Za oknami robi się coraz cieplej, a Twoja sylwetka nadal odbiega od ideału. Czasu jest mało, aby spalić zbędną tkankę tłuszczową. Zacząć należy jak najszybciej. Dobrym sposobem na spadek wagi jest trening we własnym domu z ciężarem własnego ciała. Kilka prostych ćwiczeń usprawni metabolizm. Trening na lato to nie tylko ciężka praca na siłowni.

Ważnym aspektem treningu na spalanie tłuszczu jest dynamika ćwiczeń i dieta. Ćwiczenia wykonywane powoli i technicznie nie spalą tkanki tłuszczowej. Nie czarujmy rzeczywistości, jedząc nieregularnie wszystko, co nam na talerzu wyląduje też nie schudniemy.

Jeśli nie chcesz konsultować się z dietetykiem to kilka porad powinno wspomóc Twój metabolizm. Przede wszystkim, jeśli spożywać mięso to wyłącznie białe i czerwone. Piersi z kurczaka oraz wołowina to najzdrowsze typy mięs. Duża ilość roślin strączkowych typu groch, fasola, słonecznik czy bób, pozwolą przyspieszyć metabolizm i dadzą niezbędną energię. Węglowodany to podstawa treningowa, ale wyłącznie spożywane w okolicach treningu. Najlepiej jeść ciemne pieczywo pełnoziarniste, ciemne makarony, ryż ( wszelkie odmiany) oraz kaszę.

Kilka prostych ćwiczeń idealnie wspomoże dietę. Pompki wykonywane na kolanach na początek idealnie wzmocnią klatkę piersiową, barki oraz ramiona i plecy. Potem można wykonywać je normalnie na wyprostowanych nogach, a mocno zaawansowani powinni nawet wykonywać ruchy okrężne ramionami do przodu i tyłu. Przysiady wzmocnią łydki oraz uda. Do spalania tłuszczu ważne są ćwiczenia dynamiczne takie, jak skip ping A, B, C, czyli sprint w miejscu z wysoko uniesionymi kolanami, obijanie pośladków piętami oraz dreptanie w miejscu. Kilka prostych ćwiczeń plus dieta powinny skutkować już po kilku tygodniach!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here