Robimy postanowienie – przechodzę na dietę. Jesteśmy zadowoleni z tej decyzji, dumni z siebie i już widzimy oczami wyobraźni siebie jako osoby szczupłe, zgrabne, pełen energii i witalności. Potem jednak przychodzi szara codzienność i okazuje się, że każdy dzień diety jest trudniejszy, my chodzimy głodni, a przez to niezadowoleni.

Aby wytrzymać na diecie i zakończyć ją sukcesem, należy rozpisać jej dokładny plan, przygotowywać posiłki i jeść pięć razy dziennie niewielkie porcje zdrowych oraz pysznych potraw, pełnych witamin oraz minerałów. Bez ziemniaków, białego pieczywa, tłustego mleka oraz słodyczy. Przyda się opieka dietetyka, który określi plan diety i dopilnuje zdrowego odżywiania.

Dodatkowo treningi na siłowni, joga, aerobik, callanetics, bieganie, pływanie, gra w squasha lub tenisa czy też jogging – to wszystko można znaleźć w obecnej ofercie i wspaniale się bawić dzięki takim rozrywkom. Dieta daje bardzo dużo dobrego, pozwalając odzyskać dobrą figurę i samopoczucie. Odchudzanie nie jest łatwe, ale można ten proces wytrzymać. W chwilach głodu należy przegryzać słonecznik, surowe owoce, np. słupki marchewki czy selera, lub popijać wodę mineralną niegazowaną albo ziołowe herbatki.

Gdy wytrzyma się pierwszy tydzień na diecie, to później można oczekiwać, że reszta pójdzie jak z górki. Najlepiej zmienić przyzwyczajenia żywieniowe na stałe, a nie tylko przez krótki czas. Powodzenia zatem w stosowaniu diety na stałe oraz odchudzaniu się w jak najlepszy sposób bez zagrożenia niechcianym efektem jojo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here