Jaką konsolę wybrać

Jesteśmy obecnie w ciekawym punkcie, ponieważ już niedługo nastąpi premiera konsol nowej generacji, a mianowicie PS5 i Xboxa Series X. Co jednak, jeśli nie chcemy na nie czekać (bądź zdajemy sobie sprawę z tego, że będzie to sprzęt stosunkowo drogi i nie możemy sobie pozwolić na aż tak duży wydatek) i zależy nam, aby zakupić jakąś konsolę w tym momencie? Które z aktualnie dostępnych urządzeń wybrać?

PS4 – wydajna konsola z najlepszymi tytułami na wyłączność

PS4, a właściwie PS4 Pro, nowsza wersja konsoli z lepszymi „wnętrznościami”, to wciąż zdecydowanie konsola, którą warto mieć. Nie zagramy w niej w 60 klatkach na sekundę w rozdzielczości 4K, ale dla większości graczy oferowane przez nią parametry będą bardziej niż wystarczające.

Głównym atutem PS4 jest ogromna ilość świetnych gier na wyłączność, które są na nią dostępne – czy to tytuły stworzone na obecną generację, czy remastery starszych gier. Mowa tutaj o takich hitach, jak The Last of Us, seria Uncharted czy nowy Spiderman od Sony. Xbox One też w teorii ma gry na wyłączność, ale jako że jest to konsola Microsoftu, w większości gry te dzielą wyłączność z systemem Windows.

Cena PS4, również w lepszej wersji Pro, już dość znacząco spadła, a w okolicach premiery PS5 prawdopodobnie spadnie jeszcze bardziej. Przy tym nowe tytuły AAA jeszcze przez jakiś czas będą wychodzić na obie generacje konsol (aczkolwiek, trzeba wskazać, że wersje na next-geny mogą być szybsze, ładniejsze i bardziej rozbudowane), więc nie musimy się martwić, że bez zakupu PS5 czy Xboxa One X nie będzie się dało grać w najnowsze tytuły.

Więcej informacji na ten temat znaleźć można na portalach poruszających temat gier i technologii, takich jak http://astawebdesign.pl/.

Nintendo Switch – konsola dla graczy casualowych i nie tylko

Nintendo Switch to konsola hybrydowa – dobra zarówno do gry w podróży (np. w komunikacji miejskiej), jak i w domu. Świetnie sprawdzi się u dzieci i graczy casualowych, ale nie tylko. Nie jest to konsola bardzo droga, a oferuje świetne gry, w które nie zagramy nigdzie indziej (m.in. Luigi’s Mansion czy nowe Pokemony).

Artykuł powstał we współpracy z portalem http://astawebdesign.pl/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here