Cellulit - wstydliwy lecz odwracalny defekt urody

Wszyscy dążymy do bycia pięknymi, szczególnie gdy wiedziemy aktywny style życia, a nasze kontakty towarzyskie i intymne są intensywne. Rzadko kiedy bywamy idealni i każdy z nas ma zazwyczaj jakieś drobne defekty urody, co nie jest zazwyczaj powodem do wstydu i nie spędza nam snu z powiek. Wielu drobnych niedoskonałości nawet nie zauważamy i nie ma sensu pozbywać się ich, chyba że jesteśmy na tym punkcie bardzo wrażliwi.

Inaczej ma się jednak sprawa z cellulitem, który jest mało estetyczny, wręcz szpecący. Czym on jednak jest? Cellulit powstaje w wyniku zaburzeń tkanki łącznej, zaburzeń metabolicznych i zbytniego zwężenia naczyń krwionośnych znajdujących się pod skórą. Pojawia się on najczęściej w okolicy ud i pośladków. Ta przypadłość znacznie częściej dotyczy kobiet niż mężczyzn i milionom ich nie daje żyć spokojnie, kiedy już się pojawi. Wśród wielu dotkniętych cellulitem kobiet, wiele zadaje sobie pytanie, jak walczyć z cellulitem. Dobra wiadomość jest taka, ze można pozbyć się go całkowicie, wymaga to jednak determinacji i pracy własnej, gdyż często towarzyszy on niezdrowemu stylowi życia i niewłaściwej diecie. Podczas zwalczania cellulitu powinno unikać się między innymi produktów zwierzęcych, a także unikać łączenia tłuszczów i węglowodanów. Unikać należy też alkoholu. Bardzo ważne jest przyjmowanie dużej ilości płynów.

Istnieje sporo terapii naturalnych na cellulit. Bardzo popularnym i jednocześnie skutecznym sposobem jest masaż olejem bazowym z odrobiną olejku cynamonowego. Olejek cynamonowy powoduje błyskawiczne przekrwienie danego obszaru ciała i spala miejscowo tłuszcz. Krew dopływająca w dane miejsce zabiera szkodliwe produkty przemiany materii. Taki masaż wykonywany codziennie przynosi zadziwiający efekt. Dużo jest też na rynku skutecznych kremów i maści na cellulit. Jeżeli problemu chcemy pozbyć się jak najszybciej, możemy udać się do dobrego salonu kosmetycznego, który oferuje rozmaite zabiegi antycellulitowe, dobierane w zależności od stadium zaawansowania tej przypadłości.

http://www.cellulit.info.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here