Fryzjerskie kosmetyki do włosów

0
1640

Wybór kosmetyków do włosów powinien być przede wszystkim świadomy. Na szczęście widać już od dłuższego czasu, że tak właśnie jest. Klienci coraz częściej sięgają po produkty naturalne i organiczne. Wszystko dlatego, że kosmetyki ekologiczne są nie tylko skuteczne, ale także nie szkodzą włosom. Na co zatem zwracać uwagę wybierając kosmetyki do pielęgnacji włosów?

Skład kosmetyków do włosów

Dokonując wyboru kosmetyków do pielęgnacji włosów szczególną uwagę zwrócić należy na ich skład. Dlatego zawsze należy zapoznać się z etykietą umieszczoną na danym produkcie. Na szczęście w ostatnich latach zauważyć można zdecydowany wzrost świadomości klientów pod tym względem. Dotyczy to wszystkich produktów do pielęgnacji włosów. Zarówno szamponów, jak i odżywek czy olejków.

Wybierając ekologiczne kosmetyki do włosów szczególną uwagę należy zwrócić na zawartość SLS, parabenów oraz silikonów. Kosmetyki ekologiczne nie powinny mieć tych substancji w swoim składzie. Jedynymi substancjami w składzie powinny być wyciągi roślinne, a sam skład powinien być jak najkrótszy.

Negatywne skutki produktów z substancjami chemicznymi

Wiele szamponów posiada w swoim składzie różne silikony. Stosowanie takie szamponu na początku przynosi oczekiwane efekty. Włosy wyglądają pięknie. Jednak pamiętać należy, że przy regularnym stosowaniu takiego szamponu będzie on zwyczajnie niszczył włosy. Osoby z wrażliwą skórą mogą odczuć wręcz jej podrażnienie.

Po pewnym czasie pojawić może się także łupież. Negatywne skutki dla włosów mają także wspomniane już parabeny. Jest środek konserwujący często stosowany w szamponach do włosów. Niestety składnik ten często jest przyczyną alergii. Wspomniano także o SLS. Składnik ten także stosowany jest w szamponach. To silny detergent anionowy. Szamponów zawierających SLS absolutnie nie powinny używać osoby o wrażliwej skórze głowy.

Substancja ta może bowiem w takim przypadku być przyczyną podrażnienia skóry, ale nie tylko. Negatywnymi skutkami stosowania szamponów z tą substancją może być także łupież, uszkodzenie osłony włosa. Włosy mogą stać się także łamliwe, a nawet mogą wypadać.

Skuteczność produktów naturalnych

Naturalne kosmetyki do włosów nie tylko dają idealny efekt wizualny włosów, ale także pozytywnie wpływają na stan ich zdrowia. Dotyczy to zwłaszcza kosmetyków, które bogate są w oleje roślinne. Po ich dłuższym stosowaniu zauważyć można, że kondycja włosów zdecydowanie się poprawiła. Ważne jest jednak, aby szampon czy odżywka były dokładnie dostosowane do typu posiadanych włosów.

Wspomniano o olejach roślinnych. Bardzo dobrze sprawdzają się produkty bogate w olejek z awokado oraz oliwę z oliwek. Są co całkowicie naturalne składniki, które niezwykle skutecznie wpływają na regenerację zniszczonych włosów. Osoby, które posiadają bardzo wrażliwą skórę głowy zdecydować powinny się na stosowanie szamponów oraz odżywek zawierających olej tamanu. Olej ten posiada bowiem właściwości przeciwutleniające oraz antybakteryjne. Olej tamanu nie tylko skutecznie likwiduje łupież, ale także ma pozytywny wpływ na wzrost włosów. Innym naturalnym składnikiem, który wpływ na wzrost włosów jest rozmaryn.

Najlepsze kosmetyki fryzjerskie

Jak zatem widać najlepszym wyjściem dla zachowania zdrowych włosów jest wybór naturalnych kosmetyków do ich pielęgnacji. Na szczęście coraz więcej sklepów kosmetycznych posiada w swojej ofercie takie właśnie produkty. Co ważne, ich cena nie jest wysoka. Naturalne kosmetyki to nie tylko gwarancja zdrowych włosów, ale także ich pięknego oraz lśniącego wyglądu.

Źródła:

1) Sklep fryzjerskihttps://sklep.fryzaw.pl/

2) http://avisadecor.pl/category/zdrowie/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here