Co wywołuje zaburzenia erekcji

Tylko w naszym kraju zaburzenia erekcji ma około 1,5 miliona mężczyzn. Najczęściej dolegliwości te spotykają głównie starszych panów, ale niestety jest to także problem, który dotyka również młode pokolenia.

Brak erekcji albo niepełna erekcja to bardzo często powód wstydu oraz gorszego samopoczucia. Może mieć to również negatywny wpływ na bliskie relacje z partnerką. Jakie są przyczyny zaburzenia erekcji i jak sobie z nimi poradzić?

Czym jest zaburzenie erekcji?

Najprościej tłumacząc, zaburzenie erekcji jest stałą albo nawracającą niemożnością uzyskania pełnego wzwodu i uzyskania zadowalającego stosunku seksualnego ze swoją partnerką. Bardzo słaba erekcja lub jej brak występuje najczęściej u mężczyzn, którzy znajdują się w średnim i starszym wieku, czyli pomiędzy 40 a 70 lat. Schorzenie to pogłębia się również wraz z naturalnym procesem starzenia.

W Polsce ponad 1 000 000 mężczyzn ma z tym problem, a tylko niewielki odsetek podejmuje leczenie. Warto jednak jak najszybciej udać się do specjalisty, aby znalazł przyczynę problemu i pomógł przeżywać satysfakcjonujące stosunki seksualne.

Co wywołuje zaburzenia erekcji?

Przyczyn, które odpowiedzialne są za zaburzenia erekcji, jest wiele. Mają one charakter zarówno fizyczny, jak i psychiczny. Bardzo często lekarze wskazują, że za problemy odpowiadają połączone czynniki fizyczne i psychiczne. Więcej informacji przeczytasz na: https://maxonforte.pl/czym-sa-zaburzenia-erekcji/

U starszych mężczyzn najczęściej schorzenie to występuje poprzez podłoże fizyczne. Natomiast u młodszych panów problemy ze wzwodem spowodowane są głównie czynnikami psychicznymi.

Główne przyczyny zaburzenia erekcji to:

zaburzenia hormonalne i neurologiczne,zabiegi operacyjne,szkodliwe używki,nieodpowiednia dieta,siedzący tryb życia,lęki,choroby, takie jak nadciśnienie, cukrzyca albo miażdżyca,uszkodzenie członka,starzenie się organizmu,przewlekły lub stały stres,niektóre leki.

W jaki sposób radzić sobie z niepełną erekcją?

Metoda leczenia uzależniona jest głównie od tego, jaki jest czynnik powodujący problem, dlatego lekarz specjalista musi przeprowadzić odpowiednią diagnozę. Jeżeli problemem będą czynniki psychologiczne, to w leczeniu będzie stosowało się psychoterapie i poradnictwo seksualne. Natomiast jeśli będzie to podłoże organiczne, to pacjent otrzyma odpowiednie leki albo zostanie poddany leczeniu farmakologicznemu.

Można także samodzielnie zażywać różnego rodzaju preparaty, takie jak np. Maxon Forte. Taki lek na potencję jest w pełni bezpieczny i można go nabyć w aptece bez recepty. Jeśli żadne środki nie będą przynosiły poprawy, to pozostanie wyłącznie stosowanie urządzeń próżniowych albo wykonanie zabiegów chirurgicznych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here