Agregat wody lodowej

Przemysł korzysta z nowoczesnych rozwiązań technologicznych, by usprawnić produkcję i zapewnić właściwe warunki magazynowania. W tym celu pomocne okazują się agregaty wody lodowej. Co warto wiedzieć na temat tego rodzaju urządzeń?

Agregat wody lodowej – jak jest zbudowany?

Urządzenia swoją nazwę zawdzięczają temu, że są w stanie odprowadzać ciepło z cieczy. Kluczowa w nich jest rola wody lodowej. To ona odpowiada za skuteczne schładzanie powietrza, a co za tym idzie, za prawidłową pracę agregatu. Woda lodowa powstaje w chillerze. Następnie jest ona transportowana do wymienników ciepła. Gdy dojdzie do jej ogrzania, wraca wówczas do agregatu. Schłodzona ciecz jest natomiast przekazywana dalej, do chłodnic. Za transport cieczy odpowiadają pompy dystrybucyjne. Na rynku znajdziemy dwie wersje chillerów. Pierwszy to agregat wody lodowej ze skraplaczem chłodzonym powietrzem. Przemysł chętnie korzysta z tego rozwiązania, ponieważ pozwala ograniczyć powierzchnię maszynowni w budynku. Jest to możliwe dzięki budowie układu. Skraplacz i pozostałe części agregatu są bowiem montowane w jednej obudowie na zewnątrz budynku.

Agregat wody lodowej – jak znaleźć dobrą ofertę?

Kolejną wersją chillera jest agregat wyposażony w skraplacz do chłodzenia cieczą. W tym modelu wymiennik ciepła jest montowany na zewnątrz. Agregat jest dostępny w technologii suchej lub ze zraszaniem wodnym. Taka różnorodność urządzeń pozwala nam dostosować je do naszych potrzeb. Agregat wody lodowej możemy kupić bez wychodzenia z domu. W sieci znajdziemy polskie firmy, które oferują sprawdzone rozwiązania. Jedna z nich jest dostępna pod tym adresem https://www.ras-agregaty.pl/chiller-wody-lodowej/. Co ciekawe, decydując się na taki sprzęt wcale nie musimy go kupować. Firmy oferują bowiem wynajem agregatów renomowanych producentów. W tamach tej usługi możemy wynająć na określony czas używany sprzęt wysokiej jakości. Taki agregat jest w pełni sprawny i gotowy do pracy. Dodatkowo zyskujemy także doradztwo oraz wsparcie serwisowe. Rozwiązanie to jest warte uwagi i pozwala zachować płynność finansową w firmie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here