Dobry trening na siłowni

Można powiedzieć, że ruch to jedna z podstawowych czynności życiowych człowieka. Potrzebujemy go nie tylko do ogarnięcia codziennych obowiązków, czy spalenia zbędnych kilogramów. Ruch to przede wszystkim sposób naszego organizmu na lepsze zdrowie. Podczas poruszania się dotleniamy nasz organizm i dostarczamy dla swojego mózgu potężną dawkę endorfin, która korzystnie wpływa na nasze dobre samopoczucie. Jeśli chcemy poczuć się odrobinę szczęśliwsi, nic prostszego, udajmy się po prostu na spacer, poranny jogging, czy szybką rozgrywkę siatkówki ze znajomymi. Zyska na tym nasza sylwetka, jak i nasza psychika.
Gdy zaczynamy dietę redukcyjną, najgorsze co możemy zrobić to zlekceważyć konieczność wprowadzenia do codziennej rutyny aktywności fizycznej. To właśnie treningi pozwalają nam na spożytkowanie nadmiarowych kalorii w racjonalny sposób, dostarczając nam przy tym nie lada satysfakcji z dobrze wykonanej roboty. Nie bójmy się, że ćwiczenia fizyczne źle wpłyną na naszą sylwetkę. Wśród kobiet wciąż funkcjonuje niczym nieuzasadniony mit jakoby ćwiczenia siłowe wywoływały gwałtowne umięśnienie ciała i sprawiały, że ćwicząca niewiasta przeobrazi się w rasową kulturystkę. Myślę, że nie jedna kulturystka byłaby zachwycona, gdyby rozbudowywanie masy mięśniowej było tak proste i szybkie. W rzeczywistości to proces złożony i długotrwały. Jedno jest pewne, regularne treningi siłowe uprawiane 2-3 razy w tygodniu sprawiają, że nasze ciało staje się jędrne i pozbawione cellulitu. Nie ma tu mowy o niemiłych niespodziankach wizualnych typu nadmierne rozbudowanie mięśni. Nie bójmy się więc wyjść poza strefę naszego komfortu, ubrać sportowe wdzianko, zakupić bilet na siłownię i zacząć swoją przygodę z ciężarkami. Trudno bowiem o bardziej efektywny trening. Choć jak wiadomo forma ruchu jaką powinniśmy wybrać uzależniona jest od naszych indywidualnych potrzeb. Na szczęście siłownia to nie tylko ciężary. Możemy tu z sukcesem uprawiać ćwiczenia cardio. Wszystko zależy od naszych chęci i odwagi.
Należy pamiętać o każdej części naszego ciała. Jeśli chcemy mieć piękne i sprawne ciało, żadna z nich nie może zostać pominięta. Trening ogólnorozwojowy siłownia oferuje na wysokim poziomie. Znajdziemy tu maszyny, które będą zmuszały do pracy każdą, nawet najmniejszą część naszego ciała. Taki trening to podstawa, szczególnie dla osób dopiero zaczynających swoją przygodę ze sportem. Ćwiczenia nastawione na ogólny rozwój naszego ciała sprawiają, że polepsza się wydolność, kondycja i sprawność ciała.
Pamiętajmy, że w tym co robimy musimy być zawzięci i nigdy się nie poddawać. Być może jeden trening niewiele zmieni w naszym życiu, ale gdy będziemy wytrwale go powtarzać już po niedługim czasie dostrzeżemy ogrom korzyści wynikających z naszej aktywności fizycznej. Lepszy wygląd, dobre samopoczucie, zdrowy sen, mniejsze skłonności do depresji… to tylko nieliczne z zalet uprawiania sportów. Jeśli chcesz zmienić swoje życie na lepsze, nie wahaj się ani minuty dłużej, rusz czym prędzej na siłownie.

www.miss-fit.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here