Piękny, śnieżnobiały uśmiech to oznaka zdrowia i atrakcyjności. Trudno się dziwić, iż wiele osób dąży do takiego właśnie efektu. Sposobów za sprawą których można skutecznie wybielić zęby jest mnóstwo, jednak niektóre z nich są niebezpieczne dla zębów, lub też są bardzo drogie. Warto zatem zapoznać się z domowymi sposobami, które sprawią, iż uśmiech stanie się znacznie bielszy, a można je wykonać samodzielnie w domu.

Podstawą wybielania jest… odpowiednia higiena jamy ustnej

Nawet naturalnie białe zęby, gdy będą myte zbyt rzadko lub niedokładnie będą prezentowały się nieefektownie. Zęby koniecznie trzeba myć rano i wieczorem, a także zaleca się mycie po każdym posiłku. Aby efekty były bardziej zadowalające warto korzystać z wybielającej pasty.

Pasta

Oczywiście sama pasta wybielająca nie rozjaśni zębów o kilka tonów, lecz może nadać im połysku oraz w znacznym stopniu je wybielić. Dzięki dobrej paście zęby na pewno będą się lepiej prezentowały.

Paski wybielające

Takie paski z żelem to doskonały sposób na rozjaśnienie zębów, a także na usunięcie nieestetycznych przebarwień. Takie paski aplikuje się na górną i dolną szczękę i zostawia je na czas określony przez producenta.

Soda oczyszczona

Można roztworem z sody płukać jamę ustną lub też moczyć w nim szczoteczkę tuż przed szczotkowaniem. Jednak przed podjęciem decyzji o wybielaniu sodą trzeba być świadomym, iż wysokie stężenie roztworu faktycznie wybiela, ale i ma negatywny wpływ na szkliwo zębów.

Sok z cytryny

Podobnie jak w przypadku sody. Jest on bardzo skuteczny, ale i niebezpieczny dla zębów. Kwas zawarty w soku niekorzystnie wpływa na szkliwo.

Domowych sposobów, które pozwolą na wybielenie zębów jest mnóstwo, jednak należy być świadomym tego, iż niektóre z nich mogą przyczynić się do uszkodzenia szkliwa, dlatego też należy postępować w tym przypadku rozsądnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here