Menopauza - jak wspomóc kobiecy organizm?

Z całą pewnością menopauza nie jest najwspanialszym okresem w życiu kobiety. Naznaczona jest wieloma niedogodnościami również dla jej otoczenia, ponieważ wiąże się z nią szereg nieprzyjemnych objawów. Jest to okres, który najczęściej pojawia się w okresie 45-50 roku życia.

Menopauza i jej objawy
Są przypadki, kiedy menopauza przechodzi bezobjawowo. Zapewne każda kobieta chciałaby znaleźć się w tej części kobiecej mniejszości. Niestety około 80% osób odczuwa objawy menopauzalne, które są związane z zaburzeniami hormonalnymi. Są to między innymi zimne dreszcze, uderzenie gorąca, kołatanie serca, nagłe zaczerwienienie twarzy, czy też drażliwość, bezsenność oraz uczucie przygnębienia. I chociaż wspomniane objawy dotyczą samej kobiety, to mogą być one dotkliwe również dla jej otoczenia. Mowa tutaj nie tylko o drażliwości, lecz złym samopoczuciu, któremu trudno jest zaradzić. Kolejne nasuwające się pytanie może brzmieć: ile trwa menopauza? Ten okres również nie jest jednoznaczny. U każdej właścicielki kobiecego ciała może się znacznie różnić. Czas około menopauzalny zaczyna się już kilka lat przed menopauzą, a może skończyć się około 10 lat po niej. Jest, więc to szerokie spektrum możliwości.

Menopauza i jak wspomóc organizm?
Jak zwykle z ratunkiem może przyjść dieta, która złagodzi objawy w tym omawianym okresie. Zdrowa żywność ma wpływ na nasze hormony przez cały okres życia. Dlatego warto zadbać już wcześniej o zdrowe posiłki. Co warto jeść w okresie menopauzy? Warto spojrzeć na indeks glikemiczny i wybierać produkty o najniższym lub średnim indeksie. Organizm kobiety z wiekiem coraz łatwiej przybiera na wadze, dlatego też każdy zdrowy produkt w diecie będzie na wagę złota. Nie bez znaczenia będzie spożywanie na przykład siemienia lnianego, warzyw oraz owoców, a także większej ilości błonnika na przykład w postaci otrębów dodawanych do posiłków. Uprawianie sportu w każdym wieku może poprawić jakość życia. Ponadto aktywność fizyczna podniesie zadowolenie z życia, co w tym trudnym okresie jest bardzo istotne.

www.intelektualnie.pl

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułIle zarabia kurier?
Następny artykułZarobki piłkarzy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here