Poranne wstawanie

Poranne wstawanie jest dla wielu osób przykrym obowiązkiem. Bardzo często przychodzi nam to z dużą trudnością, jednak wymagają tego codzienne obowiązki takie jak np. praca. Nawet jeśli uważasz się za nocnego marka, to i tak możesz ułatwić sobie poranne wstawanie i sprawić, że nie będzie to dla Ciebie czymś okropnym. Zobacz jak nauczyć się porannego wstawania dzięki kilku prostym sposobom http://www.cswi.edu.pl/, które możesz wcielić w życie już od dzisiaj.

Nauka porannego wstawania – jak to zrobić?

Naukę wstawania z samego rana warto zacząć od odrzuceni myśli, że jest to coś bardzo trudnego. Nie jest, wystarczy jedynie dobre nastawienie i kilka prostych zmian w codziennej rutynie. Ważne jest też to, aby zacząć od małych kroków, które w późniejszym czasie sprawią, że poranne wstawanie będzie dla Ciebie czymś normalnym. Aby się nie zniechęcić, powinieneś krok po kroku, każdego dnia podnosić trochę poprzeczkę. Nie stawiaj jej od razu na zbyt wysokim poziomie. Jeśli do tej pory normą było dla Ciebie wstawanie o 11, a chcesz zacząć budzić się o 6, to nauka może zająć Ci trochę czasu. Oczywiście, jeśli się zaprzesz, to wstaniesz tak wcześnie, jednak przez cały dzień będziesz odczuwać negatywne skutki zbyt krótkiego snu.

Dobrym sposobem na zmianę swoich przyzwyczajeń jest stopniowe przestawianie budzika na wcześniejszą godzinę. Możesz nastawić swój budzik o 15-20 minut wcześniej niż zawsze. Jeśli bez problemu będziesz wstawać wcześniej przez następne kilka dni, to możesz podnieść sobie poziom trudności. Możesz nastawić swój budzik np. o 45 minut wcześniej niż dotychczas i tak w kółko. W końcu dojdziesz do docelowej godziny, o której chcesz wstać. Taka nauka wczesnego wstawania wymaga sporo czasu, jednak jest najmniej „inwazyjna” ze wszystkich.

Dobrym sposobem jest też ustawianie budzika daleko od łóżka, aby musieć wstać, aby go wyłączyć. Jest to sposób dla osób, które szybko muszą przestawić swój tryb. Więcej sprawdzonych sposobów na naukę wczesnego wstawania znajdziesz na stronie http://www.cswi.edu.pl/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here