Kupię nieruchomość – Polska, a Norwegia

Rynek nieruchomości w każdym kraju, z pozoru podobny, jednak w praktyce rządzi się swoimi prawami. Nie inaczej jest w Polsce, czy Królestwie Norwegi.

Ceny mieszkań

Podobnie jak ma to miejsce w Polsce, również w Norwegi, ceny mieszkań na przestrzeni ostatnich lat nieustannie rosły. Mimo, że przewidywania ekspertów zakładają, iż niebawem bańka na rynku nieruchomości pęknie i ceny będą spadać, na razie nic się nie zmienia.

Jednakże ceny wynajmu w Norwegi są tak duże, że niekiedy przekraczają wysokość raty ewentualnego kredytu. Oczywiście, im większe miasto i bliżej centrum tym ceny wyższe. Jednakże, to co charakterystyczne to fakt, że niezależnie od lokalizacji, wynajem w Norwegi jest jednym z najdroższych. Dlatego też w dalszym ciągu na norweskim rynku nie brakuje osób zainteresowanych kupnem swoich czterech kątów.

Tablica ogłoszeń

Jak pewnie doskonale zdajemy sobie sprawę w naszym kraju, ofertę sprzedaży mieszkań, możemy znaleźć (kolokwialnie mówiąc) wszędzie. Mamy mnóstwo porali stricte przeznaczonych sprzedaży nieruchomości, jeszcze więcej ogólnych, na których możemy opublikować ogłoszenie z każdej dziedziny, a także niezliczoną ilość biur i pośredników nieruchomości, którzy dodatkowo prowadzą własną bazę nieruchomości na sprzedaż czy wynajem.

W Norwegi sytuacja ma się zupełnie inaczej. Tutaj ogłoszenia sprzedaży praktycznie wszystkich mieszkań zamieszczone są na tym samym portalu – finn.no. Oznacza to, że wystarczy wejść tylko na jedną https://localmarket.no/pl stronę aby mieć wszystko w zasięgu ręki i mieć pewność, że niczego nie przegapimy, a super oferta nie zostanie niezauważona. Z całą pewnością jest to duże ułatwienie, o którym w Polsce możemy tylko pomarzyć.

Informacje na temat sprzedawanej nieruchomości

Po pierwsze, to czego nie znajdziemy w Polsce, to statystyka na temat cen mieszkań w okolicy. Wszystko to oczywiście umieszczone jest na wymienionym portalu finn.no. W ten sposób możemy łatwo oszacować czy dane mieszkanie jest drogie, czy tanie. Dowiemy się także o ile wzrosły, czy też spadły ceny mieszkań na przestrzeni kilku ostatnich lat i jeśli chcemy kupić mieszkanie pod inwestycje, bądź sprzedać z zyskiem, łatwo oszacujemy czy to dobry moment.

Po drugie, mieszkania na sprzedaż w Norwegi mają specjalną broszurę informacyjną, w której zamieszczone są wszelkie dane, którymi możemy być zainteresowani przed zakupem. Możemy spokojnie pokusić się o stwierdzenie, że znajdziemy tam wszystko, czego możemy potrzebować – od zdjęć, przez szczegółowe informacje na temat lokalu oraz jego stan techniczny, skończywszy na raporcie od rzeczoznawcy https://localmarket.no/pl .

Po trzecie, rynek nieruchomości w Norwegi jest zaplanowany i przejrzysty. Wszystko czego możemy dowiedzieć się o nieruchomości zamieszczone jest w treści ogłoszenia i nie ma mowy o jakichkolwiek niespodziankach. Tego wszystkiego na próżno szukać na polskim rynku nieruchomości, a z całą pewnością jest warte uwagi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here