Ile zarabia kurier?

Praca kuriera nie należy do najłatwiejszych. Wielu osobom wydaje się, że praca ta polega po prostu na rozwożeniu i dostarczaniu autem paczek do odbiorców. Jest to oczywiście prawda. Jednak zdawać należy sobie sprawę z tego, że praca kuriera wymaga niemałego wysiłku.

Na czym ten wysiłek polega? Przede wszystkim praca w charakterze kuriera polega na noszeniu paczek. Jedne paczki są małe i lekkie, ale są także i te dużo i bardzo ciężkie. Osoba wykonująca pracę kuriera musi zatem nosić takie ciężkie paczki nawet kilkanaście razy dziennie. To musi się odbić na zdrowiu. Chodzi tu przede wszystkim o kręgosłup. Zatem przyznać należy, że tego typy praca do najłatwiejszych nie należy.

Praca kuriera to też praca pod presją czasu. Kurier codziennie musi dostarczyć nawet kilkadziesiąt paczek. To oznacza często przeciskanie się przez zatłoczone miasto. Kurier nie może sobie pozwolić na to, aby paczki nie dostarczyć. Każda firma kurierska ma swój regulamin i deklaruje dostarczenie paczki w określonym terminie. To często oznacza także pracę nawet do bardzo późnych godzin wieczornych. Paczka bowiem dostarczona być musi.

Pytanie jakie można sobie zadać to ile zarabia kurier. Zarobi te są oczywiście dość zróżnicowane. Zależą one od kilku czynników. Po pierwsze, od tego w jakiej firmie kurierskiej dana osoba pracuje w charakterze kuriera. Na rynku jest przynajmniej kilka dużych firm kurierskich. Jasne jest zatem, że każda z tych oferuje swoim pracownikom inne stawki. Wynagrodzenie kurierów zależy także m.in. od tego jak duży teren miasta mają pod swoją opieką. Pensje uzależnione są także od tego ile paczek dany kurier ma do rozwiezienia.

Spotkać można się tę z różnymi formami rozliczeń kurierów. Jedna forma rozliczenia polega na tym, że kurier otrzymuje wynagrodzenie zasadnicze oraz ewentualną premie. Bywa jednak i tak, że kurierzy rozliczani są wyłącznie od ilości dostarczonych paczek. Innymi słowy, nie mają oni stałej pensji lecz otrzymują określoną kwotę od dostarczonej do klienta paczki.

www.ostw.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here