Jakie są rodzaje soczewek kontaktowych

Wady wzroku korygować można na różne sposoby. Jedni preferują noszenie okularów korekcyjnych, z kolei dla innej grupy osób zdecydowanie wygodniejszym rozwiązaniem okazuje się być wykorzystanie soczewek kontaktowych. Soczewki sprawdzą się przede wszystkim dla osób aktywnych, uprawiających sport lub też takich, które nie decydują się na okulary ze względów estetycznych. Warto jednak pamiętać, iż na rynku znaleźć można różne rodzaje soczewek. Czym charakteryzują się poszczególne rozwiązania i dla kogo sprawdzą?

Jak długo nosić soczewki?

Soczewki kontaktowe w zależności od ich rodzaju, nosić można przez określony czas. Najpopularniejsze są:

– miesięczne,
– dwutygodniowe,
– jednodniowe.

W przypadku soczewek miesięcznych i dwutygodniowych, produkt może zostać wykorzystany wielorazowo. Od użytkownika wymaga się jednak odpowiedniego obchodzenia z soczewkami. Po wyjęciu z oczu należy je bowiem wyczyścić oraz umieścić w specjalnym płynie. Ich zaletą jest jednak fakt, iż rozwiązanie okazuje się być tańsze od soczewek jednodniowych.

Soczewki jednodniowe należy zastosować wyłącznie jeden raz, po czym użytkownik powinien je wyrzucić. Wiąże się to z możliwością zachowania bardzo wysokiego poziomu higieny. Dodatkowo jest to również świetne rozwiązanie dla osób na co dzień noszących okulary i potrzebujących skorzystać z nich na przykład przy okazji różnego rodzaju aktywności, takich jak wizyta na basenie.

Odpowiednie soczewki do wady wzroku

Poszczególne rodzaje soczewek odpowiadają również konkretnym wadom wzroku, z którymi borykają się ich użytkownicy. Wśród kontaktowych soczewek korekcyjnych znajdują się więc:

– soczewki sferyczne,
soczewki toryczne,
– soczewki progresywne.

Najczęściej wybierane są soczewki sferyczne, które stosować można zarówno przy krótkowzroczności, jak i nadwzroczności. Z kolei soczewki toryczne znajdują zastosowanie w przypadku osób z astygmatyzmem. Korygują one także krótkowzroczność oraz nadwzroczność, tak jak w przypadku soczewek sferycznych. Zastosowanie soczewek progresywnych, zwanych również multifokalnymi, daje możliwość jednoczesnej korekcji widzenia z daleka i bliska. Sprawdzą się przede wszystkim w przypadku osób cierpiących na starczowzroczność. Prezbiopia charakteryzuje się bowiem utratą zdolności do akomodacji, czyli czytania lub też widzenia przedmiotów z bliskiej odległości.

Wysokiej jakości soczewki kontaktowe

Soczewki powinny cechować się bardzo wysoką jakością, bowiem odpowiadają za poprawę zdolności naszego widzenia. Ponadto należy dopasować je pod względem posiadanej wady wzroku, a także trybu życia. Wysokiej jakości asortyment znaleźć można za pośrednictwem strony internetowej Acuvue.pl. Marka Acuvue posiada wieloletnie doświadczenie w branży, dzięki czemu poprawia jakość widzenia ludzi na całym świecie. Wysokiej jakości materiały i innowacyjne technologie, pozwalają na stworzenie asortymentu, który zapewnia komfort i wysoką funkcjonalność.

Warto zdecydować się na zakup soczewek kontaktowych i poprawić jakość swojego życia. Jest to bowiem niezwykle wygodne rozwiązanie, które doceniło wielu użytkowników.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here