Objawy zawału serca a nerwica

Zacznijmy może do tego czym jest nerwica?
Nerwica jest zaburzeniem całego organizmu, dotyka ona jednak częściej osób młodych powodując, że ich życie staje się bardzo uciążliwe.
1. Rodzaje nerwicy.
Nerwica histeryczna – objawia się tym, że osoba chorująca na nią nie zdaje sobie z tego sprawy. Ciągle doszukuje się u siebie różnych chorób, które tak na prawdę nie istnieją, jednak objawy jakich doświadcza pacjent utrzymują go w przekonaniu, że jest bardzo chory.
Do objawów tego rodzaju nerwicy zaliczamy przede wszystkim napady przypominające objawy padaczki, niedowłady, ślepotę, kołatanie serca, zimne poty oraz problemy z przełykaniem nazywane gulą histeryczną.
Nerwica lękowa – dopada osoby, które latami tłumią w sobie wszelkie emocje do tego stopnia, aż po kilku latach odczuwają napięcie oraz zagrożenie o własne życie. Choroba objawia się drżeniem kończyn oraz bólami w klatce piersiowej.
Nerwica natręctw – chory cierpi na obsesyjne myśli nad którymi jest mu ciężko zapanować, choroba ta to zaburzenie obsesyjno – kompulsyjne, dlatego człowiek powtarza wykonywanie pewnych czynności np.ciągle myje ręce. Ten rodzaj nerwicy najczęściej obejmuje rzeczy związane ze sprzątaniem, chorobą czy religią. Czynności wykonywane przez osobę z takim zaburzeniem mają ją „ochronić” przed lękiem nad, którym nie potrafi inaczej zapanować.
Nerwica neurasteniczna – objawia się poranną złością oraz zmęczeniem kiedy trzeba gdzieś iść, w miarę upływu dnia humor zaczyna się poprawiać.
Odmienną postacią jest postać hipersteniczna, cechująca się nadpobudliwością, kłopotami z pamięcią oraz zaburzeniami snu.
Nerwica wegetatywna – to następstwo silnego stresu, który rozładował układ nerwowy i spowodował zaburzenia w funkcjonowaniu różnych narządów. Chory doświadcza rożnych dolegliwości np. biegunek czy duszności.
2. Objawy zawału serca a nerwica.
Objawy tych dwóch schorzeń są bardzo do siebie podobne, jednak można je od siebie odróżnić.
Podczas zawału serca ból zazwyczaj pojawia się w środku klatki piersiowej i może kierować się w dół lub w kierunku lewego ramienia.
Może również dojść do okolicy szczęki a jego charakter może się zmieniać. Ból trwa około 5 minut i towarzyszą mu zimne poty, uczucie nudności lub wymioty. Osoby doznające zawału serca koncentrują się na bólu w klatce piersiowej oraz doświadczają strachu przed śmiercią.
Jeżeli ból nie mija po tym czasie należy od razu wezwać karetkę pogotowia.
Objawy ataku nerwicy natomiast nie ograniczają się do lewej strony, mogą wystąpić również na palcach czy nogach. Oprócz zimnych potów dochodzi do drżenia rąk i nacisku na klatkę piersiową. Praktycznie każdy napad paniki objawia się kołataniem serca, dlatego osoba doświadczająca go uważa, że zaraz dostanie zawału serca.
Jednak napad ten nie trwa długo, ponieważ mija po około 2 minutach, niestety dla osoby, która go doświadcza czas ten to wieczność.
Nerwica jest ciężką chorobą, jednak można z nią wygrać poprzez terapię z psychiatrą i zmianę trybu życia na bardziej aktywny.
Niektórym osobą przepisywane są leki uspokajające oraz nasenne, ponieważ objawy nerwicy biorą się z niczego, czasami można się obudzić w nocy z uczuciem kołatania serca.

www.niezawal.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here