Dlaczego w hotelu najczęściej są białe ręczniki

Każda osoba, która przynajmniej raz miała okazję nocować w hotelu, doskonale wie, że wizytówką zdecydowanej większości z nich jest biel – ta stosowana jest zarówno w wyborze pościeli, jak i ręczników. Czy białe ręczniki hotelowe są obowiązkowe? Czy można też spotkać się z inną kolorystyką?

Dobrej jakości ręczniki podstawa wyposażenia pokoju hotelowego

Ręczniki są podstawą wyposażenia hotelowego. W końcu jest to miejsce, w którym goście chcą się wyspać, odpocząć i odświeżyć w kąpieli po całym dniu. Współczesny świat jest bardzo wymagający, co przekłada się również na to, że społeczeństwo przebywając w hotelach ma wobec ich zarządców coraz większe oczekiwania – zarówno co do komfortu wyposażenia pokoi, jak i czystości czy higieny. Stąd też w pokojach można znaleźć między innymi śnieżnobiałe ręczniki. Te powinny być nie tylko czyste i pachnące, ale również miękkie i chłonne.

Choć białe ręczniki hotelowe wykorzystywane są zdecydowanie najczęściej, to osoby odpowiedzialne za doposażanie hotelu zwracają uwagę nie tylko na ich kolor, ale przede wszystkim na rodzaj materiału, z jakiego zostały wykonane, na jakość przędzy, gęstość splotu oraz często też na to, czy wybrane ręczniki posiadają specjalne certyfikaty.

Czy każdy hotel musi być wyposażony wyłącznie w białe ręczniki?

Czy w każdym hotelu ręczniki muszą być białe? Teoretycznie nie muszą, nigdzie bowiem nie zostało zapisane, że z pewnych określonych względów w każdym hotelu ręczniki mają mieć właśnie taki, a nie inny kolor. Jednak to tylko teoria, ponieważ z punktu widzenia hoteli stosowanie kolorowych ręczników nie jest specjalnie praktyczne, dlatego też w pokojowych łazienkach w dalszym ciągu umieszczane są właśnie ręczniki w kolorze białym.

Dlaczego to właśnie ręczniki białe hotelowe będą najlepszym rozwiązaniem? Przede wszystkim dlatego, że są uniwersalne, a wyprane wyglądają czysto i świeżo, dodatkowo ich zakup jest z punktu widzenia finansów dla hotelu znacznie bardziej opłacalny, niż zakup ich kolorowych odpowiedników. Biały materiał nie będzie płowiał. To bardzo ważne, ponieważ w hotelach ręczniki prane są często i to w dość wysokich temperaturach. W takim przypadku kolorowe ręczniki nawet wykonane z najlepszych materiałów dość szybko stracą swój kolor. Hotele dbając o estetykę wnętrz i jakość wyposażenia będą musiały dokonać zakupu nowych, a to z kolei wiąże się ze sporymi wydatkami.
Białe nie tylko nie płowieje. To również uniwersalny kolor, który będzie pasował do każdego pomieszczenia. Tu nie ma najmniejszego znaczenia to, w jakim stylu został urządzony pokój hotelowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here