blizny na skórze

Blizny potrądzikowe wpływają na samoocenę osoby, która się z nimi zmaga. Bardzo często jest to dość spory defekt estetyczny. Wraz z upływem czasu widoczność takich zmian powinna się zmniejszać, jednak tak nie jest.

Istnieją na szczęście różne sposoby, które umożliwiają pozbycie się tego problemu. Jeżeli jednak, nie możemy sobie pozwolić na wykonanie serii zabiegów u lekarza medycyny estetycznej, możemy samodzielnie spróbować je zatuszować.

Jak powstają blizny na ciele?

Blizny zazwyczaj są skutkiem urazów mechanicznych, poparzeń oraz mogą być konsekwencją operacji chirurgicznych. Wyróżniamy różne rodzaje blizn. Mogą być one płytkie lub głębokie, przez co bardziej lub mniej widoczne. Czasami blizny znikają samoistnie, bez pozostawienia po sobie śladu, jednak czasami pozostawiają białe lub różowe przebarwienie na skórze. Niektóre nawet na stałe zmieniają fakturę skóry.

Jak ukryć blizny na skórze?

Istnieje kilka metod, zatuszowania lub pozbycia się blizn na ciele. Należą do nich:

  • krem przeciwzmarszczkowy na blizny – mimo, że blizna nie jest zmarszczką, to poprzez stosowanie typowych wypełniaczy kosmetycznych, możemy sprawić, że nasze blizny lub blizna delikatnie się wypełni. Jest to polecana metoda, zwłaszcza w przypadku wklęsłych blizn potrądzikowych, które występują najczęściej na twarzy.

Przeczytaj też: http://www.czasnaterapie.pl/wzdecia-brzucha-czego-unikac/

  • kosmetyki do makijażu profesjonalnego – jeżeli jesteśmy posiadaczami dość głębokich blizn, przez co ciężko jest zapanować nad nimi za pomocą zwykłych kosmetyków kolorowych. W takim wypadku powinniśmy się zaopatrzyć w produkty profesjonale, które służą do charakteryzacji. Takie produkty wyróżniają się swoją gęstą konsystencją, w wyniku czego mają niesamowicie, silne krycie. Dają tak zwany efekt maski, dzięki nim jesteśmy w stanie zatuszować swoje blizny i czuć się zdecydowanie lepiej.

Przed aplikacją tego typu kosmetyków, należy odpowiednio przygotować powierzchnię do korygowania. W tym celu, należy nałożyć bogaty balsam lub krem do twarzy. Gdy skóra będzie odpowiednio nawilżona, makijaż świetnie się w nią wtopi, przed co będzie mniej zauważalny. Uzyskamy w ten sposób bardziej naturalny efekt.

Gdybyśmy zaaplikowały podkład lub korektor profesjonalny na przesuszoną skórę, mogłoby dojść do nierównomiernego rozmieszczenia produktu. Skóra wtedy nie będzie ujednolicona, a blizna będzie widoczna.

  • inne metody skorygowania blizn – jeżeli blizny wpływają dość znacznie na nasza psychikę, w wyniku czego nie chcemy wychodzić z domu, powinniśmy udać się do dermatologa lub lekarza medycyny estetycznej, który po obejrzeniu zmian, dobierze odpowiednią metodę leczenia.

W przypadku leczenia blizn potrądzikowych najskuteczniejszy jest obecnie laser. Zabieg z jego użyciem, stopniowo redukują bliznę.

Źródło: https://onkoline.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here