamy czuć się źle, stajemy się zmęczeni i ospali, a nasz organizm domaga się większej ilości witamin. Wreszcie dochodzimy do wniosku, że rozwiązaniem naszych problemów może być tylko zbilansowana, zdrowa dieta. Jak więc powinna wyglądać taka dieta? Istotne jest aby zdrowy jadłospis zawierał dużo owoców i warzyw, które dostarczą nam odpowiedniej ilości witamin i składników mineralnych. Z pomocą przyjdą nam rodzime gruszki i jabłka jak i egzotyczne cytrusy czy banany. Warto również pamiętać o zaletach warzyw korzeniowych takich jak marchewka, seler czy ziemniak.

Zdrowa dieta nie może obejść się bez odpowiedniej ilości białka, które zapewnią nam różnego rodzaju mięsa i nabiał. Warto pamiętać aby chronić swój organizm przed odwodnieniem i w tym celu wypijać około 1, 5 litra wody mineralnej, najlepiej niegazowanej. Dobrym rozwiązaniem będzie też wypiekanie chleba z mąki z pełnego przemiału. Jak widać, zdrowa dieta nie musi być kosztowna, wystarczy przestrzegać kilku prostych reguł. Nasz organizm na tym zyska, a portfel nie ucierpi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here