Folia malarska a płachta malarska

Malowanie pomieszczeń powinno być poprzedzone rzeczową analizą. Opłacalnym krokiem jest dobranie odpowiedniej farby, preparatów gruntujących czy też gładzi szpachlowej. Nie należy przy tym zapominać o zabezpieczeniu mebli oraz podłogi. W tym celu korzysta się z folii oraz płachty malarskiej. Warto poznać najmocniejsze strony obu propozycji, a następnie zdecydować się na jedną z nich.

Folia malarska – czym się charakteryzuje?

Dobrej jakości folia malarska pozwala na bezproblemowe zabezpieczenie rozmaitych powierzchni. Zwykle stosuje się ją w przypadku mebli (np. kanap, szaf, komód, itd.). Do wyboru są folie o zróżnicowanych wymiarach oraz stopniu grubości. Nie zawsze najcieńsze modele okażą się najtrafniejszym rozwiązaniem. Przy gruntownych remontach dużo lepszym wyborem będą folie na rolce. Są grube, elastyczne, ułatwiają swobodne manewrowanie i doskonale wypełniają swoją zabezpieczającą funkcję.

Tradycyjne folie malarskie zabezpieczą powierzchnię przed odpryskami, zanieczyszczeniami, śladami kleju, farb oraz zapraw. W ten sposób posprzątanie malowanego pomieszczenia przebiegnie sprawnie i bez niepotrzebnych nerwów. Warto decydować się na folie o największych rozmiarach, tak aby za jednym zamachem zabezpieczyć całe pomieszczenie. Kluczowe jest to, aby producent folii był renomowany i oferował klientom szereg różnych możliwości.

Płachta malarska – najważniejsze cechy

Alternatywą dla proponowanej wyżej folii jest oczywiście płachta malarska. Jej najważniejszą cechą jest grubość. Prawidłowo skonstruowana płachta może być wykorzystana przynajmniej kilka razy. To stosunkowo ciężki produkt, dlatego w niektórych przypadkach prawidłowe ułożenie płachty wiąże się z koniecznością zaangażowania dodatkowej osoby. Płachta sprawdzi się przede wszystkim przy bardzo dużych remontach, dlatego w przypadku drobnych prac zdecydowanie lepszym rozwiązaniem okaże się tradycyjna folia.

Płachty są zazwyczaj nieco droższe, choć duże znaczenie ma w tym przypadku sklep, w którym się je zakupi. Wszystkie niezbędne produkty do malowania, takie jak np. wspomniane folie, płachty i taśmy samoprzylepne warto zakupić w jednym miejscu, ponieważ jest to niepowtarzalna szansa na zaoszczędzenie zgromadzonych środków pieniężnych. Płachta zaskoczy użytkowników swoją trwałością, podwyższoną wydajnością oraz możliwością wielokrotnego zastosowania. Można ją przechowywać np. w garażu, piwnicy oraz na strychu (w każdym miejscu, które jest pozbawione nadmiaru wilgoci). Najlepiej jeśli przed remontem zainteresowani wyposażą się zarówno w folie, jak i płachty malarskie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here