praca

Poszukiwanie pracy to rodzaj konkurencji, w której staramy się być najlepsi i zdobyć więcej niż reszta. Znalezienie dobrej pracy to sukces, znalezienie złej pracy jest tymczasowe i tylko po to, aby nie umrzeć z głodu. Co jest dobre, a co złe? Nie odpowiem za Ciebie na te pytania, ale postaram się porozmawiać o tym, jak znaleźć swój ideał.

Aby zrozumieć, jak znaleźć dobrą pracę, musisz zrozumieć, co jest teraz dla ciebie dobre. Ważne jest, aby praca była dla ciebie odpowiednia i uwzględniała cechy charakteru, bieżące potrzeby i stan umysłu. Aby to zrozumieć, musisz zrozumieć, co jest dla Ciebie najważniejsze. Co jest ważniejsze, a co można przekazać?

Wynagrodzenie

Ważne kryterium, ale nie wiodące. Aby dużo zarobić, musisz być skuteczny i dość często musisz poświęcić wiele-wolny czas, nerwy, zdrowie, a czasem nawet komfort. Ale zarabianie średnich pieniędzy jest łatwe.

Przed poszukiwaniem pracy wskazane jest przydzielenie 3 poziomów zarobków:

– Minimalny. Poniżej tego poziomu nigdy i nigdzie nie pójdziesz do pracy.

– Optymalny. To poziom Twojego komfortu i pewnej swobody. Większość ludzi znajduje pracę na tym poziomie dochodów.

– Wyzwanie dla siebie. Nie załamuj liczby dochodów, ale sam określ poziom dumy z samego siebie („zrobiłem(a) to!». Jeśli potrzebujesz wyzwania dla siebie, zrób sobie przygodę.

Jeszcze się powtórzę, pieniądze nie są kluczowym kryterium. Prawie zawsze istnieją kryteria wyboru pracy o wiele bardziej znaczące.

Rozwój kariery

Praca i jej rozwój nie jest bardzo częsta, ponieważ w zasadzie jest niewielu karierowiczów. Są rzadkie jako tygrysy ussuryjskie. Tutaj Pytanie Nie dotyczy już pieniędzy, ale stanowisk, poziomu firmy, uprawnień, wizytówki, spotkań wśród ważnych osób…

Spróbuj opisać siebie za 2-3 lata. Niech ten opis stanie się historią — co robisz, jakie masz biuro, z kim się komunikujesz, jak się do pracy dostać, jaki masz szef, jakich współpracowników, czy są podwładni itp.

Następnie sprawdź, czy w tym opisie znajdują się słowa o statusie i prestiżu twojej pracy lub firmy. Jeśli nie, rozwój kariery nie jest teraz dla ciebie ważny. Jeśli tak, zrozumiesz, czego chcesz.

Dość częsta potrzeba. Wszystko ma związek z faktem, że ludzie chcą być dobrymi specjalistami i nie chcą dostać się na czapkę. Drugim ostrym punktem jest to, że źli specjaliści nie płacą dużo, są źle zatrudnieni i dobrze zwalniani. Dlatego rozwój zawodowy jest tak ważny. Zwłaszcza na samym początku kariery.

Jednak trudności pojawiają się, gdy już dobrze sobie radzisz. Gdzie zatem rosnąć? Czy na tej planecie są dla ciebie interesujące wyzwania? Najprawdopodobniej są, ale jak je znaleźć? Gdzie znaleźć dobrą pracę, która da Ci ciekawe, odpowiedzialne i wymagające zadania?

Aby znaleźć ciekawe i wymagające zadania, oferty pracy są mało widoczne. Nadal musisz studiować firmy, zobaczyć, co robią, częściej chodzić na rozmowy kwalifikacyjne, rozmawiać z kolegami z warsztatu, być na specjalistycznych konferencjach i tam się komunikować. Moim zdaniem zadanie jest trudne tylko dlatego, że trudno jest znaleźć niezbędne informacje, a nie wszyscy ludzie są tak komunikatywni, aby komunikować się wszędzie i ze wszystkimi. Ale jeśli chcesz szybko znaleźć dobrą pracę, będziesz musiał komunikować się wszędzie i ze wszystkimi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here